آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,دیدار ذوب آهن و پیکان

سرپرست پیکان: داور چهارم با VAR موبایلی تصمیم داور وسط را عوض کرد

سرپرست تیم فوتبال پیکان گفت: اتفاقاتی که در بازی با ذوب‌آهن باعث تغییر در تصمیم داور شد برای فوتبال ما خوب نیست. علی‌اصغر…


هفته نهم لیگ نوزدهم؛ اظهارات سرمربیان ذوب آهن، شاهین، پیکان و گل گهراخبار,اخبار ورزشی,منصوریان
سرمربی ذوب‌‌آهن گفت: از عملکرد بچه ها خیلی راضی هستم، به مراتب کیفیت فوتبالی ما از بازی با پیکان بهتر بود، باید گل نخوردن را سرلوحه کار خود قرار دهیم و برای گلزنی تشنه تر شویم.

دیدار ذوب آهن - شاهین بوشهر

منصوریان: از عملکرد بچه ها خیلی راضی هستم/ این پیروزی را هواداران به ما دادند

علیرضا منصوریان پس از برتری مقابل شاهین بوشهر گفت: این برد را به بازیکنان، کادر و هواداران تبریک می‌گویم که ما را تنها نگذاشتند. این برد را به مدیرعامل باشگاه هم مخصوص تبریک می‌گویم و از حمایت‌های هیات مدیره هم تشکر می‌کنم. از عملکرد بچه ها خیلی راضی هستم. به مراتب کیفیت فوتبالی ما از بازی با پیکان بهتر بود. 

 

منصوریان در مورد شاهین بوشهر گفت: این تیم هم تمام تلاش خود را انجام داد. اما آسیب اصلی را از هفته قبل و مقابل پرسپولیس خورد. باید مسئولان بوشهر کمک کنند تا این باشگاه 50 ساله دوباره بلند شود و نتیجه بگیرد.

 

وی در مورد اینکه دورنمای ذوب آهن را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: ما روی مبحث فنی باید همین روند را ادامه دهیم. بازی با پیکان یکی از روزهای خوب ما در مالکیت توپ بود، اما روی اشتباه گل خوردیم. یک مشکلی داریم که استرس سراغ بازیکنان می‌آید. امروز تا زمانی که گل دوم را نزده بودیم بازیکنان استرس داشتند اما بعد از گل دوم بهتر شدیم. هفته بعد هم بازی سختی در تبریز مقابل ماشین سازی داریم و باید 3 امتیاز را بگیریم.

 

سرمربی ذوب آهن تاکید کرد: باید گل نخوردن را سرلوحه کار خود قرار دهیم و برای گلزنی هم تشنه‌تر شویم. بعد از گل دوم باز هم موقعیت داشتیم اما استفاده نکردیم.

 

وی در مورد عملکرد محمدرضا خلعتبری مهاجم تیمش گفت: خلعتبری امروز خیلی خوب بود و از او تشکر می‌کنم. ما دو ماه است که او را کامل در اختیار داریم و سعی می‌کنیم حفظش کنیم. محمدرضا روند تیم ما را عوض می‌کند و مانند او در فوتبالمان کم داریم. امروز با تجربه‌اش کمک زیادی به ما کرد.

 

منصوریان در مورد عملکرد معراجی دروازه‌بان این تیم گفت: ما در این مسابقه دروازه‌بانمان را تغییر داده بودیم و 3-2 هدف داشتیم. گلر اول تیم امید در درون دروازه ما است. هم باید این ریسک را می‌پذیرفتیم و هم بازی را حفظ می‌کردیم. همین که دروازه‌بان امید متعلق به تیم ماست، دورنمای خوبی دارد. او قرارداد بلندمدتی با تیم دارد و باید از وی به نحو احسن استفاده کنیم. همه باید کمک کنیم که این دروازه‌بان از ریل خارج نشود تا در آینده یکی مانند سید حسین حسینی، رشید مظاهری و بیرانوند ساخته شود.

