آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , کلوپ

کلوپ: این برنامه ریزی جنایت است! / زیدان: غمگینم؛ مرگ مارادونا ضایعه بزرگی است

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول معتقد است تیمش مقابل آتالانتا شایسته شکست بوده است. به گزارش ورزش سه، لیورپول امشب موفق به خلق…


ورود مجلس به پرونده فوت پسربچه ۶ ساله در ورزشگاه آزادی



اخبار,اخبار ورزشی,جبار کوچکی‌نژاد
عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش با بیان اینکه متأسفانه وزارت ورزش توانایی مقابله با تخلفات فوتبال را ندارد، گفت: قطعاً برای بررسی علل فوت پسربچه شش ساله در ورزشگاه ورود خواهیم کرد و این موضوع در مجلس پیگیری خواهد شد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به فوت پسربچه شش ساله در حاشیه بازی دو تیم فوبتال در  ورزشگاه آزادی جان خود را به علت برق گرفتگی از دست داد، گفت: در همه حوادثی که در فوتبال پیش می‌آید از جمله حادثه خوزستان که تماشاچیان به داخل جایگاه آمدند تا فوت غم انگیز این کودک شش ساله و سایر مسائل اینچنینی، مسئولان ورزش عامل بسیاری از  مشکلات به وجود آمده در فوتبال هستند.

 

وی ادامه داد: متأسفانه وزارت ورزش توانایی مقابله با تخلفات را ندارد و باعث شده است یکسری هرج و مرج و حوادث اینچنینی مانند فوت این پسربچه در زمان حضور در ورزشگاه پیش بیاید. وقتی سیستم روی روال خود کار نمی‌کند متاسفانه شاهد اتفاقات تلخ اینچنینی هستیم.

 

این عضو فراکسیون ورزش مجلس بیان داشت: معتقدم مجلس باید به مباحث موجود در حوزه وزارت ورزش ورود کند و حتی درباره هیئت‌های ورزشی بررسی‌هایی داشته باشد.

 

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه فوتبال تابع هیچ گونه ضوابطی نیست و مشکلات اساسی در این بخش وجود دارد،افزود: قطعا برای بررسی علل فوت پسربچه شش ساله در ورزشگاه ورود خواهیم کرد و این موضوع در مجلس پیگیری خواهد شد.

 

به گزارش میزان، در رابطه با اقدامات صورت گرفته در زمینه فوت کودک در ورزشگاه آزادی در دادستانی تهران یک مقام آگاه گفت: پس از وصول گزارش این موضوع بلافاصله و تنها دقایقی بعد به بازپرس ویژه قتل در محل صحنه حاضر شده و اکیپ بررسی صحنه شامل پزشکی قانونی، پلیس آگاهی تهران و تشخیص هویت به سرعت و با دستور قضایی در محل صحنه حاضر شدند.

 

وی با بیان اینکه با توجه به وقوع فوت کودک در ضلع غربی ورزشگاه آزادی و در حدفاصل درب ورودی و سکوها، دستورات ویژه‌ای صادر شد، ادامه داد: عوامل ورزشگاه، پیمانکار و مسوول ایجاد داربست فلزی به در محل حاضر شدند.

 

وی تصریح کرد: پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی جهت معاینه و کالبد شکافی، بلافاصله و با توجه به اهمیت موضوع و در همان شب و با توجه به اعلام پزشکی قانونی مبنی بر مرگ طفل در اثر برق گرفتگی، کارشناس تاسیسات برق تعیین و در محل حاضر و با دستور قضایی اقدام به معاینه محل نمود.

 

وی خاطرنشان کرد: دستور داده شد که تمامی قرارداد‌ها و عوامل دخیل در موضوع در محل حاضر شوند.

 

این مقام آگاه با اشاره به نظر اولیه کارشناس تاسیسات برق مبنی بر اینکه کودک در اثر تماس با داربست فلزی ایجاد شده که دارای جریان برق بوده، فوت کرده بیان داشت: بر اساس نظر این کارشناس علت وجود جریان برق در داربست فلزی، ایجاد داربست در مجاورت تیر فلزی برق و تماس داربست با تیر برق بوده است که با بررسی تیر چراغ برق مشخص شد که بدنه تیر چراغ برق به لحاظ اتصالی دارای جریان برق می‌باشد.

 

وی از شناسایی و بازداشت پیمانکار ایجاد کننده داربست در همان شب خبر داد و تصریح کرد: بلافاصله با تعیین کارشناس حوادث و ایمنی در همان شب ساعتی بعد از حادثه و حضور وی در محل صحنه مشخص شد که داربست فلزی ایجاد شده در دو روز قبل توسط پیمانکار ورزشگاه صورت گرفته و دقت لازم در خصوص ایمنی تاسیسات برق را در نظر نگرفته است که او نیز تحت پیگرد قرار گرفت.

 

وی گفت: با دستور قضایی و با سرعت، جسد کالبدشکافی و تعیین علت فوت شد که علت فوت (برق گرفتگی) اعلام شد.

 

وی در تشریح آخرین وضعیت پرونده افزود: در حال حاضر پیمانکار ایجاد کننده داربست و پیمانکار تاسیسات برق بادستور قضایی بازداشت شدند.

 

بر اساس این گزارش؛ یک پیمانکار دیگر بازداشت شده است.

 

این مقام آگاه با بیان اینکه با دستور قضایی محل جهت بررسی مجدد احتمالی پلمب گردید، یادآور شد: تمامی اقدامات فوق در همان ابتدای وقوع حادثه و با دستور و نظارت شخص دادستان تهران و حضور و دستورات سرپرست دادسرای جنایی و بازپرس ویژه قتل انجام و از ظرفیت تمام تیم‌های صحنه و کارشناسان در همان شب استفاده و منتظر اعلام نظریه نهایی کارشناسی هستیم.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------