بوی نامطبوع جنوب پایتخت تا 2 سال آینده برطرف می شوداخبار,اخبار اجتماعی

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمامی کانون های انتشار بوی نامطبوع جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه امام (ره) شناساِیی شده و این کانون ها تا 2 سال آینده ساماندهی می شوند.

محمدمسعود تجریشی در حاشیه بهره برداری از سه تصفیه خانه در حسن آباد فشافویه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: فاضلاب اسلامشهر، مجتمع پردازش زباله آرادکوه کهریزک و دامداری های حاشیه اتوبان تهران ـ قم از کانون اصلی انتشار بوی نامطبوع در جنوب پایتخت است.

 

وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست پس از شناسایی کانون های انتشار بوی نامطبوع با برنامه ریزی دقیق و استفاده از فناوری های نوین کشورهای اروپایی در جهت کاهش این معضل مردم جنوب پایتخت گام بر می دارد.

 

تجریشی با اشاره به اینکه معضلات زیست محیطی امروز حاصل بی توجهی های صاحبان صنایع در گذشته است، افزود: همه جای دنیا به این جمع بندی رسیده اند که هزینه برای نگاه داشت محیط زیست، نوعی سرمایه گذاری برای آیندگان محسوب می شود.

 

وی یادآور شد: توسعه صنعتی کشور و ایجاد کارخانه های متنوع باید با رعایت قوانین محیط زیستی همراه باشد تا کشور در مسیر توسعه پایدار گام بردارد. تجریشی احداث تصفیه خانه در دامداری های جنوب پایتخت را یکی از اقدامات خوب در جهت حفظ محیط زیست و کاهش بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام(ره) دانست و افزود: بازچرخانی آب و استفاده مجدد آن در کاشت علوفه و مصارف صنعتی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که باید عملیاتی شود.

 

وی تصریح کرد: امروز که با مشکل کم آبی در کشور و به خصوص جنوب تهران مواجه هستیم، تصفیه فاضلاب دامداری ها تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های تولید واحدهای دامداری دارد.

 

تجریشی در پایان خواستار ایجاد انجمن انتقال تجربیات زیست محیطی در میان دامداری های کشور شد تا از این طریق تجربیات گرانبهای دامداران در اختیار همکارانشان قرار گیرد.

 

بوی نامطبوعی که در مسیر عوارضی تهران - قم تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بویژه ماه های گرم سال به مشام می رسد، موضوع تازه ای نیست بلکه طی چند سال اخیر همواره خبرساز بوده و حل نشده باقی مانده است.

 

رئیس جمهوری دستور رفع بوی نامطبوع جنوب پایتخت را داده و هم اکنون گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------