رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران خبرداد: وجود ۱۶ هزار ساختمان ناایمن در پایتخت ساختمان نا ایمن ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران گفت: ۱۶ هزار ساختمان نا ایمن در پایتخت وجود دارد که برخی از ساختمان های بلندمرتبه همچون متروپل هر لحظه امکان ریزش دارند. 

علی نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ارزیابی های اولیه ما ۱۶ هزار ساختمان بلندمرتبه و مهم تهران شناسایی شدند که نا ایمن هستند.

 

وی اظهارداشت: ایجاد «قرار کالبدی ایمنی شهر تهران» نشان از عزم جزم شهرداری تهران در این باره دارد که نسبت به موارد ناایمنی شهر بی تفاوت نیستیم. اما بضاعت ما محدود است.

 

نصیری گفت: هر کدام از این ساختما نها باید با یک چک لیست ۱۷ صفحه‌ای ارزیابی شوند؛ یعنی به جز بحث حریق از زوایای مختلف مانند موضوع سازه، تأسیسات و HSE ارزیابی می‌شوند و اگر ساختمانی در نگاه اول ناایمن تشخیص داده شود، برای ارزیابی‌های تخصصی بعدی نسبت به آن‌ها اقدام می‌شود.

 

وی افزود: از این تعداد ساختمان ناایمن، از آبان ماه تاکنون ۶۰۰ ساختمان ارزیابی شده و نتایج بررسی به سازمان مربوطه اعلام شده است.

 

نصیری در پاسخ به پرسشی مبنی بر دلیل اعلام نکردن اسم این ساختمان ها، گفت: تصمیم نداریم به دلیل ایجاد ترس عمومی اسامی این ساختمان ها را اعلام کنیم اما اسامی این ساختمان ها را به مراکز قضایی اعلام کردیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023