تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور/ وزش باد شدید در شرق و جنوب‌شرقهواشناسی ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم سامانه بارشی، نسبت به شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و غرب کردستان هشدار داد. 

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «امین‌حسین نقشینه» افزود: امروز (دوشنبه) گستره فعالیت سامانه بارشی به‌جز شرق سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در سایر مناطق کشور تداوم دارد. شدت بارش در شمال خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و غرب کردستان گزارش شده است.

 

وی از وزش باد شدید طی امروز در جنوب‌شرق و شرق کشور خبر داد و گفت: فردا برای کل کشور بارش‌ها پیش‌بینی شده است که به‌تدریج بعدازظهر فردا برای نیمه غربی کشور از میزان بارندگی‌ها کاسته خواهد شد و دما در این مناطق افزایش خواهد یافت.

 

نقشینه بیان‌داشت: چهارشنبه در نوار شرقی کشور افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی شده است و به‌تدریج جوی آرام و پایدار و افزایش دما برای این مناطق حاکم می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه سامانه بارشی فردا از کشور خارج می‌شود، ادامه‌داد: در دامنه جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و اردبیل، افزایش موقتی دما همراه با وزش باد رخ می‌دهد.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان‌کرد: پنجشنبه با عبور موجی از شمال‌غرب کشور مناطقی از استان‌های کردستان، آذربایجان‌غربی و آذربایجان شرقی وزش باد شدید، افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با کاهش دما دارند. وی اضافه‌کرد: همچنین با نفوذ جریانات شمالی به دریای خزر، بارش در اردبیل،‌ گیلان و مازندران آغاز می‌شود و جمعه گستره بارش کل نوار غربی، دامنه جنوبی البرز را در برمی گیرد و با تقویت این جریان برای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان‌شمالی و بلندی‌های البرز، بارش و کاهش دما پیش بینی شده است.

 

به گفته نقشینه، امروز شمال و مرکز خلیج فارس مواج و متلاطم است و سه‌شبنه و چهارشنبه نیمه شرقی خلیج‌فارس و تنگه ‌هرمز مواج و متلاطم خواهد شد و پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود.

 

وی خاطرنشان‌کرد: برای تهران نیز امروز آسمان ابری می‌شود و در برخی ساعت‌ها رگبار رخ می‌دهد.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا آسمان تهران نیمه ابری است و گاهی وزش باد شدید دارد. بیشینه دمای پایتخت امروز ۱۸ و فردا ۲۰ درجه می شود و افزایش سرعت وزش باد برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش‌بینی شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------