آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

۱۰ سال زندان برای یک مدیر ورزشی

محکومیت مدیرکل سابق ورزش و جوانان فارس و همدستان او با اتهامات ارتشاء و تبانی در دادگاه تجدیدنظر استان فارس قطعی شد. به…


قربانی: استراماچونی باید روح قهرمانی استقلال را بیدار کند/ رقبا شرایط مالی خوبی دارنداخبار,اخبار ورزشی,قربانی

مربی تیم استقلال گفت: کسی که سرمربی اینترمیلان بوده قطعاً شرایط فنی بالایی دارد. باید فرصت را صرف یادگیری از او کنیم.

به گزارش فارس، پیروز قربانی در خصوص حضور در کادر فنی تیم فوتبال استقلال گفت: برنامه‌ای برای دستیار شدن نداشتم اما موقعیت خوبی در اختیارم قرار داده شد و امیدوارم بتوانم از دانش سرمربی جدید استقلال استفاده کنم، بعد از 10 سال به استقلال برگشتم و امیدوارم بتوانم از این موقعیت به خوبی استفاده کنم. 

 

قربانی در ادامه افزود: مشکلی که در کشور ما وجود دارد این است که در مقابل یادگیری موضع داریم و فکر می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم در صورتی که این طور نیست، باید در درجه اول بتوانیم یاد بگیریم. استراماچونی از کشوری می‌آید که در فوتبال صاحب سبک است. خدا را شکر می‌کنم که این موقعیت نصیب من شد. 

 

انتظار داشتم سؤالات سطح بالاتری از استراماچونی پرسیده شود 

مربی تیم استقلال در مورد اینکه سطح کار استراماچونی را چطور می‌بیند، گفت: هنوز جلسه خاصی برگزار نشده تا ما صحبت کنیم اما او دیروز در کنفرانس خبری به خوبی به سؤالات پاسخ داد با اینکه متأسفانه سطح سؤالات پایین بود اما نحوه پاسخ دادن او به سؤالات نشان داد که مربی خوبی است، من انتظار داشتم در کنفرانس خبری سؤالات سطح بالاتری پرسیده شود اما به هر حال استراماچونی با پاسخ‌های خودش نشان داد که یک مربی حرفه‌ای است که با فکر و ایده به ایران آمده است.

 

وی در مورد شناخت استراماچونی از فوتبال ایران، گفت: باید قبول کنیم که او شناختی نسبی از فوتبال ایران دارد. باید به او زمان بیشتری بدهیم، هواداران آستانه تحملشان را بالا ببرند و به سرمربی جدید فرصت بدهند. یک سبک جدید وارد استقلال شده و نیاز به زمان دارد. من معتقدم که آینده تیم با حضور سرمربی جدید روشن خواهد بود.

 

نباید بگذاریم مشکلات مالی منجر به بی‌نظمی شوند

قربانی در مورد وظیفه سرمربی جدید استقلال گفت : مهمترین کاری که او باید انجام بدهد این است که حس خودباوری را به استقلال برگرداند. استقلال چند سالی است که جام نیاورده و او باید روح قهرمانی را در استقلال بیدار کند تا بازیکنان برای قهرمانی بجنگند. در سال‌های اخیر مشکلات زیادی استقلال را اذیت کرد که در رأس آنها مشکلات مالی است، کاری که مدیریت و ما باید انجام بدهیم این است که اجازه ندهیم امسال هم این مشکلات استقلال را اذیت کند، نباید بگذاریم که مشکلات مالی منجر به بی‌نظمی و تأثیر منفی روی تیم بشود. 

 

همه ما باید در یک راستا حرکت کنیم

مربی تیم فوتبال استقلال که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، در مورد اینکه ارتباط خوبی با سکوها و هواداران استقلال دارد، گفت: هواداران همیشه به من لطف داشتند، من همیشه سعی کردم چه با هواداران استقلال و چه با هواداران پرسپولیس رابطه‌ای توأم با احترام داشته باشم، برای قهرمانی فقط از استراماچونی نمی‌توانیم توقع داشته باشیم. امیدوارم کل مجموعه در اختیارش قرار بگیرد. مدیریت، کادر فنی و تماشاگران باید در یک راستا حرکت کنیم تا آن اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. 

 

حرکات غلامپور مختص علی دایی بود!

وی در خصوص حضور غلامپور در استقلال گفت: غلامپور یکی از بهترین دروازه‌بانان فوتبال ایران بوده و ضمن اینکه در جاهای زیادی هم کار کرده و تجربیات خوبی در این زمینه دارد. 

 

قربانی در مورد شادی‌های پس از گل غلامپور با علی دایی و اینکه ممکن است این شادی‌ها برای سرمربی جدید استقلال اتفاق خوبی نباشد عنوان کرد: آن حرکات مختص علی دایی بود و من سعی می‌کنم اینجا جلوی او را بگیرم! 

 

سال سختی برای استقلال است

مربی جدید استقلال در خصوص رقبای این فصل آبی‌ها گفت: امسال لیگ فشرده‌ای را داریم، سال گذشته هم همین بود و تا هفته آخر قهرمان لیگ مشخص نبود، استقلال امسال 5، 6 رقیب اصلی و جدی دارد، شرایطش با بقیه تیم‌ها فرق می‌کند، مشکلات مالی روی این تیم خیلی تأثیر گذاشته است و البته این مشکلات از جانب مدیریت نیست بلکه شرایطی است که بر جامعه ما حاکم است. تیم‌های دیگر شرایط مالی خوبی دارند و از این شرایط خوبشان استفاده کردند، سال سختی برای استقلال است. استراماچونی باید یک تیم جدید بسازد، پروسه تیم‌سازی زمان‌بر است با این حال او یک مربی باتجربه و جوان است که انگیزه دارد و باید زمان را در اختیارش قرار بدهیم. 

