هشدار هواشناسی لرستان نسبت به وقوع سیلاب؛ پدیده گرد و غبار در راه است



اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مدیرکل هواشناسی استان لرستان به آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها اشاره کرد و گفت: پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمدناصر هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی بر روی جو منطقه از امروز و تا فردا شب، برای همه نقاط استان بارندگی همراه با رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: بر طبق خروجی مدل‌های بارشی مقدار بارندگی سامانه مذکور در مناطق مختلف استان به‌طور متوسط بین 15 تا 35 میلی‌متر برآورد می‌شود.

 

مدیرکل هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: هر چند بارش‌های این سامانه در مقایسه با بارش‌های سامانه قبلی ضعیف‌تر است اما با توجه به بارش‌های گذشته و وقوع سیل اخیر در استان و نفوذناپذیری زمین و همچنین از بین رفتن برخی زیرساخت‌ها، لازم است در خصوص آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و همچنین خطرات ناشی از صاعقه و تگرگ تمهیدات لازم به عمل آید و آمادگی و مراقبت‌های لازم صورت پذیرد.

 

وی بیان کرد: در این مدت به دلیل تشکیل هسته‌های گرد و غبار بر روی صحاری عراق، وقوع پدیده گردوغبار به همراه کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------