ایدز قابل درمان است/ اعلام رسمی تعداد مبتلایان به HIV در روستای چنار محمودیاخبار,اخبار اجتماعی,بیماری ایدز
عضو کمیته کشوری ایدز خاطرنشان کرد: بیماري HIV قابل درمان و کنترل است و با انجام نگهداری های لازم مریض میتواند با وجود ابتلا به آن، زندگی طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي، مسعود مردانی با بیان این که بیماري HIV علیرغم ۲۵ سال پیش اینک بیماري شناخته شده ای است، خاطرنشان کرد: این بیماري قابل معالجه و کنترل است و با انجام نگهداری های لازم مریض میتواند با وجود مبتلا به آن، زندگی طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

 

عضو کمیته کشوری ایدز افزود: درصورتی که چه در دیگر نقاط کشور هم مواردی از ابتلای اشخاص به HIV گزارش ميشود ، ولی حجم بالای بیماریابی در مقطع زمانی کوتاه در روستای چنارمحمودی از نواحی شهرستان لردگان باعث گردید تا تیم کارشناسی متبحر در منطقه مستقر و امکانات و تجهيزات به خاطر سرعت روند بیماریابی و درمان بیماران با تمام قوا به کار گرفته شود.

 

او گفت :بی تردید با اقدام به موقع مسؤولان دستور و همکاري مردم منطقه بزودی بر بیماري غلبه و بیماري تحت کنترل قرار می گیرد.

 

مردانی خاطر نشان کرد:هنگامی که سطح ویروس به صفر برسد قابل انتقال به سایرین نیست و شخص میتواند بدون نگرانی ازدواج کند، فرزنددار شود و تحت نظر پزشک از انتقال ویروس به فرزندش جلوگيري شود.

 

عضو کمیته کشوری ایدز نخستین نکته در مورد این بیماري را حفظ آرامش، همراهی براي جلوگيري از همه گیری بیماري، رعایت بهداشت شخصی و اجتماعي عنوان و ذکر کرد :هنگامی که تمامی گیری در یک منطقه افزایش یابد نیروهای تکنیسین از نقاط گوناگون بسیج و به کنترل شرایط کمک ميکنند .

 

او اضافه کرد:مردم چنارمحمودی باید بدانند در این روابط هم مسؤولان تمامی سعی خود را براي احقاق حقوق بیماران یعنی داشتن زندگی سالم بکار می بندند.

 

مردانی با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش در دستور پيش‌گيري و کنترل بیماریها علی الخصوص بیماري های واگیر، ادامه داد:در این زمينه هم، در کنار بیمار یابی، درمان بیماران، خدمات مشاوره ای و اموزشی در اولویت قرار گرفته است.

 

تعداد مبتلایان به HIV در روستای چنار محمودی اعلام رسمی شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انجام آزمایش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای لردگان، کمتر از ۵ درصد مردم این روستا مبتلا به ویروس HIV هستند و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته‌اند.

 

اقبال عباسی روز یکشنبه در دیدار با مردم این روستای لردگان که در چند روز اخیر اخباری مبنی بر شیوع ویروس HIV بین اهالی منتشر شده بود، افزود: نتایج این آزمایشات حاکی از آن است که بیش از ۹۵ درصد مردم سالم هستند و نباید در این خصوص نگران باشند.

 

استاندار، در این دیدار معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسوولان چهارمحال و بختیاری نیز حضور داشتند، ادامه داد: آزمایشات علمی نشان می‌دهد آماری که در فضای مجازی مطرح می‌شود صحت ندارد و به قصد ناامید کردن مردم این موضوعات را مطرح‌ کنند و آنها را به راه‌اندازی تظاهرات تحریک می‌کنند در حالیکه مردم نباید به این آمارها توجهی داشته باشند.

 

عباسی با تاکید بر اینکه رفع مشکل مردم با همکاری و همراهی آنها با مسئولان سریع‌تر به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: ما به دنبال حل مشکل هستیم از همین رو از مردم می‌خواهیم به مسئولان و تیم‌های بهداشتی اعتماد کنند و مطمئن باشند این مشکل برطرف می شود.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هیچ مسئولی قصد توهین به مردم این روستا را نداشته است، افزود: کسی به اهالی این منطقه قصد توهین نداشته و اگر توهینی صورت گرفته من از مردم عذرخواهی می کنم.

 

عباسی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان رفع این مشکل و یافتن راهکار است، مسئول مربوطه از نزدیک با مردم دیدار می‌کنند تا دغدغه‌های آنها را بشنوند و در کنار مردم باشند.

 

وی افزود: داروهای قوی و استاندارد تهیه شده و به مردم عرضه می شود از همین رو مردم نباید هیچ نگرانی داشته باشند.

 

 در چند روز اخیر اخباری مبنی بر ابتلای اهالی یکی از روستاهای شهرستان لردگان به ویروس HIV در فضای مجازی منتشر شد که باعث اعتراض و تجمع اهالی روستا در چهارشنبه هفته پبش شد.

 

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------