جزئیات برنامه‌ریزی برای کاهش خاموشی در تابستان ۹۸ اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,خاموشی در تابستان ۹۸
وزیر نیرو درباره برنامه‌های وزارت نیرو به منظور کاهش خاموشی در تابستان ۹۸ گفت: از چند ماه قبل با برنامه‌ریزی افزون بر ۸۰۰۰ مگاوات کمبود برق را با تولید بیش‌تر در قالب ۲۷ نیروگاه سیکل ترکیبی در نقاط مختلف جبران کرده‌ایم و که مدیریت مصرف در قالب ۱۱ برنامه تدارک دیده شده برای اصلاح شیوه مصرف، شاهد کاهش خاموشی در تابستان باشیم. 

‌به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز در آغاز عملیات اجرایی سد گرین نهاوند، اعتبار درنظر گرفته شده برای این پروژه را ۷۳۵ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: سد گرین پروژه مهمی است که آب شرب مردم نهاوند را در بلندمدت تأمین می‌کند و نیاز بخش صنعت را هم می‌تواند برطرف کند.

 

وی با بیان این‌که استان همدان ۲۱ پروژه مهم در بخش آب، برق و فاضلاب در دست اجرا دارد، عنوان کرد: اعتباری افزون بر ۲,۲۰۰ میلیارد تومان برای تمامی آن‌ها درنظر گرفته شده است و با پیشرفت ۸۰ درصدی شرایط مطلوبی دارند.

 

اردکانیان با اشاره به افتتاح پروژه‌های ملی در دهه فجر، بیان کرد: در سطح کشور ۸۲۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب با اعتبار ۲۲ هزار میلیارد تومان که توسط دولت و بخش خصوصی انجام شده، طی این دهه افتتاح شده و خواهد شد.

 

وی با اشاره به افتتاح سه پروژه نیروگاه خورشیدی، سد گرین و مجتمع فولاد راد، گفت: نیروگاه خورشیدی در مجموع با ۲۵ مگابایت با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد، هم‌چنین عملیات اجرایی آبرسانی به برخی روستاها در شهرستان‌های مختلف استان همدان آغاز و یک پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت در اسدآباد امروز افتتاح می‌شود.

 

وزیر نیرو ضمن تشکر از نهاوندی‌ها، مسئولان شهر و نمایندگان مجلس، اظهار کرد: در مجموع تحول خوبی در بخش آب و برق استان رخ داده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------