 

سرمربی ذوب آهن در مورد تعویض اجباری گفت: هیچ مربی دوست ندارد که بازیکن آماده‌اش روی نیمکت باشد. با خود مهدی‌پور صحبت کردم و گفتم اگر بیشتر دقت کند و وقت بگذارد، عملکرد بهتری خواهد داشت. ما هافبک‌هایی مثل او کم در فوتبالمان داریم.

 

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما چند هفته را از دست دادیم و اگر خوب بودیم مطمئنا ملی‌پوش هم داشتیم. به بازیکنان می‌گویم اگر خوب کار کنید ابتدا ارزش خودتان بالا می‌رود، بعد لوگوی باشگاه ارزش پیدا می‌کند و هواداران خوشحال می‌شوند. 3-2 هفته پیش که از هواداران گله کردم چون ورزشگاه خالی بود. آنها یار دوازدهم ما هستند. برد 2 بر صفر امروز را هم هوادار به ما داد. ما در ادامه کار به حمایت آنها خیلی احتیاج داریم.

 

منصوریان در مورد کیفیت چمن فولادشهر گفت: چمن ما زمستانی است و در هوای پاییزی و زمستانی به خوبی آماده می‌شود. محافظت خیلی خوبی هم از این چمن صورت می‌گیرد و به شخصه حتی دغدغه زمین تمرین هم ندارم.

 

کریمیان: توانایی شاهین همین اندازه بود/ پادشاهی علم و طبل و سپاه می‌خواهد!

مهرداد کریمیان پس از شکست 2 بر صفر مقابل ذب‌آهن اظهار داشت: این برد را به ذوب‌آهن و منصوریان تبریک می‌گویم. می‌دانستیم بازی سختی داریم. تیم ما را طوری بسته بودیم که اول گل نخوریم و فکر می‌کنم بد هم کار نکردیم. گلی که خوردیم اشتباه بازیکن ما بود که پیش می‌آید و امیدوارم بچه‌های ما بدانند باید توان بیشتری بعد از گل خوردن بگذارند.

 

وی ادامه داد: بضاعت ما همین بود و توانایی این را نداشتیم که گل بزنیم. به قول غلام پیروانی پادشاهی علم و طبل و سپاه می‌خواهد.

 

سرمربی شاهین گفت: تعویضی هم داشتیم، اما جواب نداد. شاید نتیجه سنگین تر از این هم می‌شد، اما روند خود را ادامه دادیم و حمله هم کردیم که به گل نرسید.

 

وی ادامه داد: شرمنده هواداران شدیم و امیدوارم مسئولان راهی را در نظر بگیرند که تیم به شرایط خوبی برسد.

 

کریمیان در مورد اینکه آیا با بضاعت شاهین تغییر سرمربی علاج این تیم است، یا خیر، گفت: این موضوع در حیطه وظایف من نیست و باید از مسئولان باشگاه بپرسید.

 

***

 

دیدار پیکان - گل گهر سیرجان

فرکی: هواداران گل گهر حامی تیم خود باشند/ تاکنون نتیجه لازم را نگرفتیم

حسین فرکی پس از تساوی بدون گل تیمش در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت:بازی خوب و زیبایی را ارائه کردیم تا تماشاگران لذت ببرند. در رختکن از بازیکنان تیمم تشکر کردم. هدفگذاری ما دراین هفته این بود که پیروز شویم و توجهی به بحث میزبانی و میهمانی نداشتیم. در نیمه اول تیم برتر میدان بودیم و تا دقیقه 35 موقعیت‌های زیادی خلق کردیم. برای تیم حریف احترام خاصی قائل هستم، اما در نیمه اول عالی بازی کردیم. متاسفانه تاکنون نتیجه لازم را نگرفتیم؛ اگر روزی باختیم با بدشانسی باختیم و اگر روزی بردیم مستحق آن بودیم.

