معرفی انواع پارچه ساتن و ویژگی آن هاپارچه ساتن از پارچه های پرطرفدار و زیبا برای دوخت لباس های مجلسی است. در حالت کلی ویژگی بارز این پارچه جلوه براق آن است. طراحان و خیاطان از زمان های گذشته با این پارچه لباس های مجلسی براق می دوختند.

پارچه ساتن از پارچه های پرطرفدار و زیبا برای دوخت لباس های مجلسی است. در حالت کلی ویژگی بارز این پارچه جلوه براق آن است. طراحان و خیاطان از زمان های گذشته با این پارچه لباس های مجلسی براق می دوختند. یکی از ویژگی های عالی پارچه ساتن تنوع بالا در طیف رنگی گسترده می باشد. ساتن کاربردهای گوناگون دیگری همچون دوخت لباس خواب، اکسسوری منزل، کراوات و حتی آستر لباس نیز دارد.

 

انواع پارچه ساتن, معرفی انواع پارچه ساتن, آشنایی با انواع پارچه ساتن

قیمت پارچه ساتن آمریکایی

 

این پارچه دارای انواع مختلفی است. بر اساس کاربرد و ویژگی های مد نظرتان می توانید ساتن مناسب را تهیه کنید. در ادامه این مطلب با انواع ساتن و ویژگی های آن ها آشنا می شویم.

 

ساتن یکی از بهترین و براق ترین پارچه های مجلسی می باشد. این پارچه دارای انواع گوناگونی است. ساتن معمولی و ساتن آمریکایی از پرطرفدارترین انواع ساتن می باشند. قیمت پارچه ساتن آمریکایی نسبت به ساتن معمولی بیشتر است؛ چرا که ساتن آمریکایی دارای تراکم بافت بالایی می باشد. ساتن آمریکایی دارای ایستایی محکم و آهار داری است. با این پارچه توانید انواع لباس های خاص با طراحی های زیبا و جذاب را بدوزید.  

 

ساتن آمریکایی در انواع مختلفی مانند سنگین وزن و با وزن متوسط تولید شده‌اند. ساتن آمریکایی کشسانی و انعطاف پذیری ندارد و در نتیجه برای دوخت لباس های جذب مناسب نیست. الیاف بکار رفته شده در تولید این پارچه عبارتند از الیاف پلی استر و الیاف استات.

 

پارچه مجلسی ساتن زیر دست نرم و لطیف دارند و به همین دلیل نیاز به آستر کشی لباس های ساتن آمریکایی ندارید. البته با توجه به نوع مدل و حالت ایستایی می توانید لایه آستری را بدوزید. این پارچه هیچ نوع حالت زبری ندارد. استات آمریکایی پارچه ای راحت است و لباس های دوخت شده با آن تن خوری راحت دارند.

 

انواع پارچه ساتن

پارچه های ساتن بر اساس الیاف به کار رفته شده در آنها و همچنین ضخامتشان دارای انواع مختلفی هستند. این پارچه ها دارای کیفیت های مختلفی هستند و از آنها می توانید برای موارد گوناگونی استفاده کنید. بر اساس انواع مختلف ساتن و بررسی آنها می توانید بهترین نوع ساتن را انتخاب کرده دوخت لباس خود از آن استفاده کنید.

 

ساتن آمریکایی ایستایی محکم و آهارداری دارد. با ساتن آمریکایی می توانید انواع لباس های خوش فرم با ایستایی محکم را بدوزید.‌ نگهداری صحیح از پارچه های ساده و ساتن آمریکایی لباس های شما طول عمر بیشتری خواهند داشت.

 

خرید پارچه ساتن آمریکایی

خرید پارچه ساتن آمریکایی

 

ساتن معمولی جلوه ای براق و درخشان دارد. یکی از کاربرد های پارچه های ساتن ال ایکس در دوخت لایه آستری لباس می باشد. این پارچه جلوه بسیار درخشانی دارد. قیمت پارچه ساتن براق با توجه به نوع الیافی که در آن به کار رفته شده تعیین می شود. این پارچه دارای کاربردهای دیگری مانند دوخت انواع شومیز های مجلسی، پیراهن، تاپ، دامن و شلوارک است.

 

پارچه ساتن آمریکایی

ساتن آمریکایی یکی از پرطرفدارترین انواع ساتن می باشد. جلوه بصری این پارچه متفاوت از ساتن معمولی است. این پارچه با ضخامت بالا تولید شده و ایستایی آهار داری دارد. زیر دست این پارچه لطیف و نرم می باشد. این پارچه به صورت نیمه مات بوده و درخشش ملایم و ملیحی دارد. لازم به ذکر است که ساتن آمریکایی با تراکم زیادی تولید شده است و همین تراکم بالا باعث ایستایی آهاردار لباس های مجلسی می شود.

 

ساتن آمریکایی دوام بالایی دارد؛ لباس های دوخته شده با این پارچه طول عمر زیادی دارند. قیمت مقرون به صرفه ساتن آمریکایی یکی از ویژگی‌های عالی آن به شمار می آید. یکی از نکات مثبت ساتن آمریکایی، فرم پذیری این پارچه می باشد. در نتیجه می توانید با آن لباس های خاص با مدل های جذاب و خاص بدوزید. در خصوص این پارچه باید بدانید که با تراکم زیاد تولید شده و بنابراین، تنفس پذیر نیست؛ چرا چروک پذیری ساتن آمریکایی در حد متوسط می باشد.

 

الیاف موجود در ساتن آمریکایی

 این پارچه فاقد کشسانی و انعطاف پذیری است در نتیجه برای دوخت لباس های اندامی مناسب نیست. در تولید این پارچه از الیاف پلی استر و استات استفاده شده است. خوب است بدانید که الیاف استات، الیاف نیمه مصنوعی با ریشه سلولزی و گیاهی هستند. قیمت این الیاف نسبت به سایر الیاف دیگر بالاتر بوده و کیفیت بالاتری نیز دارند. همین الیاف با کیفیت باعث بالا رفتن قیمت پارچه ساتن آمریکایی نسبت به سایر پارچه های ساتن شده اند.

 

پارچه ساتن آمریکایی درجه یک

پارچه ساتن آمریکایی درجه یک

 

پارچه ساتن آمریکایی درجه یک

 یکی دیگر از الیاف های به کار رفته شده در تولید این پارچه الیاف پلی استر می باشد. ساتن آمریکایی دارای انواع مختلفی می باشد. ساتن آمریکایی دارای تنوع رنگی زیادی بود و در نتیجه امکان دوخت لباس مجلسی با رنگ دلخواه تان را به شما می دهد.

 

انواع ساتن آمریکایی

 پارچه های ساتن آمریکایی بر اساس کیفیت و وزنی که دارند به انواع مختلفی دسته بندی می شود. ساتن آمریکایی درجه یک، ساتن آمریکایی نا مرغوب، ساتن آمریکایی با وزن متوسط و ساتن آمریکایی سنگین از جمله انواع این پارچه مجلسی هستند.

 

ساتن آمریکایی درجه یک از الیاف استات یا پلی استر تولید می شود. این پارچه به دلیل کیفیت بالا از قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع ساتن آمریکایی برخوردار است. اگر ساتن آمریکایی را لمس کنید متوجه تراکم بالا و استحکام بالای آن می شوید. این پارچه با زیر دست نرم و لطیفی که دارد توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اگر ساتن آمریکایی درجه یک را بکشید، این پارچه خیلی سریع به حالت قبلی خود بر می‌گردد.

 

ساتن آمریکایی نامرغوب یکی دیگر از انواع ساتن آمریکایی می باشد. این پارچه دارای تراکم بافت کمی بوده، و تار و پود های آن شل هستند. این پارچه ریش ریش می شود به دلیل کیفیت پایین تر قیمت پایین تری نیز دارد و باید در خرید آنلاین پارچه ساتن آمریکایی به این نکته دقت کنید.

 

وزن ساتن آمریکایی از متوسط تا سنگین می باشد. ساتن آمریکایی با وزن متوسط دارای ضخامت کمتری است. البته این پارچه آهار دار و خشکی دارد. ساتن آمریکایی سنگین وزن دارای ضخامت بیشتری است.

 

بررسی لطافت

 ساتن آمریکایی دارای زیر دستی لطیف و نرم می باشد؛ این پارچه ظاهری صیقلی داشته و سطح روی آن لیز است. سطح پشت این پارچه به صورت مات و کدر می باشد. لباس های ساتن آمریکایی دارای تن خور راحتی هستند.

 

پارچه ساتن آمریکایی براق

پارچه ساتن آمریکایی براق

 

با پوشیدن این لباس ها و احساس زبری و خارش نخواهید کرد. لازم به ذکر است که این پارچه با گذشت زمان پرز نداده و گلوله نیز نمی شود. ساتن آمریکایی دارای دوامی بالا بوده لباس دوخته شده با آن طول عمر زیادی دارند.

 

میزان چروکی و شکنندگی

ساتن آمریکایی دارای چروک پذیری متوسطی می باشد. به دلیل تراکم بالا، چروک های این پارچه خیلی به چشم نمی آیند. شایان ذکر است که ساتن آمریکایی دارای اتو خور راحت و خوبی می باشد.

 

حالت ایستایی و ضخامت

ساتن آمریکایی ضخامت متوسط دارد. اگر بخواهیم ضخامت این پارچه را از بین تمامی پارچه های ساتن بیان کنیم باید بگوییم که ضخیم ترین ساتن است. پس از دوخت و شکافتن این پارچه جای سوزن روی آن باقی می ماند؛ به همین دلیل دوخت خود را باید با احتیاط انجام دهید.

 

پارچه ساتن چیست؟

پارچه ساتن چیست؟

 

یکی از مزیت های این پارچه، فرم پذیری عالی آن می باشد. در نتیجه می توانید با آن لباس های خاص با طراحی های جذاب، انواع لباس های اورسایز، سیلوئت های خاص و فرم های اغراق شده را با آن بدوزید.

 

نکات و روش های نگهداری

برای طول عمر بیشتر پارچه ساتن آمریکایی باید به خوبی از آن مراقبت کنید. این پارچه در سطح آن پخش می شود.

 

روش شستشو

در صورت لکه شدن پارچه های ساتن آمریکایی، پیش از شستشوی کلی پارچه در ابتدا باید لکه بری کنید.

 

امکان شستشوی ساتن آمریکایی به روش دستی یا با ماشین لباس شویی وجود دارد. دمای مناسب برای شستشوی این پارچه ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. برای شست و شوی این پارچه در ابتدا پارچه یا لباس را در داخل یک کیسه مخصوص قرار داده تا بافت و ظاهر پارچه آسیب نبیند.

 

دقت داشته باشید که در شست و شوی این پارچه از مایع سفید کننده و شوینده های حاوی سفیدکننده استفاده نکنید؛ چرا که ظاهر و بافت پارچه آسیب می بیند. در شست و شوی دستی این پارچه نیز آن را چنگ نزنید و نچلانید.

 

روش خشک کردن اصولی

جالب است بدانید که خشک کردن ساتن آمریکایی با حرارت و اتوکشی باعث آسیب رساندن به این پارچه می شود. بهترین روش برای خشک کردن این پارچه این است که آن را روی یک سطح صاف پهن کنید.

