آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,دستگیری سارقان کاشی‌های سقاخانه چهارراه نقاشی اصفهان

دستگیری سارقان کاشی‌های سقاخانه چهارراه نقاشی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: سارقان کاشی‌های سقاخانه تاریخی چهار راه نقاشی اصفهان دستگیر و کاشی‌ها به یگان حفاظتی…


لازم نیست سر قبر مرده ات بیایی/ ما سنگ قبر را می شوییم،شمع روشن می کنیم نذری هم می دهیم؛ شما آنلاین ببین و پولش را کارت به کارت کن اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, مراسم های عزاداری

 

با افزایش مشغله های زندگی و روی آوردن مردم به شهر نشینی شغل های مختلفی بنا به نیاز افراد جامعه به وجود آمده است. شغل هایی که زمانی عجیب به نظر می آمد اما با گذشت زمان دیگر یک امر طبیعی برای برخی از مردم جامعه به شمار می آید.

 

گریه کن برای مراسم های عزاداری را در فیلم «چند می گیری گریه کنی» که 14 سال پیش به کارگردانی «شاهد احمد لو» و نویسندگی «محسن تنابنده» و «حسن وارسته» در قالب ژانر کمدی تولید شد که نشان از یک واقعیت در جامعه داشت.  در آن زمان این موضوع را افکار عمومی کمتر می پذیرفت اما با گذشت زمان شرکت هایی برای ارایه خدماتی همانند پرجمعیت نشان دادن مراسم ختم و گریه کن ایجاد شد.

 

 می توان یکی از مهمترین دلیلی که افراد از این خدمات استفاده می کنند را چشم و هم چشمی دانست تا مراسم هایشان پررونق تر از مراسم دیگران نشان داده شود.

 

برخی از خانواده به دلیل سکونت در خارج از کشور و مشغله های زیاد زندگی  حاضر به حضور در مراسم عزیزانشان نمی شوند و پرداخت پول به شرکت ها مراسمی با آبرو البته از نگاه خود می گیرند.

 

این روزها این شغل ها  جزیی تر شده است. برای نمونه با پرداخت پول روشن کردن شمع، شستن مزار و گل کاری را به غریبه ها سپرده می شود. انسان ها با بهانه  مشغله زیاد و  برای اینکه عذاب وجدان نداشته باشند که بر سر خاک عزیزان خود نمی روند، با پرداخت پول به دیگران زحمت شستن مزار و گل کاری را می دهند

 

افرادی که متوجه  این خلاء ها شده اند برای تبلیغات شستن مزار کارت های تبلیغاتی نیزچاپ می شود تا مشتری های بیشتری را جذب کنند.

 

یکی از کارت های تبلیغاتی که بدون هیچ اسم و رسمی هم است و به شعر « برمزارم بیا... یادم کن   بخوان سوره ای شادم کن» مزین شده است تبلیغ روشن کردن شمع، گل کاری و شستن با گلاب را تبلیغ کرده است.

 

شستشوی مزار با گلاب 50 هزار تومان

با شماره ای که بر روی کارت نوشته شده است تماس می گیرم، خانمی پاسخ می دهد و در همین ارتباط به خبرنگار شبستان می گوید: برای شستن مزار مبلغ 50 هزار تومان دریافت می شود.

 

او ادامه می دهد: این کار توسط خانم هایی که سرپرست خانواده یا بد سرپست هستند انجام می گیرد. خدمات دیگر همچون پخش نذری نیز انجام می گیرد.

 

او تاکید می کند: تمام کارهایی که انجام می شود مشتری می تواند به صورت آنلاین ببیند.

 

 

  شبستان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------