تعطیلی ادارات اصفهان برای کاهش مصرف انرژی❗️ / جزئیات تعطیلی ادارات اصفهاناخبار،اخبار جدید،اخبار روز
فعال اصولگرا در توئیتی نوشت: آقای جلیلی از اول می دانست دولت زنبیل تشکیل نمی شود اما ستادش را سرکار گذاشت.

به گزارش ایرنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش روز سه شنبه با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران استان و کارگروه اضطرار شرایط گردوغبار، ادامه داد: البته مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.

 

وی افزود :با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر هشدار وزش تندباد و گردوغبار و کاهش میدان دید و تقویت توده هوای گرم تابستانه و ماندگاری این توده از چهارشنبه ۲۰ تیرماه تا جمعه ۲۲ تیرماه، با افزایش ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد دما مواجه هستیم.

 

شیشه فروش با بیان اینکه هدف از این مصوبه به منظور پایداری شبکه برق در بخش‌های خانگی، صنوف و ... است، اظهار داشت : آزمون‌های سراسری در این بازه زمانی طبق برنامه‌ریزی های سابق کماکان برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین در این راستا مقرر شد همه دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به کاهش مصارف برق در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به قبل و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی های غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در این رابطه مقرر شد شرکت‌های برق نسبت به اقدامات دستگاه‌های اجرایی استان نظارت ویژه و مستمر داشته باشند.

 

شیشه فروش اظهار کرد: همچنین همه دستگاه‌های اجرایی جهت کاهش مصرف برق بایستی انجام تعمیرات و در مدار قراردادن دیزل ژنراتور در زمان اوج مصرف برق، تعویض لامپ های کم مصرف به جای لامپ‌های پرمصرف، انجام تعمیرات سالیانه کولرهای آبی و نصب سایه‌بان و تعمیر کولرهای گازی در مناطق گرمسیر را مد نظر قرار دهند.

 

وی افزود: استفاده حداکثری از نور طبیعی در طول روز، جایگزینی پروژکتورهای قدیمی با چراغ‌های مجهز به لامپ های ال ای دی، اجرای روش‌های پیشگیری از هدر رفت انرژی با نصب درزگیر و عایق ‌های پنجره‌ها در ادارات، صنوف و بخش خانگی ضروری است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: دستگاه ‌های اجرایی مکلف هستند از یک ساعت قبل از خاتمه کار سیستم سرمایشی خود را خاموش کنند.

 

وی ادامه داد: مشترکین برق خانگی و صنوف نیز بایستی نصب سیستم‌های کنترل هوشمند در مجتمع‌های تفریحی و مراکز خرید، کاهش روشنایی عمومی در پارکینگ‌ها و راهرو ها، استفاده از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ های اضافه، انجام تعمیر کولرها و نصب سایه‌بان و تعویض لامپ‌های قدیمی و پرمصرف اقدام کنند.

 

وی ضمن تأکید بر ممنوعیت هر اقدامی که منجر به تشدید گرد و خاک و آلاینده ها می‌شود، گفت: خاکبرداری، آتش زدن بقایای کشاورزی و فضای سبز، فعالیت‌های معدنی و حمل و نقل خاک، گچ و ... نیز ممنوع است.

 

شیشه فروش عنوان کرد: رعایت توصیه های بهداشتی و حفاظت فردی در برابر گرد و خاک بخصوص افراد آسیب پذیر و بیماران، استفاده از ماسک استاندارد، عدم ورزش و فعالیتهای بدنی در فضاهای باز نیز ضروری است.

 

وی در پایان اضافه کرد: کمیته اضطرار شرایط گرد و غبار بطور مستمر نسبت به رصد و پایش شرایط ایجاد شده با صدور اطلاعیه‌ها پایش کانون‌های فرسایش بادی و اعمال محدودیت‌های اقدام خواهد کرد.

 

به گزارش ایرنا، روز گذشته رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان در گفت‌و‍‌گو با ایرنا خبر از افزایش دما در استان از روز چهارشنبه هفته جاری را داده بود. وی همچنین ضمن اشاره به فعال شدن کانون‌های گرد و خاک در مناطق شمالی و شرقی استان خبر از افزایش پدیده ریزگردها به همراه کاهش میدان دید و تنزل کیفیت هوا را داد که اثرات آن تا مناطق مرکزی استان نیز کشیده می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------