محسن هاشمی: ذرات معلق در هوا با تعطیلی مدارس کم نمی‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محسن هاشمی
رئیس شورای شهر تهران گفت: با تعطیلی مدارس از میزان ذرات معلق در هوا کم نمی‌شود، اما باعث حفظ سلامت دانش‌آموزان می شود چرا که کودکان نسبت به آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند و صدمه زیادی می‌بینند.

 به  گزارش ایلنا؛محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه افتتاح ایستگاه متروی مولوی در جمع خبرنگاران گفت: شهردار تهران و معاونت حمل‌ونقل و همچنین مدیران مترو پیش از این قول داده بودند که هر ماه یک ایستگاه مترو در پایتخت افتتاح کنند که تقاضای شورای شهر عمل به این وعده بوده است. شهردار تهران سه هفته پیش قول داد که سه ایستگاه جدید افتتاح می‌کند که امروز اولین ایستگاه بعد از قول شهردار افتتاح و دو رام قطار نیز به متروی تهران اضافه شد.

 

هاشمی در مورد جلسه عصر روز گذشته با رئیس قوه قضائیه گفت: موضوع درخصوص حقوق شهروندی بود و در مورد حقوق مکتسبه مردم و اتفاقات شهر صحبت شد.

 

رئیس شورای شهر ادامه داد: عمده بحث این جلسه موضوعات شهرسازی بود همچنین درخصوص کمیسیون ماده ۵ و ۱۰۰ نیز صحبت شد که آقای رئیسی توجه‌شان به موضوع عدم انجام خلاف در حوزه شهرسازی بود.

 

وی درباره اینکه آیا در این جلسه درباره آلودگی هوا نیز صحبت شد گفت: در این جلسه تا حدودی هم در مورد آلودگی هوا صحبت شد ولی بحث جدی نشد. البته باید توجه داشت که آلودگی هوا در دو بخش منابع آلاینده و ذرات معلق مطرح است که نقش خودروهای شخصی در تولید ذرات معلق بسیار کمتر از صنایع آلاینده و پالایشگاه‌ها و کارخانه‌ها است.

 

هاشمی در مورد اینکه آیا تعطیلی مدارس در کاهش آلودگی هوا تاثیر دارد گفت: با تعطیلی مدارس از میزان ذرات معلق در هوا کم نمی‌شود، اما باعث حفظ سلامت دانش‌آموزان می شود چرا که کودکان نسبت به آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند و صدمه زیادی می‌بینند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------