هواشناسی ایران (۱۴۰۰/۰۲/۳۱)؛ هشدار زرد سازمان هواشناسی برای برخی استان‌هااخبار,اخبار امروز,خبرهای جدید
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد برای برخی استان‌ها طی امروز تا یکشنبه آینده از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی ۵ روزه در ۲۱ استان خبر داد.

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی در ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، اردبیل، جنوب کردستان، شمال زنجان، غرب‌ مازندران، شرق تهران، شمال سمنان،‌ جنوب اصفهان، شمال و شرق فارس و جنوب کرمان بارش باران پیش بینی می‌شود.

 

یکشنبه هفته آینده در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، لرستان، ایلام، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران، سمنان،‌خوزستان و کرمان بارش پیش بینی شده است.

 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دوشنبه هفته آینده در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های امتداد رشته کوه البرز و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش پراکنده روی می‌دهد. روز سه شنبه علاوه بر این‌ مناطق در بخش‌هایی از مرکز کشور نیز شاهد بارش پراکنده خواهیم بود. طی پنج روز آینده بارش در مناطق یاد شده بیشتر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب به شکل رگبار گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود. بارش روزهای شنبه تا دوشنبه  دارای شدت بیشتری بوده و ریزش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

 

سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای به شرح زیر برای برخی استان‌های کشور هشدار زرد صادر کرد؛

 

توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب

 

نوع مخاطره: رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی

 

منطقه اثر:

 

جمعه 1400/02/31 : جنوب و شرق آذربایجان شرقی.

 

شنبه 1400/03/1 : آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال زنجان.

 

یکشنبه 1400/03/2: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان.

 

اثر مخاطره: احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیلها و رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی همراه با احتمال گرد وخاک و کاهش دید

 

توصیه: احتیاط در تردد از مجاورت رودخانه ها و مسیلها بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دامها در مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیلها.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------