امتحانات نهایی در دو گروه مجزا برگزار می‌شود  امتحانات نهایی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: از ۲۷ اردیبهشت تا ٢۴ خرداد امتحانات نهایی در دو گروه مجزای تجربی و ریاضی و گروه علوم انسانی و معارف برگزار می‌شود. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خسرو ساکی، معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش وزارت آموزش و پرورش در مورد امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم گفت: همان اندازه که حفظ سلامت دانش آموزان مهم است، هدایت تحصیلی و آینده تحصیلی دانش آموزان هم امر مهمی محسوب می‌شود که نباید لطمه و آسیبی به آن بخورد.

 

او ادامه داد: هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب رشته آن‌ها به لحاظ تاثیری که در سرنوشت تحصیلی آنان دارد بسیار حائز اهمیت است و نباید اجازه بدهیم که فضا دوقطبی شود و القا کنیم که دو مقوله سلامت و امتحانات کنار هم رقم نمی‌خورند در صورتی که اگر برخی از شیوه‌نامه‌ها رعایت شود می‌توانیم در جایی که لازم باشد امتحان حضوری سالم را برگزار کنیم.

 

ساکی با تاکید بر اینکه تعطیل کردن امتحانات حضوری یعنی عدم تفکیک دانش آموزان برای شاخه‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی بیان کرد: تبعات این مهم موجب تورم در یک رشته یا شاخه یا کمبود در رشته و شاخه دیگر می‌شود و بازار کار را نیز در آینده دچار مشکل می‌کند.

 

او افزود: براساس مصوبه ۹۷۷ مورخه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ شورای عالی آموزش و پرورش در مورد نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری‌های همه گیر، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به جهت تأثیر نتایج آن‌ها در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

ساکی ادامه داد: از ۲۷ اردیبهشت تا ٢۴ خرداد امتحانات نهایی در دو گروه مجزای تجربی و ریاضی و گروه علوم انسانی و معارف برگزار می‌شود.

 

او افزود: مقرر شده است امتحانات پایه نهم در شرایطی که وضعیت مناطق استان یکسان باشد، سوالات به صورت استانی بر مبنای وضعیت تعیین شده طرح شود و سؤالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یا منطقه به صورت مجزا طراحی شود و دانش آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می‌دهند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و عوامل اجرایی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموزان در گروه‌های مجزا در جلسات امتحان حاضر شوند.

 

او ادامه داد: امسال دو هزار و ۷۰۰ حوزه برگزاری نسبت به شرایط عادی، افزایش یافته است تا دانش‌آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر و در فضایی مناسب که از تهویه کافی برخوردار است روی صندلی قرار گیرند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------