مذاکره برای تامین «کاغذ» کتب درسی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,کاغذ
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه کتب درسی سال ۹۸ چاپ و آماده توزیع هستند از انجام مذاکرات لازم برای تامین کاغذ مورد نیاز کتب سال ۹۹ با ارز دولتی خبر داد. 

به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه با وزیر ارتباطات در نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه ۱۴۰ میلیون جلد در قالب ۸۰۰ عنوان کتاب درسی برای دوره‌های ابتدایی تا متوسطه را دربرمی‌گیرد که آماده و چاپ شده و در نوبت توزیع قرار دارد گفت: اول مهر یک دانش آموز نداریم که به کتاب درسی دسترسی نداشته باشد.

 

وی ادامه داد: آنچه درباره مشکلات کاغذ بیان شده مربوط به کتب سال ۹۹ است. فرایند تهیه کتاب درسی بیش از چندماه طول می‌کشد. اکنون نیاز به ۴۷ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی داریم تا بتوانیم کاغذ را تامین کنیم. ۹۸ درصد کاغذ مورد نیاز ما وارداتی است. جلساتی ترتیب داده شده و در حال رسیدن به نتیجه مطلوب هستیم.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برای مهر ۹۸ مشکلی نداریم و تلاش می‌کنیم کتب درسی برای سال ۹۹ نیز بدون افزایش قیمت قابل توجه آماده چاپ و توزیع شود.

 

حسینی به صدورکارنامه و پرونده الکترونیکی دانش آموزان از اول مهر اشاره کرد و گفت: برای هوشمندسازی مدارس تلاش می کنیم. در حال حاضر ۲۲ درصد مدارس ما هوشمند هستند و ۷۷ هزار مدرسه ما به نوعی به خدمات اینترنتی متصل‌اند ولی باید این رقم افزایش یابد.

 

وی افزود: هوشمندسازی منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت یادگیری و تسهیل فرایندها خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------