توقف وسایل نقلیه بدون سرنشین در حاشیه زاینده‌رود ممنوع شد/ ممنوعیت تجمع در بوستان های اصفهاناخبار,اخبار اجتماعی,ممنوعیت توقف وسایل نقلیه بدون سرنشین در حاشیه زاینده‌رود
رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: توقف وسایل نقلیه بدون حضور راننده در سرتاسر حاشیه زاینده رود ممنوع است و در صورت تخلف خودرو به پارکینگ منتقل می‌شود.

به گزارش تسنیم، سرهنگ محمدرضا محمدی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات پلیس در راستای کنترل و مقابله با کرونا ویروس در اصفهان اظهار داشت: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان تا اطلاع ثانوی توقف هرگونه وسیله نقلیه در حاشیه زاینده رود بدون حضور راننده ممنوع است.

 

وی افزود: در صورت رویت خودرو بدون راننده، پلیس برخورد می‌کند و با انتقال به پارکینگ اعمال قانون می‌شود.

 

پلیس راهور اصفهان به‌منظور پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس از بیست و هشتم اسفندماه طرح زوج و فرد را در خیابان‌های اصفهان اعمال کرد که به پاس تشکر از زحمات مدافعان سلامت، تردد وسایل‌نقلیه متعلق به کادر پزشکی و درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اصفهان در طرح زوج و فرد ترافیک مستثنی و مورد اعمال قانون پلیس قرار نخواهند گرفت.

 

کاهش 80 درصدی ترددها در پایانه‌های مسافربری اصفهان

به گزارش فارس به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، عباس محبوبی گفت: آمار مسافران ورودی و خروجی پایانه‌های مسافربری شهر اصفهان نسبت به سال گذشته در همین ایام حدود ۸۰ درصد کاهش داشته است.

 

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان اضافه کرد: هم‌اکنون تعداد مسافران کمی از پایانه‌های مسافربری استفاده می‌کنند به نحوی که آمار مسافران پایانه‌های اصفهان نسبت به سال گذشته در همین ایام حدود ۸۰ درصد افت داشته است.

 

وی با اشاره به ضدعفونی مستمر پایانه‌های شهر اصفهان، تصریح کرد: این کار در ۵ پایانه شهرداری اصفهان در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام می‌شود؛ شهرداری‌های مناطق و بسیج نیز همکاری بسیار خوبی در ضدعفونی کردن پایانه‌ها دارند.

 

محبوبی تصریح کرد: ضدعفونی دیواره‌ها، سازه‌های عمرانی و سرویس‌های بهداشتی در پایانه‌ها به صورت مرتب انجام می‌شود، همچنین  به شرکت‌های مسافرتی مستقر در پایانه‌های شهر توصیه شده بر پشت بلیت‌های صادره توصیه‌های بهداشتی و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را درج، از ماسک و دستکش یک‌بار مصرف برای صندوق‌دار و سایر کارکنان استفاده و پیشخوان‌ها و محیط کاری خود را مرتب ضدعفونی کنند که نظارت ویژه در این خصوص هم انجام می‌شود. 

 

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان افزود: به رانندگان اتوبوس تذکرهای لازم داده شده که از حمل و جابه‌جایی حیوانات، بارهای مشکوک، ماهی زنده، مواد پروتئینی توسط مسافران یا خودشان به‌طور جدی خودداری کنند و  از مردم عزیز درخواست داریم تا جایی که امکان دارد در خانه‌های خود بمانند و سفرهای غیرضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

 

وی  با اشاره به اینکه اگر خواهان قطع کردن زنجیره کرونا در کشور هستیم لازم است مردم به هیچ عنوان در اماکن عمومی حضور پیدا نکنند، افزود: در حال حاضر بسیاری از امور مربوط به سازمان پایانه‌ها نیز به‌صورت دورکاری انجام می‌شود.

 

ممنوعیت تجمع در بوستان های اصفهان

سخنگوی ستاد کرونا در استان اصفهان گفت : با همه خودروهایی که در کنار بوستان ها پارک کنند یا در اماکن دیگر شهر برای اقامت موقت و برپایی چادر توقف کنند، برخورد قانونی می شود.

 

حجت الله غلامی سخنگوی ستاد کرونا در استان اصفهان گفت: با همه خودرو‌هایی که در کنار بوستان‌ها پارک کنند یا در اماکن دیگر شهر برای اقامت موقت و برپایی چادر توقف کنند، برخورد قانونی می‌شود.

 

حجت الله غلامی افزود: همه صنوف و فروشگاه‌های بزرگ به جز صنوف مرتبط با موادغذایی بر اساس مجوز‌های صادره مجاز است تا ۱۵ فروردین باید تعطیل باشند و با متخلفان برخورد می‌شود.

 

سخنگوی ستاد کرونا در اصفهان ادامه داد: در ۶۸ محور فرعی و ۱۴ محور اصلی ورود و خروج مسافران به استان کنترل و افراد مشکوک به کرونا قرنطینه می‌شوند.

 

به گفته او در خصوص تمدید این تصمیمات و همچنین تمدید مرخصی زندانیان ۱۵ فروردین تصمیم گیری خواهد شد.

 

غلامی همچنین از راه اندازی استودیو کرونا در صدا و سیمای اصفهان برای پوشش اخبار این زمینه خبرداد.

 

سخنگوی ستاد کرونا در استان اصفهان افزود: از ۱۳۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاصی برای مقابله با کرونا ۷۷ و نیم میلیارد تومان به اصفهان اختصاص یافته است که با توجه به شرایط اصفهان در این زمینه اعتبار بیشتری نیاز داریم.

 

توزیع ۴۰۰ هزار بسته حمایت معیشتی با همکاری اتاق بازرگانی ویژه اقشار آسیب پذیر و انتصاب وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان معین ستاد کرونا در اصفهان از دیگر خبر‌های نشست امروز ستاد کرونا بود.

 

تعطیلی واحدهای صنفی به غیر از مواد غذایی تا ۱۵ فروردین

جواد محمدی فشارکی رئیس بازرسی اصناف اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط انتشار کرونا ویروس در استان، اظهار داشت: پیرو مصوبه استانی ستاد پیشگیری از کرونا فعالیت کلیه واحد‌های صنفی به جز صنوف مرتبط با موادغذایی تا پایان ۱۵ فروردین ممنوع است.او افزود: واحد‌های صنفی که به مصوبه مذکور عمل نکنند، متخلف صنفی تلقی و پس از پلمب واحد صنفی آنان، تا ریشه کن شدن بیماری از فعالیت آنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

اتاق اصناف مشهد: واحدهای صنفی و مجتمع‌های تجاری تا اطلاع ثانوی تعطیل است

اتاق اصناف مشهد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا در سطح جامعه و جلوگیری از هرگونه آسیب به عموم شهروندان تمام مجتمع‌های تجاری و واحدهای صنفی این شهر تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

 

بدین‌منظور با قید فوریت ضمن اطلاع‌رسانی به تمام صاحبان صنوف مستقر در آن مجموعه نسبت به تعطیلی مجتمع تجاری اقدام لازم صورت پذیرد.

 

در این اطلاعیه آمده است که در صورت تغییر در ساعات کار واحدهای صنفی متعاقباً اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد گرفت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------