 

دقت داشته باشید که پارچه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. همچنین می توانید از خشک کن های چرخشی نیز استفاده کنید؛ البته دقت داشته باشید که آن را در دور متوسط با حرارت کم تنظیم کنید. سپس می‌توانید لباس ها را روی رخت آویز و بند رخت آویزان کنید. ولی روی لباس گیره نزنید چرا که جای آن روی لباس و پارچه می ماند.

 

روش اتو کشی

برای اتوکشی ساتن آمریکایی درجه اتو را در درجه پایین و متوسط قرار دهید. حرارت زیاد اتو باعث تغییر رنگ و در نتیجه سوختن پارچه می شود. اتو بخار روشی کاربردی و عالی برای اتو کشی این پارچه مجلسی می‌ باشد.

 

پارچه ساتن ال ایکس

ساتن ال ایکس یکی از انواع براق پارچه ساتن می باشد. این پارچه با وزن سبک خود، طرفداران زیادی دارد. اگر قصد خرید پارچه ساتن براق را دارید، قیمت پارچه ساتن ال ایکس انتخابی عالی به شمار می آید.

 

قیمت پارچه ساتن ال ایکس

قیمت پارچه ساتن ال ایکس

 

لباس های دوخته شده با این پارچه به صورت ریزش دار می ایستند. این پارچه برای دوختن انواع شومیز، تاب و انواع پیراهن های مجلسی ساده مناسب است. درخشش فوق العاده این پارچه و تنوع رنگی زیاد آن امکان دوخت لباس های بسیار زیبا و براق را به شما می دهد.

 

انواع پارچه ساتن ال ایکس

ساتن ال ایکس بر اساس بافت های خود دارای انواع مختلفی می باشد. انواع بافت این پارچه عبارت است از بافت ساتن ساده، بافت ساتن چهار نخ، بافت ساتن پنج نخ و بافت ساتن هشت نخ.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت پارچه ساتن براق

قیمت پارچه ساتن براق

قیمت پارچه ساتن براق

 

در تولید ساتن ایکس از الیاف بافت های مختلفی استفاده می شود. اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت پارچه ساتن معمولی، کیفیت الیاف طبیعی بوده که در تولید آن به کار رفته شده است.

 

ساتن ال ایکس از جمله بهترین و باکیفیت ترین پارچه های ساتن براق به شمار می آید. این پارچه با داشتن لطافت زیاد و ضخامت مناسب، بسیار کاربردی می باشد. ساتن ال ایکس، کمی انعطاف داشته و در دوخت لباس های ریزش دار مجلسی به کار می رود.

 

کاربردهای پارچه ساتن براق

مهمترین کاربرد ساتن ال ایکس در دوخت آستر لباس های مجلسی می باشد. در واقع برای طراحی و دوخت یک لباس مجلسی فوق العاده به پارچه آستری با کیفیت نیاز دارید.

 

ساتن براق ال ایکس با میزان ضخامت و ایستایی مناسبی که دارد، می‌تواند یکی از کاربردی ترین پارچه های آستری باشد. قیمت پارچه ساتن کشی بسیار معقول است، نیازی به صرف هزینه های گزاف برای آستری لباس نخواهید داشت‌.

 

از دیگر کاربردهای این پارچه می توان به دوخت انواع شومیز مجلسی و پیراهن های بلند مجلسی اشاره کرد. همچنین با این پارچه می توانید تاپ، دامن و شلوارک های راحتی هم بدوزید.

 

ویژگی های ساتن ال ایکس

در این بخش آیتم هایی مانند لطافت، دوام، ایستایی، روش شست و شو، روش دوخت و نکات خرید پارچه ساتن براق ال یکس را بیان می کنیم.

 

میزان لطافت

ساتن ال ایکس از جمله نرم ترین و لطیف ترین پارچه های ساتن به شمار می‌آید. این نوع ساتن با لطافت بالایی که دارد برای آستر کشی لباس ها به کار برده می شود.

 

دوام بالا

پلی استر و ابریشم مصنوعی در تولید ساتن ال ایکس به کار برده می شوند. پارچه با توجه به الیاف به کار رفته شده در آن پارچه های بادوام بالا به شمار می آید. در نتیجه لباس های دوخته شده با ساتن کشی تا سال های سال کیفیتی عالی خواهند داشت. قیمت پارچه ساتن کشی نیز بر اساس کیفیت آن بسیار مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است.

 

ایستایی

ساتن براق کمی، ریزش دار است. در نتیجه این پارچه را برای دوخت انواع دامن و شومیز های مدل دار به شما پیشنهاد می کنیم.

 

طیف رنگی جذاب

طیف رنگی بسیار گسترده ساتن براق موجب شده که بتوانید برای هر لباس مجلسی آستر بدوزید. در واقع پارچه های ساتن معمولی براق با تنوع رنگی بالایی که دارد می‌تواند برای دوخت انواع مدل های مورد علاقه شما کاربرد داشته باشد.

 

روش دوخت ساتن ال ایکس

مشکلاتی که در هنگام دوخت پارچه ساتن براق ممکن است به آن بر بخورید، لغزندگی این پارچه می باشد. به همین دلیل در هنگام دوخت این پارچه باید به یک سری نکات دقت کنید تا دوختی تمیز و عالی داشته باشید.

 

در ابتدا میز کار خود را تمیز کنید

ساتن معمولی به آسانی نخ کش می‌شود. به همین دلیل در ابتدا باید میز کار خود را تمیز کنید تا به هیچ شی و وسیله ای گیر نکند. انواع پارچه های ساتن پیش از شست و شوی اولیه پرز ها را جذب می کنند به همین دلیل محیط کارتان را پیش از انجام کار از هر خرده پارچه، مو و پرز پاک کنید.

 

روش برش زدن

به دلیل لغزنده بودن پارچه ساتن، بهتر است که آن را به صورت یک لایه برش بزنید. برای برش زدن این پارچه از میزان استفاده کنید. همچنین پارچه الگو و وزنه را در جای موردنظرتان فیکس کنید.

 

انتخاب سوزن مناسب

برای دوخت ساتن از یک سوزن نو استفاده کنید. سوزن نو و تیز دوختی عالی را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین پیشنهاد می کنیم که از سوزن های ظریف برای دوخت پارچه های ساتن استفاده کنید.

 

انتخاب مدل مناسب

ساتن کشی را برای دوخت لباس های اندامی و تنگ توصیه نمی‌کنیم. اگر قصد دوخته لباس با پارچه ساتن کشی را دارید در ابتدا مدل ‌های مناسب برای دوخت با این پارچه را انتخاب کنید. اگر قصد دارید از پارچه ساتن کشی به عنوان آستری استفاده کنید، چندین سانت اضافه را برای جلوگیری از فشار پارچه در نظر بگیرید.

 

ساتن ال ایکس را باید با دقت تمام بدوزید. توجه داشته باشید که اگر یک درز باز شود و بخواهد که دوخت را اصلاح کنید، در آن صورت جای دوخت روی پارچه می ماند.

 

نخ مناسب

برای دوخت ساتن از نخ مناسب استفاده کنید. نخ مناسب برای دوخت ساتن عبارت است از انواع نخ های ابریشمی و پلی استر.

 

پاکدوزی پارچه؛ مرحله ای مهم در دوخت

ساتن الیکس به راحتی نخ کش می‌شود. در نتیجه بهتر است که حاشیه درزها را سر دوز بزنید. با این کار لباس شما طول عمر بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین می ‌توانید از نوار اریب برای پاک دوزی ساتن استفاده کنید. دقت داشته باشید که یک یا نیم سانت فضای اضافی را برای هر درز در نظر بگیرید.

 

جهت خواب پارچه

یکی دیگر از مواردی که در هنگام دوخت ساتن حائز اهمیت می باشد، جهت خواب آن می باشد. جهت درخشندگی ساتن متفاوت است. در نتیجه باید تمامی الگوها را در یک جهت پارچه قرار دهید. با این روش می توانید لباس هایی چشم نواز بدوزید که جهت درخشندگی آن ها در یک سمت باشد.

