دریافتی مستمری بگیران تامین اجتماعی ۸۰ درصد افزایش داشته است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, سازمان تأمین اجتماعی
مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران به همراه افزایش سنواتی و معمول حقوق در سال جاری منجر به افزایش مجموع دریافتی و مزایا بیش از تورم سال جاری و در برخی اقشار مستمری‌بگیران نیز این افزایش تا ۸۰ درصد رشد یافته است. 

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ناهید حیدری اظهار داشت: حداقل حقوق مستمری بگیران با داشتن ۳۵ سال سابقه بیمه‌پردازی که به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند، در اسفند سال گذشته برابر با یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی (با افزایش ۸۰ درصدی) به سه میلیون تومان رسید.

 

وی افزود: حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۳۰ سال سابقه بیمه‌پردازی نیز در اسفند سال گذشته یک میلیون و ۶۶۷ هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با ۶۸ درصد افزایش به مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

 

حیدری ادامه داد: حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۲۵ سال سابقه بیمه‌پردازی هم در اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و ۶۶۵ هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با ۶۰ درصد افزایش به مبلغ ۲ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان رسید.

 

مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: همچنین حداقل حقوق مستمری‌بگیران دارای ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی در اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و ۶۶۴ هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با ۴۸ درصد افزایش به مبلغ ۲ میلیون و ۴۵۸ هزار تومان افزایش یافت.

 

حیدری با بیان این که رعایت عدالت بیمه‌ای و انصاف در اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: فرمول متناسب‌سازی به گونه‌ای طراحی شده است که سنوات بیمه‌پردازی بیشتر در دوران بازنشستگی دریافتی بیشتری نیز داشته باشد.

 

وی افزود: با توجه به این‌ که مبالغ متناسب‌سازی متاثر از دو فاکتور میزان سابقه پرداخت حق بیمه و دستمزد مشمول کسر حق بیمه است و تاریخ برقراری مستمری افراد مشمول نیز لحاظ می‌شود، بنابراین فراد از مبالغ متفاوتی برخوردار می‌شوند؛ به عنوان مثال شخصی با داشتن ۳۵ سال سابقه بیمه‌پردازی که مستمری آن در سال گذشته برابر با ۴ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان بوده است، پس از افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با افزایش ۴۴ درصدی به ۷ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان افزایش یافته است.

 

حیدری ادامه داد: مستمری‌بگیری با ۳۰ سال سابقه بیمه‌پردازی که در سال گذشته دریافتی وی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است هم پس از افزایش سالیانه  و متناسب‌سازی با افزایش ۳۹ درصدی دریافتی به بیش از ۶ میلیون و بازنشسته‌ای با دارا بودن ۲۵ سال سابقه بیمه‌پردازی و دریافتی ۳ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان در سال ۱۳۹۸، پس از افزایش مربوطه با  ۳۷ درصد رشد، دریافتی وی به ۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان ارتقا یافته است.

 

مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی با بیان این که متوسط حقوق دریافتی بازنشستگان دارای ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی نیز در سال گذشته ۲ میلیون و ۹۱۴ هزار تومان بوده است، گفت: دریافتی این گروه از مستمری‌بگیران حسب مورد پس از افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با افزایش حدودی ۴۰ درصدی به بیش از ۴ میلیون تومان رسیده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی