قلعه‌نویی: کوروش کبیر می‌گوید خدا این مملکت را از دروغ، دشمن و خشکسالی محفوظ بداردتیم ملی ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال نوجوانان با حضور مسئولان این تیم و امیر قلعه‌نویی و برخی از مدیران فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه تیم ملی نوجوانان فوتبال برای اعزام به جام ملت‌های آسیا امروز (یکشنبه) در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد. در این جلسه ابتدا امیر قلعه‌نویی در این جلسه اظهار کرد: چند روز پیش یک جلسه خیلی خوب با حسین عبدی داشتیم و من از عملکرد تیم لذت بردم. ما به ایرانی بودنمان باید افتخار کنیم. این جوانان طوری بازی می‌کردند که انگار بزرگسال هستند. فوتبال شرایط خاص خودش را دارد. بروید در زمین بازی خودتان را انجام دهید و مطمئنم با دست پر برمی‌گردید. مطمئنم در آینده بسیار نزدیک، چند بازیکن از این تیم در تیم بزرگسالان خواهند بود. عبدی سرمایه‌سازی خوبی کرده و دعا می‌کنم با دست پر برگردید. یک دعایی مال کوروش کبیر است که می‌گوید این مملکت را از دروغ، دشمن و خشکسالی محفوظ بدار و من هم یکی اضافه می‌کنم و می‌گویم ان‌شاءالله بخل و حسادت از این مملکت دور شود و نتیجه خوبی کسب کنید. برای تیم ملی امید هم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و امیدوارم همه با دست پر برگردیم. اگر فضا و بستر آماده باشند، کار‌های مهمی انجام می‌دهیم.

 

انتخاب بازیکنان تیم ملی از میان ۱۷ هزار فوتبالیست

حسین عبدی در ادامه در این رابطه عنوان کرد: ممنونم از اینکه ما را بدرقه می‌کنید. در یک سال گذشته در چهار تورنومنت حضور داشتیم تا آماده‌تر شویم. ما از گوناگونی بازیکنان در سراسر ایران استفاده می‌کنیم و بعد از دیدن ۱۷ هزار نفر این بازیکنان اینجا هستند. همه دوست داریم شادی به لب مردم بیاید و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 

حمید استیلی همچنین در این جلسه عنوان کرد: به حسین عبدی و تیم ملی نوجوانان ایمان داریم که به جام جهانی صعود کنند. این بازیکنان باید خودشان را باور کنند. برایشان آرزوی موفقیت دارم.

 

ماجدی: تیم ملی جوانان پنج دقیقه مانده به جام جهانی حذف شد

میرشاد ماجدی در این جلسه عنوان کرد: ما حدود ۱۱۵۳۲ بچه را از سن زیر ۲۰ سال دیدیم. ۹۵۰۰ زیر ۱۷ سال و ۴۰۰۰ نفر زیر ۱۵ سال دیدیم. کمیته جوانان بسیار زحمت کشیده است. متاسفانه ۵ دقیقه مانده به جام جهانی حذف شدیم، اما رساله ما پشتوانه سازی است. دو بازیکن ما جذب کشور‌های خارجی شدند و این تیم نوجوانان هم پتانسیل بسیار زیادی دارد. تیم ما ۸ روز قبل از بازی‌ها در تایلند حاضر خواهد شد و بقیه‌اش دست حسین عبدی و بازیکنان است و امیدوارم نتیجه خوبی رقم بخورد.

 

نبی: اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنید

مهدی محمدنبی، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال نیز در این مراسم گفت: از تلاش کمیته جوانان و آقای عبدی تشکر می‌کنم. کار تیمی بسیار مهم است و در کنار آن برخی فضیلت‌هاست که بازیکنان باید داشته باشند. بازیکنان بای بدانند که این پیراهن را راحت به دست نیاورند و نماینده همه هستند. امیدواریم در این دوره کسب سهمیه شود و در جام جهانی به مراحل بالاتر هم صعود کنیم. این اراده را داریم و می‌دانم کادرفنی چقدر زحمت می‌کشد. بازیکنان خودشان باید به خروجی لازم برسند و از فرصت این مجموعه استفاده کنند. فدراسیون پشتیبانی می‌کند و اردو‌های مختلفی برگزار شده است. امیدوارم موفق باشید و همه چشمشان به نتایج شماست و همه ما با شما هستیم.

 

در ادامه این جلسه گنجی، سرپرست تیم ملی امید و دکتر زادمهر لحظاتی سخنرانی کرد و بازیکنان و کادرفنی تیم ملی نوجوانان توسط اعضای حاضر تشویق شدند.

 

در پایان از اعضای تیم ملی با اهدای شال تیم ملی و عبور از زیر قرآن بدرقه شدند.

 

مسابقات تیم ملی فوتبال نوجوانان از ۲۵ خرداد در تایلند آغاز می‌شود و شاگردان حسین عبدی برای کسب سهمیه جام جهانی و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا تلاش می‌کنند.

 

***

 

برگزاری اولین تمرین تیم ملی فوتبال با یک میهمان ویژه/ بازیکن سپاهان غایب بود

اولین تمرین تیم ملی فوتبال بزرگسالان کشورمان در مینی کمپ خرداد از ساعت ۱۷:۴۵ امروز در زمین شماره دو مرکز ملی فوتبال برگزار شد.

 

تیم ملی ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پس از اتمام مراسم بدرقه تیم نوجوانان، پیشکسوتان حاضر در مرکز ملی فوتبال به محل تمرین شاگردان امیر قلعه‌نویی آمدند.

 

* پیش از آغاز تمرین بازیکنان حلقه‌ای تشکیل داده و شنوای صحبت‌های مسئولان تیم، پیشکسوتان و قلعه‌نویی شدند.

 

* یک فرد معلول در ورودی زمین شماره ۲ حضور داشت و با رامین رضاییان، حمید مطهری و احسان حاج صفی عکس یادگاری انداخت.

 

* پس از صحبت های سرمربی تیم ملی و ارائه برنامه‌های تاکتیکی، بازیکنان تمرینات خود را آغاز کردند.

 

* محمد دانشگر، تنها بازیکنی بود که در این تمرین غایب بود.

 

* بازیکنان پس از کارهای بدنی در قالب ۳ گروه تمرین پاسکاری کوتاه انجام دادند.

 

* دستیاران قلعه نویی بخش‌های تمرینی را پیگیری می کردند و این مربی در فاصله‌ای دورتر نظارت گر تمرین بود.

 

* پیام نیازمند، محمدرضا اخباری و حسین پورحمیدی نیز از ابتدا زیرنظر دینکا آلین تمرین اختصاصی انجام دادند.

 

* شجاع خلیل زاده که در بین دعوت شدگان به اردو قرار ندارد، همراه با دانشگر در ساختمان پک تمرینات اختصاصی انجام داد.

 

***

 

حاج صفی: از تورنمنت کافا می‌توانیم قهرمانی در جام ملت‌ها را آغاز کنیم/ کادرفنی نشان داد بین تیم‌های لیگ برتر فرقی نگذاشته است

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: تورنمنت کافا شرایط خوبی برای آماده سازی تیم ملی است و می توانیم از این مسابقات قهرمانی در جام ملت ها را آغاز کنیم.

 

تیم ملی ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

احسان حاج صفی در خصوص مینی کمپ تیم ملی فوتبال اظهار داشت: یک کمپ 4 روزه را درپیش داریم و در این اردو بازیکنان جدیدی را داریم که به اردوی تیم ملی دعوت شدند که امیدوارم سالیان سال در کنار تیم ملی باشند و با پیراهن تیم ملی برای این کشور افتخار آفرینی کنند. 

 

وی درباره تورنمنت کافا هم گفت: تورنمنت بدی نیست و فکر می‌کنم تورنمنت خوبی را داشته باشیم چرا که تیم های خوبی مانند عمان و ازبکستان حضور دارند که شرایط خوبی برای تیم ملی است تا آماده سازی خوبی برای جام ملت ها باشد و امیدوارم استارت قهرمانی تیم ملی را آن جا بزنیم و در ادامه هم در جام ملت های آسیا قهرمان شویم. 

 

کاپیتان تیم ملی با اشاره به فصل درخشان خود در تیم باشگاهیش عنوان کرد: خداراشکر بعد از جام جهانی که وارد باشگاه شدم شرایط خیلی خوبی داشتم و از این بابت خیلی خوشحالم، در حال حاضر هم در خدمت تیم ملی هستم و هرچه کادر فنی تیم ملی صلاح بداند آن را انجام خواهم داد و اگر کادرفنی صلاح بداند بازی کنم، بازی خواهم کرد و تمام سعی خودم را خواهم کرد تا بهترین عملکرد خودم را داشته باشم. 

 

حاج صفی در پایان در خصوص توجه کادر فنی تیم ملی به لیگ برتر گفت: این نشان می‌دهد که کادر فنی لیگ را در نظر دارد و همه بازی ها را نگاه می کنند و به نظر من فرقی بین تیم های صدر جدول و پایین جدول نگذاشتند. به نظر من هم هر بازیکنی عملکرد بهتری داشته و توانسته نمره مثبت بیشتری را کسب کند به اردوی تمی ملی دعوت شده است و امیدوارم سال ها در کنار تیم ملی حضور داشته باشند.

 

***

 

اسدی: بازی تدارکاتی کوچک نمی‌تواند مسئله ساز باشد/ تمرکزم روی فوتبال و خانواده‌ام است

رضا اسدی، هافبک درخشان این فصل تراکتور که بار دیگر به تیم ملی دعوت شده در حاشیه تمرین شاگردان امیر قلعه‌نویی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. او در ابتدا گفت: امروز اضافه شدیم به این جمع و در هتل دور هم جمع شدیم و اردو استارت خورد. می‌خواهیم یک اردوی خوبی داشته باشیم و این تورنمنت می‌تواند شروع خوبی برای هدف بزرگ‌ترمان باشد.

 

*در لیگ شرایطت خوب بود، چقدر امیدواری در تیم ملی هم این روند را ادامه دهی؟

خداراشکر شرایطم خوب بوده، بحث تیم ملی خیلی فرق می‌کند و این لباس خیلی خیلی مهم است و هرکس این لباس تنش است باید همه تلاشش را انجام دهد و دل میلیون‌ها نفر را شاد کند.

 

*حریفان اصلی ایران در جام ملتها با حریفان خوب اروپایی و امریکای جنوبی بازی می‌کنند، چقدر تورنمنت کافا به ما می‌تواند کمک کند؟

بازی تدارکاتی با تیم‌های بزرگ مهم است ولی بیشتر این مهم تست که آن تاکتیکی که مربی از بازیکن می‌خواهد را درک کنیم و در زمین اجرا کنیم و حتی در بازی‌های کوچک‌تر هم می‌تواند این اتفاق بیفتد و مهم این است خواسته کادر انجام شود. فکر نمی‌کنم بازی نکردن با تیم‌های بزرگ مسئله‌ساز باشد.

 

*اسدی در پایان راجع به اینکه چرا کم مصاحبه می‌کند با شوخی و خنده توضیح داد.

من از مصاحبه کردن فراری‌ام و سعی می‌کنم تمرکزم را روی خانواده و فوتبالم بگذارم و اینکه الان هم در حضورتان هستم، گیر افتادم (با خنده). سعی می‌کنم از دست‌تان فراری باشم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------