شهردار تهران: بیش از نیمی از بودجه شهرداری در مناطق جنوبی پایتخت خرج می‌شودشهردار تهران,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
شهردار تهران با اشاره به اینکه ۵۵ درصد بودجه شهرداری در مناطق جنوبی پایتخت هزینه می‌شود،‌گفت: تا کنون ریالی از ستاد کرونا به شهرداری تهران پرداخت نشده است.  

به گزارش فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح مراکز گردشی و تفریحی رازی در منطقه ۲۰ پایتخت اظهار داشت: ما در دوره ۳۰ ماهه مدیریت خود بر اساس وعده‌هایی که دادیم عمل کردیم و در امتداد شعار تهران شهری برای همه اقدامات لازم صورت گرفت.

 

وی افزود: همچنین تلاش کردیم تا از دو قطبی شدن تهران به دو بخش شمال و جنوب جلوگیری کنیم. به طوری که در حال حاضر حدود ۵۵ درصد بودجه شهرداری صرف مناطق جنوبی پایتخت می‌شود.

 

شهردار تهران با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های عمرانی بزرگ را در مناطق جنوب پایتخت افتتاح کرده و به بهره‌برداری رسانده‌ایم گفت: برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

 

حناچی بیان داشت:‌در دو سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان فقط برای پروژه رازی هزینه شده است این در حالی است که درآمدها کاهش یافته و هزینه ورزشگاه‌هایی که تعطیل هستند را نیز باید پرداخت کنیم و تا کنون ریالی از ستاد کرونا دریافت نکرده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوسرانی و مترو ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه باید انجام دهیم گفت: طرح چشمه‌علی دو هفته پیش در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید ساماندهی ابن‌بابویه با سازمان اوقاف در حال انجام است کارخانه سیمان ری را در همین منطقه از دولت گرفته‌ایم و قرار است این مجموعه به موزه صنعت تبدیل شود.

 

شهردار تهران به موضوع زلزله در پایتخت اشاره کرد و بیان داشت: دو گسل اصلی در تهران شناخته شده که یکی گسل ری است و در جنوب تهران قرار دارد که در صورت وقوع زلزله احتمالی مناطق جنوبی به دلیل بافتش خطرپذیری بیشتری را خواهد داشت و باید اقدامات لازم انجام گیرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------