آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, زالی

آخرین وضعیت کرونا در تهران از زبان زالی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری…


بلاتکلیفی وضعیت اداری پنجشنبه‌ها در تهران و استانها اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,ساعت کاری
ستاد ملّی مقابله با ویروس کرونا و سازمان اداری و استخدامی کشور ساعت کاری در تهران و استانها را بطور یکسان از ساعت ۷ تا ۱۴ اعلام نموده است. 

به گزارش تسنیم ،‌ با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و آغاز مرحله فاصله گذاری هوشمند از تاریخ 23/01/99  و در اجرای بند( 14 ) از مصوبات چهاردهمین جلسه ستاد ملّی مقابله با ویروس کرونا که به شرح زیر به تایید ریاست  جمهوری اسلامی ایران رسیده اعلام شده:

 

کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کارکنان، محیط اداری و ارباب رجوع و تجمعات اداری، کلیه خدمات عمومی و ضروری دستگاه را از تاریخ 23/01/99 با حضور دوسوم کارکنان ارائه و تا یک سوم کارکنان از طریق دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف نمایند. ساعت کار روزانه کارکنان دستگاههای اجرایی در تهران و استان ها از ساعت 7 تا 14 خواهد بود.

 

ترتیبات اجرایی این مصوبه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ خواهد شد.

 

سازمان اداری و استخدامی کشور طی دستورالعمل شماره 10934 مورخ 19/01/99  ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استانها به میزان ( 7 ) ساعت در روز و از ساعت 7 تا 14 خواهد بود و هرگونه تغییر در ساعت فعالیت و نسبت حضور کارکنان برای ارائه خدمات صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

 

بر اساس ماده 87  قانون خدمات کشوری  ساعات کار کارمندان دولت چهل و چهار ساعت در هفته می باشد و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران تعیین می‌گردد و تغییر ساعت کار کارمندان در موارد ضروری با رعایت سقف مذکور با دستگاه ذی ربط می باشد. 

 

بر اساس تبصره 2  این ماده دستگاههای اجرایی می‌توانند در موارد خاص با موافقت هیئت وزیران و رعایت سقف ساعات کار با توجه به شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای و فصلی ساعات کار خود را به ترتیب دیگری تنظیم نمایند.

 

همچنین بر اساس تبصره 3  کلیه دستگاههای اجرایی استانی موظفند ساعات کار خود را در شش روز هفته تنظیم نمایند. (ستاد مرکزی دستگاههای اجرایی مشمول این حکم نمی باشند) .

 

علی رغم تصریح این موضوع ( شش روز هفته و 44 ساعت در هفته ) لیکن ستاد ملّی مقابله با ویروس کرونا و سازمان اداری و استخدامی کشور  ساعت کاری در تهران و استانها بطور یکسان از ساعت 7 تا 14 اعلام نموده است این درحال است که  تا پیش از این کارمندان در تهرانی پنجشنبه ها تعطیل بودندو حتی در برخی استانها مثل بوشهر نیز پنجشنبه ها تعطیل بودند حال مشخص نیست با توجه یکسان اعلام شدن ساعات کاری آیا کارمندان در تهران هم همانند استانها باید روزهای پنجشنبه در سر کار حاضر شوند ؟ یا کارمندان استان‌ها هم مثل تهران پنجشنبه ها تعطیل هستند؟ به‌هرحال اگر قرار بر 44 ساعت کار در هفته باشد و کارمندان تهران پنجشنبه ها تعطیل باشند جمع ساعت کاری آنها در هفته 35 ساعت و در استانها 42 ساعت می شود که ین موضوع یک نوع بی عدالتی در حق کارمندان استانها می باشد.

 

لذا بنظر می‌رسد یا ساعت کاری کارمندان استانها باید اصلاح شود یا کارمندان استانها هم در روزهای پنجشنبه تعطیل باشند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------