آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

دستگیری سردار قلابی خنثی کننده بمب در تهران / عکس

ماموران پلیس امنیت تهران بزرگ فردی را که اقدام به جعل مهر مجلس خبرگان رهبری کرده و خودش را از سرداران تیم چک و خنثی سازی بمب…

بارش رگبار و وزش باد در بیشتر مناطق کشور اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد در روزهای پایانی هفته (امروز پنجشنبه و جمعه) در بیشتر نقاط کشور شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود که موجب سیلابی شدن رودخانه ها به ویژه در مناطق کوهپایه ای و حتی احتمال تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد. 

امین حسین نقشینه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) در استان های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و تهران رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.همچنین در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد.

 

وی افزود: برای برخی مناطق استان های قم، یزد، خراسان جنوبی، کرمان، شمال هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید که احتمال بروز ریزگرد و خاک محلی هم دارد، پیش بینی شده است.

 

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: بیشترین بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، نیمه شرقی استان تهران و اصفهان خواهد بود، که می تواند در مناطق کوهپایه ای سبب سیلابی شدن رودخانه ها شود و از هموطنان عزیز خواهشمندیم از اسکان یا توقف در این مناطق خوداری کنند.

 

وی گفت: در روز شنبه در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان، رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت، روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش های پراکنده در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و برخی مناطق آذربایجان شرقی رخ می دهد.

 

وی یادآور شد: از ابتدای هفته آینده روند افزایش تدریجی دما را برای بیشتر مناطق کشور پیش بینی کرده ایم.

 

خنکترین مرکز استان امروز صبح اردبیل با کمینه دمای ۳درجه بالای صفر بود و گرمترین مرکز استان امروز اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه است

کاهش نسبی دما در تهران

 

نقشینه افزود: برای تهران نیز پیش بینی می کنیم که طی امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) گاهی افزایش ابر و رگبارو رعد و برق و ورزش باد شدید رخ دهد، تهران امروز و فردا کاهش نسبی دما خواهد داشت و از روز شنبه و یکشنبه و طی هفته آینده روند تدریجی افزایش دما برای تهران نیز پیش بینی می شود.

 

وی گفت: بیشینه دمای مهرآباد امروز ۳۰ درجه و فردا ۲۸ درجه خواد شد و کمینه دمای فردا صبح در مهرآباد ۱۷ درجه پیش بینی شده است.

 

وی افزود: خنکترین مرکز استان امروز صبح اردبیل با کمینه دمای ۳درجه بالای صفر بود و گرمترین مرکز استان امروز اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------