آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جمعیت

رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها…


موافقت با ایجاد منطقه آزاد تجاری در خراسان‌شمالی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محمد علی شجاعی
استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل از بدیهی‌ترین ویژگی‌های ایجاد منطقه آزاد تجاری در این استان است. 

به گزارش ایسنا، محمد علی شجاعی در نشست با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و در دفاع از ایجاد منطقه آزاد تجاری در خراسان شمالی اظهار کرد: با ایجاد منطقه آزاد تجاری در این استان، تحول و رونق اقتصادی در این منطقه صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به نبود مشکلاتی مانند تأمین آب، برق و دیگر انرژی‌های اولیه و وجود امنیت مناسب منطقه در خراسان شمالی این تقاضا از سوی استان مطرح شد و در کمیسیون‌های تخصصی دولت و مجلس بررسی می‌شود.

 

شجاعی مطرح کرد: ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل، دفاتر گمرکی و رونق اقتصادی و گردشگری از بدیهی‌ترین ویژگی‌های ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان خواهد بود.

 

وی افزود: با توجه به مطالبات مردم استان در جهت توسعه همه جانبه و با توجه به محرومیت‌های موجود و موقعیت خاص خراسان شمالی در شمال شرق کشور و ضرورت بسط تجارت در استانی که اقتصاد غالب آن کشاورزی بوده و از طرفی داشتن ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک و دسترسی به کشورهای آسیای میانه و نبود منطقه آزاد تجاری در استان‌های هم جوار شامل خراسان رضوی، گلستان و سمنان با جمعیتی بیش از هفت میلیون نفر، ایجاد منطقه آزاد تجاری در خراسان شمالی مورد تقاضاست.

 

وی ادامه داد: منطقه آزاد تجاری در خراسان شمالی می‌تواند مانند مناطق آزاد کیش و قشم ایجاد شده و موجب رونق اقتصادی و گردشگری شود.

 

شجاعی تصریح کرد: در این مناطق آزاد که فقط در مناطق مرزی می‌تواند شکل بگیرد حداقل بیش از ۱۵۰ دفتر گمرکی حضور پیدا خواهد کرد و با افزایش صادرات حتی مشاغل کوچک و خانگی و صنایع دستی رونق می‌یابد.

 

شجاعی افزود: با اعلام موافقت شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مبنی بر ایجاد منطقه آزاد تجاری در خراسان شمالی به زودی مطالعات مکان یابی و زیست محیطی و سایر اقدامات لازم توسط استان، آغاز و توسط ناظران سازمان مناطق آزاد کشور بررسی خواهد شد.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------