ادامه آتش‌سوزی شدید در درازنوی کردکوی/ بیش از ۱۵۰هکتار در آتش می‌سوزدآتش سوزی جنگل های کردکوی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: بالگرد از استان تهران برای کمک به مهار آتش‌سوزی به گلستان می‌آید.

عبدالرحیم لطفی در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به آتش‌سوزی که در دو منطقه از گلستان از روز قبل آغاز شده اظهار داشت: آتش‌سوزی در منطقه یانه سر مهار شده و نیروها در حال اطفا کامل آن نقطه هستند.

 

وی تصریح کرد: آتش‌سوزی در منطقه زرشک چال دراز نو به دلیل شدت وزش باد همچنان ادامه دارد و سرعت باد در این منطقه به بیش از 50 تا 60 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه نیروهای نظامی به همراه بسیج نیروهای مردمی در حال مهار آتش‌سوزی هستند تاکید کرد: کنترل آتش از دست نیروها خارج شده است و حدود 150هکتار از جنگل‌های که گونه‌های ارس، بلوط و گونه‌های علفی و درختچه‌های زرشک دارند در حال سوختن است.

 

لطفی با اشاره به اینکه اگر آتش به گونه‌های پیرو برسد اطفا مشکل می شود افزود: بالگرد مستقر در گرگان نتوانست با توجه به شرایط منطقه پرواز کند و بالگرد از تهران یا البرز در حال پرواز به سمت گلستان است و یک بالگرد از سمت شاهرود در حال اضافه شدن به نیروها است تا با آب‌گیری از منطقه ساور چمن به مهار آتش کمک کند.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از مردم خواست با هماهنگی  مدیریت بحران برای کمک به منطقه بیایند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------