آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سفر

۷۰ توصیه سفر را با دلیل بخوانید/ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز

وزارت میراث فرهنگی آموزش‌های عمومی سفر در شرایط کرونا را در قالب ۷۰ توصیه منتشر کرده در این دستورالعمل آمده اقامت در چادر به…


توضیحات آموزش‌وپرورش درباره دریافت شهریه مراکز پیش‌دبستانی در تعطیلات کروناییاخبار,اخبار اجتماعی
وزارت آموزش‌وپرورش درباره دریافت شهریه توسط پیش‌دبستانی‌ها در تعطیلات کرونایی گفت: جریان آموزش این مراکز همچون سایر دوره‌های تحصیلی به‌دلیل شیوع کرونا تعطیل نبوده و یادگیری تداوم دارد.

به گزارش تسنیم، وزارت آموزش و پرورش درباره خبر "اخذ پول زور توسط برخی مهدهای کودک از خانواده‌ها برای تعطیلات کرونایی" که در تاریخ دوم اردیبهشت 99 در این خبرگزاری منتشر شد، پاسخی را ارسال کرده است.

 

متن پاسخ معاونت آموزش ابتدایی وزارت  آموزش و پرورش بدین شرح است:

 

طبق قوانین موجود، سازمان بهزیستی کشور مسئول صدور مجوز و برنامه‌های اجرایی مهدهای کودک است و تعیین شاخص‌ها و تدوین محتوای مهدهای کودک به‌عهده وزارت آموزش و پرورش است. با توجه به اینکه مهدهای کودک  مرکز نگهداری و مراقبت از کودکان زیر سن چهار سال تمام هستند، با توجه به تعطیلی این مراکز همچون بسیاری از مشاغل دیگر نیازمند تصمیم‌گیری و حمایت توسط مراجع ذی‌صلاح قانونی است؛ لذا وزارت آموزش وپرورش در این رابطه مسئولیتی  ندارد.

 

در خصوص کلاس‌های پیش‌دبستانی نیز لازم به ذکر است براساس قوانین موجود و اسناد بالادستی در وزارت آموزش و پرورش؛ این دوره به‌عنوان دوره‌ای رسمی و امری حاکمیتی؛ همچون سایر دوره‌های تحصیلی طی دوران تعطیلی مدارس به‌دلیل شیوع کرونا؛ تعطیل نبوده  و یادگیری و آموزش تداوم دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------