نامه اعتراضی مدیرعامل استقلال به سرپرست سازمان لیگ/ طاهری: خواب‌هایی برای استقلال دیده‌اند که درحال تعبیر استدیدار استقلال و پیکان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مدیرعامل باشگاه استقلال درا عتراض به اشتباهات داوری نامه‌ای را برای سرپرست سازمان لیگ ارسال کرد.

به گزارش فارس، باشگاه استقلال اعرام کرد؛ پس از قضاوت بسیار ضعیف و تاثیرگذار موعود بنیادی‌فر در مصاف شب گذشته تیم استقلال و پیکان، مدیرعامل باشگاه طی نامه‌ای رسمی خطاب به کشوری سرپرست سازمان لیگ، نسبت به قضاوت این داور اعتراض کرد. 

 

در این نامه با اشاره به اشتباهات متعدد داوری از ابتدای لیگ تاکنون علیه تیم استقلال، عنوان شده که استقلال قربانی اشتباهات داوری  بوده و از سرپرست سازمان لیگ خواسته شده شرایط یک رقابت عادلانه بین تیم‌ها را برقرار کند.

 

در پایان این نامه باشگاه استقلال هرگونه اقدام و پیگری جهت جلوگیری از تضییع حقوق این باشگاه در صورت تداوم اشتباهات داوران را برای خود محفوظ دانسته است.

 

***

 

سرپرست آبی‌ها: خواب‌هایی برای استقلال دیده‌اند که درحال تعبیر است

سرپرست تیم فوتبال استقلال با انتقاد از داوری دیدار این تیم برابر پیکان گفت: خواب‌هایی برای استقلال دیده‌اند که درحال تعبیر است.

 

به گزارش مهر، بیژن طاهری سرپرست تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با رسانه این باشگاه، درباره بازی روز گذشته آبی‌های پایتخت برابر پیکان گفت: بازی خیلی خوبی را ارائه دادیم. نزدیک به هفتاد درصد مالکیت توپ داشتیم و روند رو به رشدی را پشت سر می‌گذاریم.

 

طاهری ادامه داد: پیکان هم تیم ضعیفی نیست و وقتی اینگونه دفاع می‌کند، یعنی ما قوی هستیم که آن‌ها مجبورند فقط با همین شیوه برابر ما بازی کنند. زمانی که تیمی اتوبوسی دفاع می‌کند، گل زدن سخت است. با این‌حال موقعیت‌هایی داشتیم که گل نشد و معمولا این بازی‌ها گره می‌خورند. پیکان راه‌های نفوذ را بسته بود ولی ما چندین بار از این لایه‌های دفاعی رد شدیم و موقعیت هم داشتیم که گل نشد.

 

وی افزود: ما دوست داریم هواداران خوشحال از ورزشگاه بروند و قول می‌دهم که روز به روز بهتر می‌شویم و دیروز هم دیدید که چقدر نسبت به بازی‌های قبلی بهتر بودیم.

 

طاهری با اشاره به قضاوت موعود بنیادی‌فر در بازی استقلال و پیکان، اضافه کرد: واقعا متاسفم که این اشتباهات عجیب را شاهد هستیم. داوران بین المللی که نباید چنین قضاوت‌های پر حرف و حدیثی داشته باشند. قانون داوری همه جا یکسان است ولی برای استقلال قانون داوری ظاهرا فرق می‌کند.

 

این پیشکسوت استقلال ادامه داد: کمک داوری که می‌بیند توپ از دست دروازه‌بان خارج شده و توپ به درستی وارد گل شده، باید خطا بگیرد که نگرفت و نه داوری که صحنه را اصلا ندیده است.

 

بیژن طاهری ادامه داد: دفعه قبل گفتم یک خواب‌هایی برای ما دیده‌اند و الان تعبیر آن خواب‌ها را می‌بینم. من دوست ندارم به داوران اعتراض کنم ولی یک اشتباهاتی هست که نمی‌توان مقابل آن‌ها سکوت کرد. ما از این اتفاقات ناراحت هستیم و امیدوارم داورانی که نام بین‌المللی را یدک می‌کشند، اینگونه قضاوت نکنند. در صحنه پنالتی هم همه دیدند که توپ به دست بازیکن پیکان خورد ولی داور به طرز عجیبی اعلام خطا نکرد. این اشتباهات عجیب است.

 

معاون استقلال: نمی‌توانیم اشتباه داوری را عادی بدانیم/ همیشه از قضاوت‌ها متضرر می‌شویم

معاون باشگاه استقلال گفت: نمی‌توانیم اشتباهات داوری را عادی و ساده بدانیم و مسئولان باید فکری جدی برای این موضوع کنند.

 

فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال، در گفت‌وگو با رسانه رسمی این باشگاه، درباره اعتراض استقلالی‌ها به داوری مصاف این تیم با پیکان، اظهار داشت: متأسفانه شب گذشته طبق روال هفته‌های قبل دیدیم که داوری چگونه مانع از امتیازگیری استقلال شد. اشتباهات محرز داوری چیزی نبود که بتوان آن را نادیده گرفت. در سال گذشته هم داوری‌ها به شدت علیه ما بود و وقتی ما حرفی زدیم، از فدراسیون و ارکان قضایی آن به ما زنگ زدند و ما را خواستند. گفتند چیزی نگویید و به صورت مکتوب اعتراض کنید، حتما بررسی می‌شود. امسال هم به منوال همان قول و قرار به صورت مکتوب اعتراضات خود را اعلام کردیم، ولی نه فصل گذشته و نه فصل جاری هیچ‌وقت به این اعتراضات توجهی نشد و عملاً مکتوب شدن اعتراضات هم بی فایده بوده است.

 

وی در ادامه افزود: در همه برنامه‌های داوری فصل گذشته، همیشه استقلال بیشترین ضرر را از داوری داشت و امسال هم ظاهراً با همین وضعیت روبه‌رو هستیم. اشتباهات داوری همیشه هست، ولی نکته این است که وقتی می‌شود اسمش را اشتباه بگذاریم که هم ضرر کنیم و هم سود. نمی‌شود که همیشه ضرر از داوری برای ما باشد و این موضوع خیلی عجیب است.

 

معاون حقوقی باشگاه استقلال عنوان کرد: کل اختلاف ما و صدر جدول سه امتیاز است و کافی است یکی دو اشتباه جابجا می‌شد تا صدرنشین عوض شود. پس نمی‌توانیم این اشتباهات را عادی و ساده بدانیم و باید مسئولان مربوطه فکر جدی برای این موضوع بکنند. باشگاه استقلال به دلیل همین اشتباهات داوری هم اعتراض رسمی خود را به سازمان لیگ و کمیته داوران اعلام کرده است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022