رییس سازمان محیط زیست : رویکرد ویژه برنامه ششم به اصلاح مدیریت آب و محیط زیستاخبار,اخباراجتماعی , رییس سازمان محیط زیست

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به این‌که به دلیل مسائل اقلیمی و برنامه‌های توسعه‌ای کشور با دشواری‌های آبی و مسائل زیست محیطی روبرو شده است، لذا رویکرد برنامه ششم توسعه، توجه ویژه به این دو اصل اساسی قرار گرفته است و امیدواریم که بتوانیم با همت مردم از این منابع ارزشمند حفاظت کنیم.

 معصومه ابتکار در شانزدهمین مراسم جایزه بنیاد جهانی انرژی با بیان این‌که آب یک کالای بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: در ایران به دلیل شرایط خاص منجمله خشکسالی و برنامه‌های توسعه‌ای منابع آبی با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است، اما با توجه به این‌که در حال حاضر اراده مشترکی در مجلس، قوه قضاییه، سازمان‌های مردم نهاد و وزارت نیرو برای حل این بحران در نظر گرفته شده است، می‌توان نسبت به رفع این مساله امیدواریم بود.

وی با بیان این‌که برای اصلاح نگرش مدیریت و مصرف آب در دولت یازدهم تدابیر اساسی اندیشیده شده است، اظهار کرد: در برنامه‌ ششم توسعه یک فصل بسیار قوی برای آب و محیط زیست در نظر گرفته شده که این اتفاق بسیار مهمی است و امیدواریم بتوانیم با عزم راسخ این منابع را حفظ کنیم.

به گفته ابتکار در حال حاضر در نقاط مختلف جهان با یک مساله‌ی مشترک روبرو هستیم و امروزه شهروندان جهانی در هر نقطه و هر اقلیمی باشند دغدغه مشترکی به نام صلح، امنیت و پایداری کره زمین دارند.

رییس سازمان محیط زیست با بیان این‌که این دغدغه در حال حاضر به عنوان یک مساله منسجم در ذهن همه افراد شکل گرفته است، ادامه داد: با توجه به این‌که بیش از توان تحمل و ظرفیت زیستی جهان به دلیل اضافه برداشت‌ها، تخریب جنگل‌ها و عواملی از این قبیل استفاده شده است، لذا باید برای این مهم تدابیر اساسی اندیشیده شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر با افزایش تولید کربن و تنوع‌های زیستی روبرو هستیم و می‌توان گفت که دنیا در شرایط تهدید و بحران به سر می‌برد، اضافه کرد: حل این مساله جز با عزم اراده دولت‌ها، مشارکت مردم، تشکل‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به وقوع نخواهد پیوست.

ابتکار گفت: در شرایط فعلی هدف این است که با هماهنگی تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها بتوانیم آینده بهتری را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

رییس سازمان محیط زیست با اشاره به پیام مهم این جوایز اظهار کرد: علی‌رغم وجود محدودیت‌ها و سختی‌های موجود در این مسیر اما افرادی توانسته‌اند با اراده‌ راسخ میراث طبیعت را که از گذشته به ارمغان آمده است حفظ و برای نسل آتی به یادگار بگذارند.

وی با بیان این‌که وظیفه اصلی ما است که این امانات را در اختیار فرزندانمان قرار دهیم، ادامه داد: این مساله نیازمند یک حرکت جهانی است و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره‌ محیط زیست که این مساله نیازمند یک عزم جدی است باید تمام تلاش خود را در راستای رسیدن به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست داشته باشیم.

ابتکار با بیان این‌که در دولت یازدهم نیز نگاه ویژه‌ای به حفظ محیط زیست و منابع آبی کشور شده است، اظهار کرد: باید بتوان در این مسیر با ایجاد یک برنامه‌ریزی مطلوب ایران را در مسیر کشورهای جهانی در حفظ محیط زیست و منابع آبی قرار داد.


  اخبار اجتماعی  -  ایسنا 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------