جزییات تعویق اعزام مشمولان سربازی/ اولین اعزام یکم اردیبهشت 99 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سربازی
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره جزئیات تعویق اعزام مشمولان سربازی، تعویض کارت‌های خدمت ومعافیت قدیمی و قانون جریمه مشمولان غایب سخن گفت.

 به گزارش فارس، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، در برنامه خبری شبکه 6 در خصوص جزئیات تعویق اعزام مشمولان سربازی تا دو ماه آینده اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تمام مشمولانی که اعزام‌شان در تاریخ 19 اسفند سال جاری بود، تاریخ اعزام‌شان به یکم و سوم اردیبهشت 99 موکول شده است.

 

وی تصریح کرد: در روز یکم اردیبهشت مشمولانی که دارای مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند اعزام شده و در تاریخ 3 اردیبهشت افرادی که دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم هستند به خدمت اعزام خواهند شد.

 

 رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاکید بر این مطلب که در فروردین 99 اعزامی صورت نمی‌گیرد اعلام کرد: قرار شد اعزام‌ها در 6 ماهه اول سال 99 در تاریخ‌های یکم، دوم و سوم هر ماه صورت گیرد؛ اعزام‌ها تا امروز در تاریخ 19 هر ماه صورت می‌گرفت که بدین صورت از سال جدید تاریخ اعزام‌ها تغییر خواهد کرد.

 

سردار مهری درباره اقدامات پیشگیرانه پلیس برای مقابله با کرونا اعلام کرد: روند اینگونه است که تمام کسانی که برای خدمت سربازی اعزام می‌شوند بعد از دریافت برگه اعزام خدمت باید معاینه شوند. و اگر از شرایط جسمی مناسب برخوردار باشند برگه تائیدیه اعزام و تاریخ اعزام را می‌گیرند؛ روند اینگونه است که چند روز قبل از اعزام به این افراد پیام داده شده و یا با مراجعه به پلیس + 10 مطلع می‌شوند که باید به کدام پایگاه مراجعه کنند.

 

وی یکی از اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، تعویق اعزام‌ها دانست و گفت: اقدامات پزشکی خوبی در سطح پادگان‌ها انجام می‌شود؛ افراد مرتبا تب سنجی شده و پادگان‌ها و سربازخانه‌ها ضد عفونی می‌شوند و خوشبختانه تا کنون در پادگان‌ها مشکل این بیماری را نداشته‌ایم. 

 

 رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص جریمه مشمولان غایب اظهار داشت:‌این قانون تا پایان سال 97 برای افرادی که بیش از 8 سال غیبت از سربازی داشتند، اجرایی شد؛ افرادی هم که قرار بود جریمه‌هایشان را به صورت اقساطی بپردازند حداکثر تا پایان اردیبهشت 98 مهلت به پرداخت بدهی‌ها دارند؛ البته طرحی به مجلس رفته مبنی بر اینکه بدهکاران این طرح بتوانند تا پایان سال 99 اقساط‌شان را بپردازند. البته این طرح هنوز تصویب و ابلاغ نشده است و فرصت تسویه بدهی فقط تا اردیبهشت 99 است.

 

سردار مهری درباره مهلت تعویض کارت‌های معافیت قدیمی گفت: تمام کارت‌های مقوایی و کاغذی باید به کارت هوشمند تبدیل شوند؛‌در این مورد افراد باید به پلیس + 10 مراجعه کرده و درخواست تعویض کارت دهند؛ فرصت برای این کار تا آخر امسال بود که با توجه به وضعیت پیش آمده تمدید خواهد شد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------