آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,مسافران مبتلا به کرونا در مترو

توضیحات شهرداری درباره تصاویر مسافران مبتلا به کرونا/ کاهش یک میلیونی سفر با مترو

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با اعلام کاهش یک میلیونی سفرهای مترویی شهروندان، در مورد انتشار برخی فیلم‌ و عکس‌ها درباره…


تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی تا پایان سال اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,پرونده الکترونیک سلامت
رییس مرکز مدیریت آمار و اطلاعات وزارت بهداشت از تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی تا پایان سال خبر داد. 

به گزارش ایسنا محمود تارا در یک برنامه رادیویی، پرونده الکترونیک سلامت را از اولویت‌های وزارت بهداشت دانست و افزود: نسخه شهروندی این پرونده، خدماتی را به مردم ارائه می‌دهد و باعث می‌شود مردم به اطلاعات سلامت و سوابق آن دسترسی پیدا کنند و به خدمات دولت الکترونیک در حوزه سلامت دست پیدا کنند.

 

وی با اشاره به اینکه بیمه و نسخه پیچی الکترونیکی از دیگر دستاوردهای پرونده الکترونیک سلامت است، تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ هزار مرکز سلامت در کشور وجود دارد که اغلب این مراکز پرونده‌هایی را داخل خود دارند ولی در حوزه پرونده سلامت شهروندان، همه داده‌ها باید در یک پرونده واحد در کل کشور جمع‌آوری شود.

 

تارا با بیان اینکه باید ۱۵۰ هزار مرکز را به مرکز خوشه سلامت متصل کنیم، گفت: برای انجام این کار لازم است که زیر ساخت‌های مراکز آماده شود، امیدواریم تا پایان سال این اتفاق بیفتاد.

 

در ادامه این برنامه محمد نعیم امینی‌فرد -نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس- با اشاره به چگونگی و چرایی اعطای پرونده الکترونیک به هر ایرانی گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم و ششم توسعه، وزارت بهداشت مکلف به اجرای سیستم ارجاع است و پرونده الکترونیک نیز از اجزای آن است.

 

وی افزود: در وزارت بهداشت با دو پرونده الکترونیک کار می‌شود. یکی پرونده الکترونیک شهروندی است که برای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی تشکیل شده است و مراقبین بهداشت باید فراخوانی برای آن ارائه دهند.

 

امینی فرد در پایان گفت: نسخه دیگری از پرونده الکترونیک نیز مدنظر است که به مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان وصل شود و برای این کار، در میانه راه قرار داریم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------