مدارس کدام شهرستان‌ها فردا (21 دی) تعطیل است؟/ مدارس زاهدان در کلیه مقاطع تعطیل شداخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی مدارس
با توجه به اخطاریه‌های هواشناسی و نامساعد بودن وضعیت جوی، فردا مدارس در همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر شهرستان‌های نیکشهر، خاش، دلگان و منطقه دشتیاری چابهار تعطیل اعلام شد اما امتحانات نهایی متوسطه دوم به قوت خود باقی است.

به گزارش فارس، با توجه به اخطاریه‌های هواشناسی و جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان چابهار، مدارس همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر منطقه دشتیاری فردا تعطیل اعلام می شود، اما امتحانات نهایی متوسطه دوم به قوت خود باقی است.

 

تعطیلی مدارس شهرستان نیکشهر

با توجه به اخطاریه های سازمان هواشناسی و تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان نیکشهر، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر شهرستان نیکشهر نیز فردا شنبه تعطیل اعلام می‌شود.

 

در این شهرستان نیز امتحانات نهایی متوسطه دوم به قوت خود باقی است.

 

مدارس خاش فردا تعطیل است

بر اساس اعلام ستاد بحران شهرستان خاش، مبنی بر شدت بارندگی ها و احتمال آبگرفتگی معابر، فردا مدارس خاش در تمامی مقاطع و در دو شیفت صبح و عصر، تعطیل اعلام می شود.

 

در این شهرستان نیز امتحانات نهایی متوسطه دوم به قوت خود باقی است.

 

مدارس شهرستان دلگان در تمامی مقاطع تحصیلی فردا تعطیل شد

 فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران دلگان گفت: با توجه به پیش بینی حجم بارندگی شدید از عصر امروز جمعه در این شهرستان و با توجه به احتمال قطعی خطوط تلفن در برخی مناطق و عدم امکان صحیح اطلاع رسانی به موقع به دانش آموزان و اولیا، تمام مقاطع تحصیلی مدارس این شهرستان در دو شیفت صبح و عصر فردا شنبه 21 دی ماه ۹۸ تعطیل اعلام می شود.

 

برگزاری جلسه دیسکاشن هواشناسی در زاهدان

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نقشه های پیش یابی حاکی از این است که سامانه بارشی که از امروز فعالیتش در استان آغاز می شود، قوی ترین سامانه بارشی سال جاری است.

 

دوست محمد کلیم اظهار کرد: با توجه به شدت بارندگی ها اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه اخطاریه جوی صادر کرد و نسبت به وقوع بارش های شدید و خیلی شدید در استان هشدار دارد.

 

وی با بیان اینکه موج بارشی از امروز وارد استان شده و بارش های ناچیز از برخی نقاط استان گزارش شده است، گفت: از امشب تا صبح یکشنبه باران و رگبارفوق سنگین در استان پیش بینی می شود که ارتفاع بارش های بین 50 تا 90 میلی متر و برخی نقاط بیش از 100 میلی متر برآورد می شود.

 

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: تمرکز و هسته بارش ها در مناطق مرکزی، غرب استان، جنوب و سواحل است، اما این بدان معنی نیست که سایر نقاط استان بارندگی ندارند در واقع این سامانه بارش های فراگیر و قابل توجهی برای اکثر نقاط استان به همراه خواهد داشت.

 

کلیم خاطرنشان کرد: رگبارفوق سنگین باران، رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ، از مهمترین پیامدهای این سامانه بارشی است که منجر به طغیان رودخانه های محلی، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بالاآمدن سطح آب سدها، برخورد صاعقه، مه گرفتگی و کاهش دید می شود.

 

وی با بیان اینکه روز یکشنبه با کاهش محسوس دمای هوا احتمال ریزش برف در ارتفاعات مرکزی استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان در روزهای آتی محتمل است.

 

 

این مسئول در ادامه با توجه به وقوع بارش های سنگین در روزهای آتی، گفت: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود همچنین از سفرهای غیر ضروری نیز پرهیز شود. علاوه بر این در این مدت در تردد های جاده ای نیز با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل شرایط بد جوی اکیداً خوداری شود.

 

کلیم ادامه داد: دریای عمان در روزهای آینده مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

 

احتمال تعطیلی مدارس به دلیل وضعیت نامساعد جوی در سایر شهرستان‌ها نیز وجود دارد که اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

دانشگاه ها و مدارس شهرستان بندرعباس و قشم تعطیل شد

سخنگوی استانداری هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: به دنبال بارندگی های شدید امروز در شهرستان بندرعباس و تداوم آن تمامی مقاطع تحصیلی این شهرستان به جز پایه دوازدهم تعطیل شد.


