جزییاتی از بارش برف، کولاک باران در استان‌های ایران اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه در سواحل خزر بارش‌هایی را خواهیم داشت و همچنین در دامنه‌های البرز بارش برف را شاهد خواهیم بود و به تدریج از روز جمعه از میزان بارش‌ها در غرب کشور کاسته می‌شود.

 به گزارش میزان،کبری رفیعی درباره وضعیت آب و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز با تقویت سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و بخش‌های مرکزی خلیج فارس بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است.

 

کارشناس هواشناسی در ادامه افزود: در مناطق کوهستانی شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش برف و کولاک برف را داریم و لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش بینی شده است.

 

رفیعی اضافه کرد: در برخی از مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و کاهش گرد و خاک رخ می‌دهد.

 

وی گفت: روز جمعه در سواحل خزر بارش‌هایی را خواهیم داشت و همچنین در دامنه‌های البرز بارش برف را شاهد خواهیم بود و به تدریج از روز جمعه از میزان بارش‌ها در غرب کشور کاسته می‌شود در جنوب شرق و شرق کشور بارش‌ها تقویت می‌شود و از اواخر وقت سامانه از کشور خارج می‌شود.

 

کارشناس هواشناسی در ادامه بیان کرد: روز جمعه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، غرب هرمزگان و جنوب کرمان به سبب بارش‌هایی که به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی هست با آب گرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها برای این مناطق رو به رو هستیم.

 

رفیعی افزود: روز پنج شنبه، جمعه و شنبه بخش‌های خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود روزهای جمعه و شنبه نیز دریای عمان این شرایط را خواهد داشت.

 

وی اظهار کرد: هوای تهران امروز در بعضی از ساعات با بارش باران و گاهی وزش باد و همچنین رگبار و رعد و برق و حداکثر دما ۱۲ و حداقل دما ۵ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

 

کارشناس هواشناسی در ادامه افزود: سامانه بارشی جمعه از کشور خارج می‌شود و شنبه و یکشنه بارش‌ها خیلی ضعیف می‌شود؛ و سامانه بارشی جدیدی وارد کشور نخواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------