 

لکه بری

پارچه ساتن به راحتی کثیف نمی شود. اما قطرات آب و همچنین قطرات روغن روی این پارچه آن را کثیف می کند. اتوی بخار برای اتو کردن این نوع پارچه براق مناسب است.

 

روش شست و شو

دقت داشته باشید که قبل از شستشوی پارچه ساتن ال ایکس آن را لکه گیری نمایید. سپس پارچه را بشویید.

 

نکات مهم در نگهداری پارچه ساتن براق

یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری ساتن باید به آن توجه کنید، برچسب راهنما می باشد. در ابتدا برچسب های روی لباس ساتن را بررسی کنید و سپس موارد درج شده روی آن را رعایت کنید.

 

شست و شو با دست

پیشنهاد می کنیم که لباس های ساده را به تنهایی بشویید. یکی از روش های کاربردی برای شستشوی پارچه ساتن و لباس های ساتن شست و شوی آن ها با دست است. در شست و شو از آب خنک و شوینده‌ های ملایم استفاده کنید. همچنین لباس های خود را نباید چنگ بزنید.

 

اگر قصد داشتید ساتن ال ایکس در ماشین لباس شویی قرار دهید، آن را با برنامه شستشوی لباس های ظریف بشویید.

 

خشک کردن

خوب است بدانید که ساتن را نباید در معرض گرمای زیاد قرار دهید. بهتر است که لباس های ساتن را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند.

 

روش اتو کشی

یکی از مهم ترین موارد در نگهداری پارچه ساتن، روش اتو کشی آن می باشد. بهتر است که اتو را به صورت مستقیم روی پارچه قرار ندهید. پیشنهاد می کنیم که لباس های ساتن را از جهت داخل اتو کنید. بهتر است که در اتو کشی لباس هایتان از یک لایه پارچه ای محافظ پنبه ای استفاده کنید.

 

سایر انواع ساتن عبارتند از ساتن آنتیک، ساتن استات، ساتن بارونت، ساتن پشت کرپ، ساتن دوشس، ساتن چارموز، ساتن چکشی و ساتن پلیسه.

 

نکات خرید پارچه ساتن آمریکایی

خرید پارچه ساتن آمریکایی

خرید پارچه ساتن آمریکایی

 

هنگام خرید پارچه ساتن آمریکایی باید دقت کنید که از فروشگاه معتبر این پارچه را تهیه کنید. تعیین متراژ پارچه در هنگام خرید آن مهم‌ می باشد. متراژ بر اساس میزان و نوع درخشش پارچه از جهت های مختلف متفاوت می باشد.

 

در هنگام خرید این پارچه در خصوص عرض پارچه ساتن آمریکایی از فروشنده سوال بپرسید. سپس می‌توانید میزان مناسب پارچه را تهیه کنید. همچنین به تراکم پارچه نیز دقت کنید تا پارچه ای مرغوب و درجه یک تهیه کنید.

 

ساتن آمریکایی که در تولید آن از الیاف مصنوعی استفاده شده، آبرفت ندارد. اما پیش از خرید این پارچه حتماً در خصوص اتو رفت پارچه از فروشنده سوال پرسید.

 

اگر قصد خرید خرج کار برای اضافه کردن به لباس ساتن خود را دارید، باید به تناسب آن با پارچه ساتن توجه کنید. به دلیل لطافت بالای ساتن آمریکایی نیازی به آستر کشی آن ندارید.

 

لازم به توضیح است که ساتن آمریکایی به دلیل ضخامت و آثار زیادی که دارد، برای دوخت تمامی مدل های لباس مجلسی مناسب نیست. نتیجه باید در خصوص مدل هایی که میتوانید با این پارچه بدوزید، اطمینان حاصل کنید.

