آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, اسحاق جهانگیری

گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود/ تصمیم گیری درباره تعطیلی ادارات بر عهده ستاد کروناست

معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد…


مبلغ زکات فطره در استان اصفهان اعلام شداخبار,اخبار اجتماعی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان پرداخت زکات فطره را بر هر کسی که فقیر نباشد، واجب دانست و گفت: امسال و با احتساب قیمت گندم با توجه به نظر دفتر مقام معظم رهبری مبلغ زکات فطره برای هر نفر ۸,۰۰۰ تومان محاسبه شده است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان روز سه شنبه به نقل از آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با آرزوی قبولی طاعات همه مسلمانان و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر اضافه کرد: عمل واجب در روز عید پرداخت زکات است که مبلغ زکات فطره معادل سه کیلوگرم گندم، خرما، برنج، یا کشمش می باشد.

 

وی افزود: با احتساب گندم، حداقل پرداختی با توجه به نظر دفتر مقام معظم رهبری برای هر نفر هشت هزار تومان محاسبه شده است که البته مردم خودشان هم میتوانند بر اساس قیمت بازار محل خود این مبلغ را بر اساس سه کیلو گرم برای هر نفر محاسبه و پرداخت کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: بر کسی که می تواند معونه سال خود را تأمین کند، واجب است زکات خود و همه کسانی که نان خور او حساب می شوند را بپردازد، لیکن نان خور به همه افرادی تلقی می شود که تحت تکفل او باشند یعنی برای فرزندی که چند لحظه قبل از غروب آفتاب شب عید به دنیا بیاید نیز باید زکات پرداخت شود و اگر کسی بعد از غروب آفتاب بچه دار شد و یا باردار بود، مستحب است زکات او را نیز بپردازند.

 

وی افزود: پرداخت زکات فطره برای کسانی که نمی توانند معونه سال خود را فراهم کنند، واجب نیست.

 

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه زکات فطره بر کسانی که مریض بودند و نتوانستند روزه بگیرند به شرطی که فقیر نباشند، نیز واجب است، افزود: اما کسانی که در طول سال بیمار هستند و تا ماه رمضان سال آینده عذر آنها مرتفع نمی شود و باید کفاره روزه را بپردازند و قضای روزه بخشیده شده است.

 

آیت الله طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: کسانی که به مسافرت می روند یا پس از ماه رمضان بیماری آنها بهبود پیدا می کند باید قضای روزه های خود را بگیرند.

 

وی اولویت پرداخت زکات فطره را نیازمندان و فقرای فامیل دانست و گفت: اگر فرد نیازمندی در فامیل نبود، نیازمندان محله و شهر خود در اولویت دریافت زکات فطره هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تأکید کرد: زکات فطره باید برای فقرا هزینه شود و مانند زکات های دیگر نیست که بتوان برای ساخت جاده و مسجد از آن استفاده کرد بنابراین به کمیته امداد تذکر داده ایم که پس از جمع کردن زکات هر چه سریعتر به دست نیازمندان برسانند.

 

نماز عید فطر ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح فردا (چهارشنبه) در مصلا امام خمینی اصفهان و به امامت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اقامه می شود.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------