 

باید گلر یک و دو مشخص شود تا سطح توقع بالا نرود

قربانی در خصوص جدایی مهدی رحمتی از استقلال گفت: من هم از طریق رسانه‌ها متوجه این موضوع شدم، به نظر من باید در تیم مشخص شود که گلر یک چه کسی است و گلر دوم چه کسی است تا سطح توقع بالا نرود. در اروپا هم همین روال وجود دارد. در استقلال طوری برخورد شد که هر دو دروازه‌بان تیم خودشان را گلر یک می‌دانستند که همین مسأله باعث شد که حاشیه‌هایی درست شود.

 

استقلال به بازیکن تاپ نیاز دارد

وی در خصوص مشکلات استقلال در فصل گذشته تصریح کرد: استقلال از پیش‌فصل سال گذشته به خوبی استفاده نکرد، بعد از سال خوبی که این تیم با بازیکنانی مثل امید ابراهیمی و تیام و مجید حسینی داشت این اتفاق افتاد. تعدادی از بازیکنان بعد از جام جهانی جدا شدند و به همین خاطر نیاز بود که یک تیم جدید ساخته شود. شفر پیش‌فصل خودش را با 4 هفته آغاز کرد، او به مشکل خورد و نحوه یارگیری سال گذشته هم مشکل‌ساز شد.

 

قربانی اضافه کرد: استقلال از نظر وجود بازیکنان تاپ مشکل داشت، بازیکن تاپ بازیکنی است که تیم را رو به جلو ببرد و روح قهرمانی داشته باشد. امید ابراهیمی یک بازیکن تاپ بود شما وقتی یک بازیکن تاپ را از دست می‌دهید موظف هستید یک بازیکن تاپ را به تیم اضافه کنید. استقلال بازیکنان مستعدی را جذب کرد که برای آینده تیم سرمایه‌های خوبی خواهند بود ام همیشه برای اینکه در کورس قهرمانی باشید باید بازیکن تاپ داشته باشید.

 

استراماچونی از یک فوتبال صاحب سبک می‌آید

مربی جدید تیم استقلال در خصوص رزومه استراماچونی گفت: ما ابتدا باید ببینیم ملاک مقایسه چیست، او علی‌رغم جوانی خیلی باتجربه است و در تیم‌های زیادی کار کرده است. او از یک فوتبال صاحب سبک می‌آید کسی که سرمربی اینترمیلان بوده قطعاً شرایط فنی بالایی دارد. باید فرصت را صرف یادگیری از او کنیم. مربیان بزرگ زیادی به فوتبال ایران آمدند و نتوانستیم از دانش آنها به خوبی استفاده کنیم. فوتبال یک ورزش وارداتی است الان بهترین زمان است که از استراماچونی یاد بگیریم و در سال‌های آینده برای فوتبال‌مان استفاده کنیم به جای اینکه به حاشیه‌ها بپردازیم. حتی من فکر می‌کنم فدراسیون می‌تواند به مربیان جوان بگوید که به سر تمرین استقلال بیایند، تمرینات را ببینند و نوت‌برداری کنند.

 

نظر نهایی را غلامپور می‌دهد

وی در مورد حضور یک دروازه‌بان دیگر در این تیم گفت: باشگاه‌ گزینه‌های زیادی را مدنظر دارد که در این خصوص نظر نهایی را بهزاد غلامپور می‌دهد و طی روزهای آینده مشخص خواهد شد که این گزینه چه کسی است.

 

هدف اولم یادگیری است

مدافع اسبق آبی‌های تهران در مورد بازگشت به این تیم گفت: باعث افتخار من است که بعد از 10 سال به خانه خودم برگشتم هدف اول من یاد گرفتن بود و هدف دوم‌‌م کمک به مجموعه استقلال بود. باز هم تأکید می‌کنم که تماشاگران آستانه صبرشان را بالا ببرند و به کادر فنی اجازه بدهند کار خودش را به خوبی پیش ببرد. امیدوارم امسال بتوانیم اجازه ندهیم که بی‌نظمی برای تیم مشکل‌ساز شود که این عامل برای موفقیت خیلی مهم است. انتظارات از استقلال همیشه بالا بوده است با این حال باید سواد فوتبالی خودمان را بالا ببریم و بدانیم که پروسه تیم‌سازی یک پروسه زمان‌بر است. 

 

همه باشگاه‌ها به فرهاد کمک کنند

قربانی در مورد حضور فرهاد مجیدی در تیم ملی امید گفت: فرهاد مجیدی بزرگتر من است، به هر حال اختلاف سلیقه وجود دارد اما من موظف به احترام گذاشتن به بزرگتر هستم او کار بسیار سختی را بر عهده گرفته، من امیدوارم که همه باشگاه‌ها به او کمک کنند تا تیم امید ما بالاخره به المپیک راه پیدا کند. 

 

مربی استقلال در پایان و در خصوص مسابقات این فصل لیگ برتر گفت: انشاءالله امسال لیگی داشته باشیم که به دنبال لذت بردن از فوتبال باشیم و اتفاقاتی را که سال گذشته افتاد را کمتر ببینیم.


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------