 

نکات اساسی برای دوخت پارچه ساتن آمریکایی

ساتن آمریکایی پارچه ای متراکم است؛ به همین دلیل برای دوختن باید از سوزن کاملاً تیز مانند سوزن شماره ۱۶ استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که در هنگام برش الگو ها تمامی پارچه ها در یک جهت روی یکدیگر قرار بگیرند. با این ترفند برق لباس شما به صورت یکنواخت و متعادل خواهد بود. دقت کنید که الگوها را با سوزن ته گرد به پارچه فیکس نکنید؛ زیرا جای سوزن روی پارچه باقی می ماند.

 

گیره روی پارچه جا می اندازد. در نتیجه برای قرار دادن الگو روی پارچه بهتر است که از وزنه خیاطی استفاده کنید. برای دوخت پارچه ساتن آمریکایی بهتر است از چرخ خیاطی های صنعتی استفاده شود.

 

ساتن آمریکایی پارچه های خوش دوخت می باشد اما به افراد مبتدی در خیاطی پیشنهاد نمی شود. این پارچه دارای ضخامت زیادی است؛ بنابراین بهتر است که سجاف ها را لایی کشی نکنید. اتوی سرد یا اتو سنگی برای اتو خور درزها و دوخت لباس مناسب می باشد.

 

قیمت پارچه ساتن آمریکایی و قیمت پارچه ساتن معمولی

خرید آنلاین پارچه ساتن

خرید آنلاین پارچه ساتن

 

یکی از موارد مهم مورد بررسی در خصوص انواع ساتن، قیمت آن می باشد. قیمت پارچه ساتن معمولی و آمریکایی بر اساس الیاف به کار رفته شده در بافت آن ها بستگی دارد. پارچه ساتن آمریکایی با توجه به الیاف استات و پلی استر به کار رفته شده در آن، بیش تر از انواع دیگر ساتن می باشد.

 

قیمت پارچه ساتن معمولی و  قیمت پارچه ساتن کشی پایین تر از ساتن آمریکایی می باشد. این پارچه ها برای دوخت لباس های ریزش دار و ارزان قیمت تر مناسب هستند.

 

استایل های جذاب با پارچه ساتن

پارچه ساتن آمریکایی دارای جلوه مات و ساتن معمولی براق است. لباس های مجلسی ساتن براق یا مات را می توانید در استایل های کلاسیک و رسمی خود استفاده کنید. جذاب ترین پارچه های مجلسی پارچه ساتن می باشد. این پارچه با جلوه زیبا و براق می تواند در دوخت انواع لباس های مجلسی به کار رود. ایستایی ساتن معمولی به صورت ریزش دار است؛ در نتیجه برای دوخت پیراهن های ریزش دار انتخابی عالی به شمار می آید.

 

 ساتن آمریکایی ایستایی محکم و آهارداری دارد. با ساتن آمریکایی می توانید انواع لباس های خوش فرم با ایستایی محکم را بدوزید.‌ نگهداری صحیح از پارچه های ساده و ساتن آمریکایی لباس های شما طول عمر بیشتری خواهند داشت.

 

دامن های زیبا و خاص با پارچه ساتن

دامن یکی از جذاب ترین لباس هایی است که می توانید با پارچه بدوزید. دامن های طبقه طبقه و چین دار با ساتن بسیار عالی و چشم نواز می شود.

 

لباس خواب

یکی دیگر از کاربردهای ساتن در دوخت لباس خواب است. با پارچه ساده می توانید انواع لباس خواب شیک و جذاب بدوزید. لباس خواب ها را می توانید با پارچه های توری و گیپور ترکیب کنید.

 

لباس عروس

ساتن آمریکایی با تراکم بافت بالایی که دارد برای دوخت لباس عروس بسیار مناسب است. با پارچه ساتن آمریکایی آهار دار می توانید انواع لباس عروس زیبا و خاص را بدوزید.

