۳طلا، یک نقره و ۳ برنز برای کشتی گیران ایران در تورنمنت گرجستان



اخبار,اخبار ورزشی,مسابقات کشتی در گرجستان
نمایندگان ایران به ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و ۳ مدال برنز رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان دست یافتند.

به گزارش ایسنا، رقابت های اوزان ۶۱، ۷۰، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد و ۵۵، ۶۳ و ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روزهای ۱۶ و ۱۷ مردادماه در شهر تفلیس برگزار و در پایان پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد در وزن ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و یونس امامی در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا دست یافتند. بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال نقره شد و سامان عبدولی و میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد نیز به مدال برنز رسیدند.

 

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست رقابت های جایزه بزرگ گرجستان به شرح زیر است:

 

کشتی فرنگی

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور در یک مسابقه حساس مقابل رضا خدری با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شد، سپس نماینده گرجستان را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۳ بر ۲ از سد حریف هندی گذشت و راهی دیدار فینال شد. ناصرپور در دیدار فینال نوریار هاکویان از ارمنستان را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد. رضا خدری هم با توجه به صعود ناصرپور به دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه با نتیجه ۸ بر صفر مقابل حریف خود به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی رفت. خدری در این دیدار با توجه به مصدومیت از ناحیه دست مقابل مانجیت از هند کشتی نگرفت و پنجم شد.

 

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دیدار نخست کشتی گیری از گرجستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و در دیداری حساس مقابل محمد نوربخش با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل نماینده کشور آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

 

دلخانی در این دیدار مقابل ساگار از هند با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید. سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در کشتی نخست نماینده گرجستان را با نتیجه ۸ بر یک مغلوب کرد و در دیدار بعد نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد.

 

وی در این دیدار مقابل حریف آذربایجانی با نتیجه ۱۱ بر ۸ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. عبدولی در این دیدار وول شارشانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد. (محمد نوربخش نیز با توجه به شکست دلخانی از دور رقابت ها کنار رفت.)

 

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در کشتی اول با نتجیه ۸ بر صفر حریف سوئدی را مغلوب کرد و در دور بعد هم حریفش به دلیل مصدومیت حاضر نشد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۹ بر صفر کشتی گیر ارمنستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. کاویانی نژا در دیدار پایانی مقابل اسلام باد دادوف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

 

کشتی آزاد

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم مقابل حریف گرجستانی با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز راهی دیدار رده بندی شد. یخکشی در دیدار با نتیجه ۹ بر ۸ (سه اخطاره) مقابل پریوز ابراگیم اف از آذربایجان پیروز و صاحب مدال برنز شد.

 در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دو کشتی و با نتایج مشابه ۸ بر صفر نمایندگانی از کشورهای گرجستان و اسلواکی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. امامی در این دیدار نیز با نتیجه ۹ بر ۶ دیگر کشتی گیر گرجستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. امامی در این دیدار مقابل کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ و ضربه فنی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

 

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری در دیدار نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نماینده گرجستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر ۸ از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. تیموری در این دیدار مقابل زوراب اربوتسوناشویلی از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------