 

وی ادامه داد: امروز حق‌مان برد بود. مقابل تیم توانمندی بازی کردیم، اما دروازه‌بان ما اصلاً تحت فشار قرار نگرفت. تیم حریف بازی مستقیمی انجام می‌داد و روی پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی حساب ویژه‌ای باز کرده بود که ما با کار خود دفاعی توانستیم مقابل آنها ایستادگی کنیم. در نیمه دوم هم فرصت‌های ما مهمتر و جدی‌تر از تیم حریف بود. در نهایت چاره‌ای نداشتم جز اینکه در پایان بازی از بازیکنانم تشکر کنم. به هدف دوم خود یعنی کسب یک امتیاز در خانه حریف رسیدیم. این بازی هم مانند 5 بازی روز گذشته با نتیجه تساوی تمام شد. امیدوارم در ادامه شانس هم به ما رو بیاورد و عملکرد بهتری داشته باشیم. اگر در نیمه اول به گل می‌رسیدیم در نیمه دوم به گل‌های بیشتری می‌رسیدیم.

 

فرکی تاکید کرد: تغییر تاکتیک حریف را پیش‌بینی کرده بودیم و از مهاجمان بلند قامت استفاده کرد و بازهم دفاع ما خوب ظاهر شد. برای جلالی آرزوی موفقیت می کنم، چون تازه به گل‌گهر آمده است و می‌دانم فرصت بیشتری می‌خواهد تا تیمش را سازماندهی کند. از هواداران این تیم هم می‌خواهم که حامی تیم خود باشند تا در ادامه نتایج خوبی کسب کند.

 

وی در خصوص استفاده از بازیکنان جوان در بازی ادامه داد: به عنوان یار تعویضی آمدند، نمی‌خواهم ریسک کنم. اگر در جدول جایگاه بهتری پیدا کنیم جابر انصاری و ... به ترکیب ما اضافه خواهد شد. نگاهی به جوانان و باتجربه‌ها داریم و استفاده از آنها موضوعی است که سال‌ها در کار خود مدنظر قرار داده‌ام. من باید تشخیص بدهم در چه زمانی به جوانان و چه زمانی به باتجربه‌ها میدان داد. نمی‌خواهم با استفاده بی‌موقع از یک بازیکن دوران فوتبالی‌اش را زود تمام کنم.

 

سرمربی تیم فوتبال پیکان خاطرنشان کرد: قابل پیش‌بینی بود که وقتی در نیمه اول به گل نرسیدیم طبیعی بود که ریسک نکنیم. در نیمه دوم سعی کردیم احتیاط در خط حمله را مدنظر داشته باشیم. ابتدا می‌خواستیم گل نخوریم تا در ادامه به گل برسیم. قبلاً در خط دفاعی ریسک کرده و گل‌های زیادی دریافت کرده‌ایم. مهاجمان باید در ضربات اخر بیشتر دقت می‌کردند که اینگونه نشد. می‌خواستیم در نیمه دوم حمودی بیشتر در کارهای دفاعی کمک کند. اواخر بازی لحظات قابل پیش‌بینی نیست، اما ما سعی کردیم خط دفاعی خود را مستحکم کنیم تا گلی دریافت نکنیم و اگر در ادامه گل هم بزنیم که به خواسته خود رسیده‌ایم.

 

جلالی: به شاگردانم گفتم بازی شما من را به آینده گل‌گهر امیدوار کرد

مجید جلالی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پیکان در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر باشگا‌های کشور در نشست خبری حضور پیدا کرد و درمورد این مسابقه اظهار داشت: از بازی امروز راضی هستم و به آینده خوش‌بین هستم. در بخش دفاعی هماهنگ و مسنجم بودیم و فرصتی به حریف ندادیم. در روزی اینگونه بازی کردیم که 6 بازیکن خود را کلا نداشتیم. سجاد آشوری هم چند روز استراحت کرد و با آمپول وارد زمین شد. قنبری هم شرایط حضور در ترکیب را نداشت. باید در آینده به جایی برسیم که در خانه امتیازات بالایی بگیریم.

