متروی تهران به خط راه آهن متصل می‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,شهردار تهران
شهردار تهران گفت: چهار ایستگاه جدید به خط ۶ مترو اضافه می‌شود و این خط با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل خواهد شد. 

به گزارش مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم با بیان اینکه در کارهای مهندسی معمولاً نقاط عطفی وجود دارد و همواره در یاد کسانی که در این پروژه‌ها هستند، می‌ماند. اتصال دستگاه عظیم حفاری و رسیدن به جایگاه‌هایی که نقطه عطف تلقی می‌شود از همین جنس است. گفت: به خواسته‌های پیمانکار پروژه خط ۶ و کمبود مالی با پیگیری اوراق مشارکت به خواسته‌های مالی پیمانکاران رسیدگی می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: زیرساخت‌های مترو به خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده و بیشترین مشکل واگن و تامین اعتبار است که شهرداری در این تامین اعتبار تنهاست.

 

حناچی با اشاره به اینکه تعداد مسافران مترو و اتوبوس اکنون در ایام کرونا به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده گفت: اما این شرایط به قبل باز می‌گردد و نیاز به حمایت دارد.

 

وی افزود: برای پروژه‌ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب روبرو است، حمایت بیشتری نیاز داریم. اوراق مشارکت ۹۸ رسیده است، اما مشکلات اداری در تامین اجتماعی داریم که انتظار داریم مشکلات هر چه زودتر حل شود.

 

حناچی گفت: امروز بخش انتهایی خط ۶ مترو اضافه می‌شود و چهار ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد. این پروژه از پروژه‌های پیچیده‌ای بود که از سفره چشمه علی عبور می‌کرد و نگرانی‌های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد.

 

وی همچنین در حاشیه این مراسم نیز در جمع خبرنگاران گفت: امروز در ادامه توسعه یکی از مهمترین خطوط مترو تهران یعنی خط ۶ هستیم که شرق تهران به را غرب وصل می‌کند.

 

وی با اشاره به مسافت حدود ۴/۵ کیلومتری مسیر طی شده این خط که ۱۲۰۰ متر از آن باقی مانده است. ابراز داشت: با اتصال این تکه از چهار ایستگاه جدید به خط ۶ متر و اضافه می‌شود که با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل می‌شود.

 

حناچی اظهار داشت: سیبل مترو توسط متخصصان ایرانی در حال انجام است که کار مهمی است و این دستگاه روزانه ۷ متر کار می کرده و الان به ۱۴ متر در روز افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا آخر امسال به پایان برسد.

 

همچنین شهردار تهران در مراسم بازدید و بهره برداری از پروژه کانال شماره یک بزرگراه آزادگان ضمن تبریک میلاد حضرت رسول (ص)، به اهمیت جمع آوری آب‌های سطحی با توجه به در پیش بودن فصل بارش اشاره کرد و گفت: جمع آوری آب‌های سطحی مقوله بسیار مهمی است و تهران باید در سیل‌های دوره‌ای ۲۵ ساله و ۵۰ ساله تهران آمادگی داشته باشد. اما فراتر از آن باید یک قدم جلوتر رفت و کاری کرد که آب‌های سطحی که مایه حیات است برای گذران اوقات فراغت و بهبود زندگی مردم به شهر برگردد.

 

وی افزود: من در زمان سیل سال ۱۳۴۰ که رودخانه‌های تهران طغیان کردند و آب تمام سطح شهر را گرفت، خردسال بودم و به یاد دارم که خیابان حبیب الله که رودخانه بود، طغیان کرد و خانه‌های اطراف را سیل برد و بعد از آن سیل بود که شبکه آب طراحی شد تا آب‌های سطحی به سه مسیر هدایت شوند. اگر بتوان از آب‌های سطحی در محدوده شهر استفاده کرد، می‌توان به طراوت شهر کمک کند. در برخی مسیرها این کار را به راحتی می‌توان انجام داد. مثلاً در مسیر آب از اوین تا پارک گفتگو می‌توان این کار را انجام داد.

 

شهردار تهران با اشاره به فعالیت‌های شرکت خاکریز آب گفت: فعالیت‌های این شرکت و پیمانکاران در حوزه جمع آوری آب‌های سطحی و هدایت آب از شهر به بیرون زحمات فراوانی است که تنها در مواقع خطر ارزش و اهمیت خود را نشان می‌دهد و باید قدردان این تلاش‌ها بود.

 

وی در پایان گفت: لایحه سازمان آب‌های سطحی را هم به شورای اسلامی شهر ارائه کرده‌ایم که امیدوارم به تصویب برسد چرا که احتمال سیل در نیمه اول سال بیشتر است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------