هوای تهران و مناطق شمالی کشور تا ۶ درجه خنک می‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: بیشتر مناطق شمالی کشور از روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خنک می‌شود به‌طوریکه در این مناطق میانگین دمای هوا چهار تا شش درجه کاهش می‌یابد و هوای تهران نیز از فردا رو به خنکی می‌رود.

 «فریبا گودرزی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با  ایرنا گفت: امروز بعدازظهر تا اوایل شب در پاره‌ای از نقاط در جنوب کشور مانند فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد رگبار و رعد و برق و وزش باد داریم؛ پنجشنبه و جمعه به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد برق علاوه بر مناطق یاد شده نوار شمالی بوشهر را نیز در بر می‌گیرد. 

 

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز و طی روز پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر، استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با بارش باران و وزش باد مواجه می‌شوند؛ نوار شرقی اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز رگبار رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی دارند. پنجشنبه دمای هوا در مناطق نوار شمالی کشور چهار تا شش کاهش می‌یابد و از شنبه بعدازظهر نیمه جنوبی آذربایجان غربی، پاره‌ای از نقاط آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و همدان رگبار رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی را دارند.

 

بیشتر مناطق شمالی کشور در روزهای شنبه و یکشنبه خنک می‌شوند

گودرزی گفت: شنبه بعدازظهر در زنجان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران نیز با بارش پراکنده و گاهی رعد و برق مواجه می‌شویم؛ شنبه بعدازظهر با نفوذ جریانات خنک، سواحل شمالی هم با بارش باران و کاهش دما رو به رو می‌شوند و بارش در گیلان و غرب مازندران شدیدتر می‌شود. بیشتر مناطق شمالی کشور برای روزهای شنبه و یکشنبه خنک می‌شوند به‌طوریکه در این مناطق میانگین دمای هوا چهار تا شش درجه کاهش می‌یابد. از از بعدازظهر امروز و طی روز پنجشنبه با افزایش سرعت وزش باد در شرق کشور به ویژه منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را در این مناطق داریم. فردا دریای خزر مواج است.

 

از فردا دمای هوای تهران کاهش می‌یابد

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز کمی تا قسمتی ابری است و گاهی با وزش باد همراه است بیشینه دمای تهران امروز به ۳۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد اما از فردا در تهران نیز با کاهش دما مواجه می‌شویم به‌طوریکه فردا پنجشنبه بیشینه دمای تهران ۲۸ درجه سانتی‌گراد ،جمعه ۲۷ درجه سانتی‌گراد، شنبه ۲۷  درجه سانتی‌گراد و یکشنبه به ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 

گودرزی در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد امروز با شش درجه سانتی‌گراد و اهواز با ۳۹ درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------