وی ادامه داد: در مقطع دوازدهم به دلیل برگزاری امتحان نهایی نیز قادر به تعطیلی مدارس نیستیم.
رکن الدینی همچنین با تاکید بر تعطیلی دانشگاه های سطح شهرستان بندرعباس بیان کرد: تمامی امتحانات دانشگاه های بندرعباس فردا لغو خواهد شد.

 

همه مقاطع تحصیلی قشم در شیفت صبح تعطیل است/دانشگاه قشم به جز پیام نور تعطیل

فرماندار قشم گفت: تمامی مفاطع تحصیلی فردا شنبه ۲۱ دیماه تعطیل است.


علیرضا نصری در گفت و گو با ایسنا، افزود: به علت بارندگی شدید و بی سابقه، این تصمیم اتخاذ شده است.


وی با بیان اینکه همچنین امتحانات دانشگاه های قشم به جز دانشگاه پیام نور لغو شد، خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذسته بیش از ۱۲۰ میلی متر بارندگی در قشم به ثبت رسیده است.


نصری ادامه داد: امتحانات دانشگاه پیام نور نیز برقرار است.

 

مدارس ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان تعطیل اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پیرو صدور اخطاریه هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی‌ها و خطر وقوع سیل مدارس ۹ شهرستان این استان فردا (شنبه) تعطیل اعلام شد.

 

وی افزود: بر اساس هشدار اداره کل هواشناسی رگبار سنگین همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا عصر یکشنبه برای بیشتر نقاط استان پیش بینی می‌شود.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین به دلیل ادامه بارندگی‌ها احتمال اعلام تعطیلی مدارس در برخی دیگر از شهرستان‌های استان هم وجود دارد که از طریق رسانه‌ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

 

مدارس پنج شهرستان کرمان شنبه تعطیل است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بارش باران، مدارس پنج شهرستان کرمان را در روز شنبه به تعطیلی کشاند.

 

وی اظهار داشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان کرمان و احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر، مدارس روستایی شهرستان عنبرآباد در تمام دوره های تحصیلی فردا شنبه ۲۱ دی ماه ۹۸ تعطیل است.

 

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان همچنین تصریح کرد: با توجه به برودت هوا و یخ زدگی معابر، مدارس شهرستان بافت و رابر در تمام دوره های تحصیلی فردا تعطیل است.

 

وی گفت: با توجه به ورود و فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر، مدارس نوبت صبح شهرستان های رودبارجنوب و قلعه گنج فردا شنبه تعطیل است.

 

مدارس زاهدان در کلیه مقاطع تعطیل شد

روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای تعطیلی مدارس شهرستان زاهدان و بخش مرکزی، کورین و نصرت آباد در کلیه مقاطع در دو نوبت صبح و عصر فردا شنبه بیست و یکم دی ماه را اعلام کرد.


در اطلاعیه استانداری سیستان و بلوچستان آمده است: با توجه به اطلاعیه شماره 20 اداره کل هواشناسی استان مبنی بر پیش بینی رگبار و رعد و برق وبارندگی به میزان 60 تا 90 میلی متر در زاهدان و براساس درخواست ادارات آموزش و پرورش شهرستان زاهدان، شورای هماهنگی مدیریت بحران زاهدان مدارس شهر زاهدان به همراه مدارس بخش های مرکزی، کورین و نصرت آباد را در همه مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر فردا شنبه بیست و یکم دی ماه تعطیل اعلام نمود.


ضمنا قابل ذکر است تمامی امتحانات نهایی براساس برنامه اعلام شده برگزار می گردد.

 

بارش برف و برودت هوا برخی مدارس خراسان رضوی را تعطیل کرد

بنابر اعلام آموزش و پرورش خراسان رضوی، در پی بارش برف و برودت هوا، فردا شنبه 21 دی ماه، مدارس در برخی از شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل و یا با تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند نمود.

 

بر این اساس، کلیه مدارس در تمامی مقاطع (ابتدایی،متوسطه اول و متوسطه دوم) در مناطق "جلگه رخ"، "کدکن"  و "بخش بایگ در شهرستان تربت حیدریه" تعطیل است.

 

کلیه مدارس در مقطع ابتدایی (دوره اول و دوم) در شهرستان "تربت حیدریه" نیز تعطیل خواهد بود.کلیه مدارس در مقاطع ابتدایی(نوبت اول و دوم) و "متوسطه اول" در شهرستان کوهسرخ تعطیل و در مقطع "متوسطه دوم"  با " 2ساعت تاخیر" فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. 

 

ضمنا ‌کلیه مراکز پیش دبستانی و مدارس استثنایی(در تمام مقاطع) نیز در این شهرستان ها و مناطق تعطیل خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------