سرمربی تیم زنان چلسی: جام جهانی زنان «موش آزمایشگاهی» برای قوانین جدید استاخبار,اخبار ورزشی,جام جهانی زنان

سرمربی تیم فوتبال زنان چلسی با انتقاد از مقررات جدید فیفا در مورد وضعیت دروازه بان ها در هنگام ضربات پنالتی اظهار داشت: دروازه بان ها در جام جهانی زنان مثل موش آزمایشگاهی برای قوانین سختگیرانه جدید هستند.

به گزارش ایرنا، هیأت بین المللی فوتبال (ایفاب) به عنوان تنها نهاد قانونگذار فوتبال، از اول ژوئن سال جاری قوانین جدید را به اجرا گذاشت که براساس آن دروازه بانان در هنگام ضربات پنالتی باید دست کم نیمی از یک پای خود را روی خط دروازه نگه داشته و در عین حال نمی‌توانند عقب تر یا جلوتر از آن قرار گیرند.

 

این قانون مقرر می‌کند که در صورت تخطی گلرها، ضربه باید تکرار شده و دروازه بان خاطی جریمه شود.

 

«اِما هِیِس» در مقاله‌ای که در روزنامه تایمز به چاپ رسید، نوشت: می دانم که این قوانین در سرتاسر جهان اعمال می‌شود اما این جام جهانی زنان است و جایی برای آزمون و خطا یا رفتار کردن با زنان فوتبالیست همچون موش آزمایشگاهی نیست.

 

بحث اخطار دادن به گلرها پس از بازبینی توسط کمک داور ویدئویی (VAR) در جریان دیدار تیم‌های اسکاتلند و آرژانتین در معرض توجه قرار گرفت؛ جایی که دروازه بان اسکاتلند ضربه پنالتی بازیکن آرژانتین را در زمان‌های تلف شده مهار کرد اما به دلیل تخطی از قانون مذکور جریمه شد.

 

«فلورنسیا بونسگوندو» آرژانتینی تکرار پنالتی را تبدیل به گل کرد و تساوی بازی حکم به حذف اسکاتلندی‌ها داد.

 

سرمربی زنان چلسی افزود: تکرار مکرر ضربات پنالتی آن هم به دلیل اینکه پای گلرها تنها اندکی روی خط جابجا شده، به هیچ عنوان عادلانه نیست؛ می دانم اینها قوانین جدید است اما فکر نمی‌کنم درست باشد که مقررات جدید تنها یک هفته مانده تا این تورنمنت معرفی شود و انتظار داشته باشید بازیکنان سطح بالا به سرعت با آن وفق پیدا کنند، به ویژه اینکه در حال حاضر کمک داور ویدئویی کوچک‌ترین تخلفات را زیر نظر دارد.

 

هیس می‌گوید این اولین باری نیست که مقامات این تورنمنت را به عنوان محلی برای آزمودن قوانین جدید انتخاب می‌کنند چرا که آنها در جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا نیز «چمن مصنوعی» را معرفی کردند.

 

وی در این باره تاکید کرد: چمن‌های مصنوعی جای خود را در فوتبال پیدا کرده‌اند اما آیا واقعاً می‌توانید تصور کنید که فیفا از «لیونل مسی» یا «کریستانو رونالدو» بخواهد که در جام جهانی برای اولین بار روی چنین زمینی بازی کنند؟ امکان ندارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------