سخنگوی شورای شهر: شبهات تزریق واکسن در شهرداری فارغ از هر ملاحظه‌ای پیگیری شود/ عزل خاطیان تزریق سهمیه واکسن کروناعلی اعطا،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به بررسی فوری داده‌های تزریق واکسن درشهرداری تهران گفت: شهردار محترم می‌خواهم همچون همیشه، صادقانه و بی‌پرده پوشی پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با کوت کردن توییت پیروز حناچی شهردار تهران مبنی بررسی فوری داده‌های تزریق واکسن در شهرداری تهران و برخورد با خاطیان احتمالی، در صفحه توییتر خود نوشت: از صحت و سقم موضع هنوز گزارش قابل استنادی در دست نداریم.

 

وی تاکید کرد: از شهردار محترم می‌خواهم همچون همیشه، صادقانه و بی‌پرده پوشی پاسخگو باشند و گزارش روشنگرانه شفاف و فارغ از هر ملاحظه در اسرع وقت ارائه کنند. 

 

سخنگوی شورای شهر تهران عنوان کرد: اگر توضیحات روشنگر و کافی نباشد، موضوع در بالاترین سطح در شورا قابل بررسی است.

 

بر اساس این گزارش؛ تذکر، سوال و درخواست توضیح در صحن علنی از شهردار دو ابزار قانونی برای پیگیری موضوعات و نظارت بر امور شهر و شهرداری است.

 

واکنش عضو شورا به تزریق واکسنِ سهمیه پاکبانان به مدیران و برخی کارکنان

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: درحالی که واکسینه‌ی پاکبانان و نیروهای خدماتی شهری هنوز تکمیل نشده، و شهرداری هیچ برنامه‌ای برای دورکاری منظم کارمندان و خدمت‌دهی اینترنتی به .شهروندان ندارد

 

وی در ادامه یادآور شد: تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران و برخی کارکنان خیانت است. شهردار تهران باید قاطع با خاطیان برخوردکند و به مردم گزارش دهد.

 

***

 

خاطیان تزریق سهمیه واکسن کرونا در شهرداری تهران عزل شدند

مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران روز پنجشنبه اعلام کرد: پس از بررسی ها مشخص شد تاکنون تعداد محدودی واکسن برای تزریق به نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا اعم از پرسنل بهشت زهرا (س) ، پاکبانان و پرسنل پسماند (که شامل نیروهای عملیاتی و اداری مرتبط با مشاغل پرخطر خدمات شهری میباشند اعم از زن و مرد) از طریق وزارت بهداشت تخصیص داده شده است که از این تعداد هیچ یک از مدیران شهرداری تا رده چهار مدیریتی تزریقی انجام نداده‌اند. 

 

براساس این گزارش، همچنین پس از بررسی ها مشخص شد یک نفر از مسئولان نواحی به تزریق واکسن از سهمیه فوق الاشاره اقدام کرده است که امروز به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در ناحیه از سمت های خود عزل شدند.

 

این در حالی است که در بررسی ها مشخص شد توزیع سهمیه فوق الاشاره در یکی از مناطق منطبق بر پروتکلهای مصوب نبوده است و لذا معاون و رییس خدمات شهری منطقه بدلیل اهمال در نظارت و عدم رعایت پروتکل ها عزل و به مراجع نظارتی معرفی شدند. 

 

این گزارش می افزاید: برای پیشگیری از رخ دادن چنین تخلفاتی مقرر شد اسامی کلیه بهره‌مندان از واکسن در سایت شفاف شهرداری تهران بارگذاری شود و پروتکل سخت‌گیرانه تزریق با نظارت فنی شرکت شهر سالم و حراست کل شهرداری تهران اعمال شود.

 

در پایان این گزارش آمده است: ضمن تشکر از حساسیتهای رسانه‌ای به اطلاع می رساند پیگیری و نظارت بر فرآیندها و شناسایی افراد خاطی احتمالی همچنان ادامه دارد و در صورت اثبات اهمال یا تخلف مدیران در هر رتبه‌ای برخورد خواهد شد.

 

مجددا تاکید می شود اخبار منتشره در خصوص استفاده مدیران از واکسن صحت ندارد. شهروندان میتوانند از رسانه های مرجع و سایت شفاف اطلاع رسانی و گزارشات بعدی را پیگیری کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------