احتمال اجرایی شدن طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابان در اواسط اسفنداخبار,اخبار اجتماعیر
مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره طرح جدید جمع آوری کودکان کار و خیابان توضیحاتی را ارائه کرد.

«امین شاهرخی» مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره اقدامات این سازمان در خصوص جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در بین کودکان کار و خیابان گفت: ما این کودکان را به صورت غیرمستقیم و از طریق بروشور و کاتالوگ‌هایی که مربوط به این بیماری است، آموزش می‌دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در بخش اورژانس اجتماعی نیز به همین صورت است و آموزش‌ها به این کودکان به صورت مورد به مورد است. چنانچه ماموران اورژانس اجتماعی کودکی را در خیابان شناسایی کنند، حتما اقدام کرده و این کودک را به یکی از سه مرکز نگهداری کودکان کار منتقل می‌کند. این کودکان نیز در ابتدا قرنطینه می‌شوند و چنانچه مشکلی نداشته باشند وارد مرکز می‌شوند و دیگر اقدامات حمایتی از این کودکان انجام خواهد شد.

 

وی همچنین درباره طرح جمع‌آوری کودکان کار گفت: از نظر انسانی همه ما متفق‌القول هستیم که جای کودکان در خیابان نیست و سازمان بهزیستی استان تهران در این زمینه فعالیت‌های بسیاری در گذشته داشته است، هم‌اکنون نیز برای اجرای یک طرح پایدار برای کودکان کار و خیابان برنامه‌های بسیار خوب و مفصلی دارد.

 

وی با بیان اینکه 18 دستگاه در زمینه کودکان کار و خیابان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: برای جمع‌آوری این کودکان اقدامات متعددی انجام شده است، یکی از مواردی که به نوعی تاکنون نتوانسته‌ایم صددرصد در این زمینه موفق باشیم، همین متعدد بودن دستگاه‌های فعال هستند. خوشبختانه در طرح جدیدی که مجددا برای این امر در نظر گرفته شده، انسجام خیلی بیشتر شده است و شهرداری تهران و استانداری و نیروی انتظامی با ما همکاری خوبی دارند و اگر شرایط فراهم باشد این طرح از اواسط اسفندماه دوباره اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: این برنامه با یک فرایند علمی، دقیق و مدبرانه انجام خواهد شد و قرار است، مکان‌هایی برای این کودکان در نظر بگیریم و خانواده‌های آن‌ها را تحت پوشش قرار دهیم تا هم خودشان و هم خانواده‌هایشان تحت پوشش بوده و با این معضل به صورت ریشه‌ای برخورد کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی