باران در شهرهای شمالی/ سیلاب و صاعقه در شرق خزر و برخی استان‌هااخبار,اخبار اجتماعی
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با نفوذ جریان شمالی روی سواحل خزر، در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور خصوصاً شرق خزر، بارش متناوب باران و کاهش دما خواهیم داشت.

فریبا گودرزی در گفت‌ وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده در نوار شمالی کشور و استان‌های گیلان و مازندران بارش خفیف پیش بینی می شود، همچنین در ساعات بعد از ظهر فردا، رگبار موقت، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان، البرز تهران، سمنان و غرب گلستان پیش‌بینی می‌شود.

 

وی ادامه داد: امروز و فردا در برخی مناطق شرقی استان هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

 

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی اضافه کرد: ‌روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با نفوذ جریان شمالی روی سواحل خزر، در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور خصوصاً شرق خزر، بارش متناوب باران و کاهش دما خواهیم داشت و در ساعات بعد از ظهر در استان‌های تهران، گلستان سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

گودرزی بیان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی در ساعت بعد از ظهر رشد ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت، همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه در ساعات بعد از ظهر این شرایط در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

 

وی ادامه داد: وزش باد شدید در شرق کشور خصوصاً زابل تا پایان هفته پیش بینی می‌شود همچنین این شرایط در استان‌های یزد و کرمان هم محتمل است.

 

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بیان کرد: آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود و این شرایط تا روز‌ جمعه نیز ادامه دارد، بیشینه دمای تهران فردا ۳۵ درجه و کمینه دمای ۲۳ درجه خواهد بود.

 

وی افزود: فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمی دمای‌ ۶ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان است.‌

 

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی یادآور شد: بعدازظهر فردا سیلاب ناگهانی  و بالا آمدن موقت‌ آب رودخانه‌ها در دره‌ها، وقوع صاعقه و برق‌گرفتگی در ارتفاعات‌ البرز، تهران، سمنان، مازندران و غرب گلستان پیش‌بینی می‌شود که اثر آن ‌بالا آمدن ناگهانی سطح آب رود خانه‌ها و و صاعقه در مناطق مرتفع است که توصیه می‌شود مردم از ‌تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مرتفع خودداری کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------