آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جمعیت

رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها…


کاهش تنوع زیستی تهدیدی جدی برای ذخایر غذایی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مواد غذایی
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هشدار داد: کاهش تنوع زیستی تهدید برای ذخایر غذایی است.

به گزارش ایسنا، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد روز گذشته (جمعه) نسبت به کاهش تنوع زیستی در محیط زیست و تاثیر منفی آن بر تولید مواد غذایی در آینده هشدار داد.

 

در این گزارش که در نوع خود اولین به حساب می‌آید و توسط این سازمان تهیه شده، آمده است: شواهد متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد تنوع زیستی که اساس سیستم غذایی بشر را تشکیل می‌دهد در تمامی نقاط جهان رو به کاهش است. در این شرایط تولید مواد غذایی و محیط زیست با تهدید جدی روبرو می‌شوند.

 

به گفته کارشناسان با از بین رفتن گیاهان، حیوانات و گونه‌های میکروارگانیسم که در سیستم غذایی بشر نقش حائز اهمیتی دارند، امکان بازگرداندن آن‌ها وجود ندارد.

 

تنوع زیستی، سیستم کشاورزی را قادر می‌سازد تا برابر شوک‌هایی همچون شیوع بیماری‌ها و آفت ها و مقابله با تغییرات اقلیمی مقاوم‌تر شوند.

 

به گزارش ژاپن تودی، در گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد آمده است: تغییر در بهره‌گیری از آب و زمین و مدیریت آن‌ها در کنار آلودگی و سوء استفاده از این منابع موجب از بین رفتن تنوع زیستی شده‌ است.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------