آخرین اخبار جامعه

تعطیلی یزد و خوزستان،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

ادارات خوزستان، سیستان و بلوچستان و یزد فردا (14 تیر 1401) تعطیل شدند

دبیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان گفت: همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان به دلیل تشدید پدیده گرد و غبار در…

روزنامه ایران: ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان،قیمت مواد را در ایران بالا می برد کشت خشخاش ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

 

روزنامه ایران نوشت:تحت تأثیر ممنوعیت کشت خشخاش در کشور افغانستان، زیرساخت‌هایی که در حوزه درمان و خدمات کاهش آسیب وجود دارد، دستخوش اتفاقات جدیدی می‌شود.

 

با سخت‌تر شدن دسترسی به مواد و به تبع آن افزایش قیمت‌ها، ممکن است گران شدن مواد، مشکلات بهداشتی را هم با خود به‌دنبال داشته باشد. موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که وقتی دسترسی تا این حد سخت شود، افرادی که مصرف‌کننده هستند و به تعبیری آسیب‌دیده هم هستند، به سمت مصرف مواد ناخالص روی می‌آورند.

 

هم‌زمان نیز سودجویان و فروشندگان، کسری موادمخدر را با ناخالصی که به مواد اضافه می‌کنند از جمله «استات‌سرب» و سایر ناخالصی‌هایی که به تریاک اضافه می‌کنند، جبران می‌کنند که در نتیجه آن مشکلات شدیدی برای مصرف‌کنندگان به وجود خواهد آمد. در سال‌های قبل هم به‌دلیل ناخالصی‌های ناشی از استات سرب شاهد آسیب‌های کبدی یا فوت تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان این موادمخدر ناخالص بودیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------