 

شومیز ساتن

از کاربردهای ساتن در دوخت انواع شومیز می باشد. انواع شومیز های دخترانه و زنانه با مدل های خاص و زیبا مانند آستین چین دار را می توانید با این پارچه بدوزید. همچنین می توانید با پارچه ساده یک شومیز مجلسی با آستین های توری بدوزید.

 

کت و شلوار ساتن

از ساتن می توانید در دوخت کت و شلوار های خاص و زیبای زنانه و دخترانه استفاده کنید. کت و شلوار های یقه هفتی انگلیسی با ساتن بسیار زیبا می شوند.

 

دوخت انواع لباس مجلسی ساتن

از پارچه ساتن می توانید در دوخت انواع لباس های مجلسی کوتاه استفاده کنید. دوخت لباس های مجلسی بلند ساتن با آستین های پفی نیز بسیار جذاب و خاص می شود.

 

یقه های زیبا و خاص با ساتن

یقه های خاص و زیبا می توانند جلوه لباس شما را بسیار خاص و جذاب کنند. یکی از بهترین پارچه هایی که در دوخت لباس با آن می توانید روی یقه اش مانور دهید، ساتن می باشد.

 

دوخت انواع پیراهن ساتن با یقه دلبری بسیار جذاب و ایده آل می شود. این نوع پیراهن ها این روز ها از ترندی ترین لباس های مجلسی هستند. قسمت پایین پیراهن را هم می توانید به صورت ساده و مینیمال بدوزید.

 

 لباس های یقه دلبری انتخابی شایسته برای خانم های جوان هستند. این مدل لباس های ساتن با طراحی ساده و در عین حال چشم نواز خود، بسیار زیبا هستند. اگر قصد دوخت یک لباس زیبای ساده و شیک را دارید، این پارچه را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

دوخت انواع لباس مجلسی خاص با پارچه ساتن آمریکایی

با ساتن آمریکایی می توانید انواع ایده های جذاب و خاصی را اجرا کنید. برای مثال می توانید لباس های پر اغراق با ایستایی محکم و آهار دار را با این پارچه بدوزید. این پارچه برای دوخت لباس های براق چشم نواز پیشنهاد می شود. ساتن آمریکایی برای دوخت لباس های نیمه براق با جلوه ملیح پیشنهاد می شود.

 

سخن آخر

یکی از مهم ترین موارد، نحوه شست و شوی پارچه می باشد. اگر پارچه شما دچار لکه شد در ابتدا آن را لکه گیری کنید. در شست و شوی پارچه ساده مایع سفید کننده و مواد شوینده حاوی سفیدکننده استفاده نکنید. برای دوخت ساتن معمولی و ساتن آمریکایی باید از سوزن نو و تیز استفاده کنید. ساتن از پارچه های براق و لیز می باشد به همین دلیل برای برش آن باید پارچه را در محل مورد نظر فیکس کنید.

 

هرگز از سوزن ته گرد و گیره برای فیکس کردن پارچه استفاده نکنید. زیرا جای سوزن و گیره روی پارچه باقی می مانند. در عوض می توانید ساتن را با یک نگهدارنده محکم فیکس کنید. ساتن دارای زیردستی نرم لطیف می باشد نیازی به آستر دوزی برای آن ندارید. چروک پذیری پارچه ساتن در حد متوسط است.

 

 با یک اتو کشی آسان می توانید چروک های پارچه را برطرف کنید. ساتن آمریکایی دارای فرم پذیری بسیار فوق العاده ای می باشد. در نتیجه با این پارچه می توانید انواع لباس های مجلسی با فرم های خاص و زیبا را بدوزید. ساتن کاربردهای مختلفی دارد. با این کار چه می توانید انواع شومیزهای مجلسی، دامن مجلسی، پیراهن های مجلسی، انواع کت و شلوار وسایل لباس های زیبا و جذاب را بدوزید.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022