اعلام جزییات طرح جدید کاهش آلودگی هوا اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سردار مهماندار
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی را در خصوص طرح جدید کاهش آلودگی هوا اعلام کرد. 

به گزارش ایلنا، سردار مهماندار درباره طرح جدید ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا که همان طرح جایگزین زوج و فرد است، گفت: از ابتدای تیرماه براساس  مصوبات شورای ترافیک شهر تهران و شورای اسلامی شهر تهران تغییراتی در نحوه اجرای این طرح اجرا خواهد شد.

 

این تغییرات بدین صورت است که افرادی که دارای پلاک تهران هستند 20 روز در هر فصل می‌توانند به صورت رایگان در این محدوده تردد کنند و بعد از 20 روز نیز می‌توانند با پرداخت عوارض تردد داشته باشند. مبلغ عوارض نیز 50 درصد مبلغ طرح ترافیک است.

 

وی ادامه داد: این مبلغ نیز به مواردی مانند معاینه فنی خودرو نیز بستگی دارد یعنی اگر خودرویی معاینه فنی داشته باشد طبعا هزینه کمتری پرداخت می‌کند و همچنین چنانچه در ساعت غیرپیک مراجعه کنند باز هم هزینه کمتری پرداخت می‌کنند.

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید براینکه این طرح از ابتدای تیرماه اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح تسهیلاتی برای شهروندان دیده شده است و آنها می‌توانند به اختیار خود بدون در نظر گرفتن شماره پلاک در یک فصل هر روزی که تمایل دارند در این محدوده تردد کنند. همچینن محدودیتی برای تردد نداریم و فقط پرداخت هزینه است طبیعتا پرداخت هزینه در بلندمدت باعث کاهش تردد می‌شود و مردم را ترغیب می‌کند روزانه بجای اینکه هزینه‌ای را برای تردد در این محدوده پرداخت کنند با هزینه کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

 

سردار مهماندار درباره جریمه افرادی که در این محدوده وارد می‌شوند، گفت: افرادی که ثبت‌نام کرده و اعتبار خریداری می‌کنند عوارض از اعتبار آنها کسر خواهد شد اما چنانچه کسی خارج از مدت 20 روز در این محدوده تردد کند تا دوماه فرصت دارد تا عوارض خود را پرداخت کند.

 

شهرداری نیز بلافاصله بعد از تردد در این محدوده برای فرد پیامکی ارسال می‌کند و شهروند تا دوماه فرصت پرداخت عوارض را دارد و چنانچه در این مدت زمان عوارض را پرداخت نکند جریمه خواهد شد و علاوه بر اینکه مبلغ عوارض به عنوان عوارض معوق در سامانه شهرداری ثبت خواهد شد شماره پلاک برای پلیس نیز ارسال می‌شود و فرد به مبلغ 20 هزار تومان برای هر بار تردد غیرمجاز جریمه می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------