 

وی افزود: محدودیت‌های زیادی داریم و همه باید حوصله کنند تا این تیم به اهدافش برسد. از هواداران تشکر می‌کنم که حامی ما هستند، اما بدانید بازیکنانم هرچه از دست‌شان برآید برای موفقیت تیم انجام می‌دهند. چند بازیکن اصلی خود را نداشتیم. در رختکن هم به بازیکنانم گفتم که مساوی در خانه راضی کننده نیست، اما شما به نحوی بازی کردید که من را به آینده امیدوار کردید. این تیم به زمان نیاز دارد تا به اهدافش برسد.

 

جلالی درمورد مصدومیت بازیکنان گل‌گهر گفت: نمی‌خواهم درمورد این موارد صحبت کنم. این مشکل بزرگی است که داریم و حدود 7 بازیکن آسیب دیده در تیم هستند. هفته گذشته در تهران روی چمن مصنوعی یک بازی تدارکاتی انجام دادیم. یک‌شنبه در زمین نجف‌شهر تمرین کردیم و زمین شرایط مناسبی نداشت. تیم در شرایطی است که خیلی باید از آن مراقبت کنیم. در دو هفته اخیر برنامه‌ریزی دقیقی داشتیم و در حال رفع برخی از مشکلات هستیم و برای رفع ادامه مشکلات نیاز به زمان داریم.

 

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درخصوص اینکه تیمش در فاز دفاعی عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشت، خاطرنشان کرد: ما در این بازی اصلاً به حریف فرصت ندادیم. این در حالی است که پیکان 15 گل زده دارد و بهترین تیم هجومی است، اما ما یک فرصت هم به آنها ندادیم. این نشان می‌دهد که ما در حال پیشرفت هستیم. برای انتقال این پیشرفت به خط حمله نیاز به زمان داریم. من از مساوی خانگی هیچ‌وقت راضی نمی‌شوم، اما بازی بازیکنانم امیدوارم کننده بود. از زبیدی توقعات زیادی داشتیم؛ ظرفیت بازیکنانم را می‌دانم. برزای با تمام وجودش برای تیم بازی کرد. زینالی بازیکن کم‌تجربه ای است، اما سعی کرد خواسته‌های ما را اجرا کند. اگر سجاد آشوری مصدوم نمی‌شد و بایرامی را داشتیم شرایط فرق می‌کرد.

 

جلالی عنوان کرد: امروز تقریباً تمام بازیکنان استرس داشتند. بازیکنان از شرایط تیم در جدول رده‌بندی ناراحت بوده  و دنبال تغییر وضعیت هستند. در هر دو بازی اخیر ما در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم. من وقتی 5 دقیقه شرایط بازی را برای آنها تشریح می‌کنم خیلی راحت شرایط تغییر می‌کند. اگر بتوانیم تا نیم فصل 10 امتیاز بگیریم خیلی به نیم فصل دوم امیدوارم می‌شوم.

 

جلالی در مورد وضعیت مصدومیت آشوری گفت: خوشبختانه دچار شکستگی نشده است و احتمالاً نیاز به زمان خواهد داشت. 

 

وی درمورد اینکه به نظر می‌رسد گل‌گهر در ادامه کار نیاز به یک مهاجم دارد، تصریح کرد: موجودی ما در حال حاضر همین است و به آن هم نیاز داریم. باید به این بازیکنان روحیه داد. ما در 7 بازی باید 10 امتیاز کسب کنیم. وقتی می‌گویم رفع برخی از مشکلات نیاز به زمان دارد یعنی همین؛ باید به بازیکنان انگیزه داد تا شاداب باشند و با قدرت به کار خود ادامه دهند.

 

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درپاسخ به این سوال که چرا اواخر بازی روش بازی تیمش به سانتر از جناحین تغییر پیدا کرد، اظهار داشت: گل‌های خورده پیکان را دیده‌اید؟ 14 گل خورده که 8 گل را روی سانترها دریافت کرده است. در 20 دقیقه پایان بازی ریسک بزرگی کردم، چون وسط زمین را خالی کردم. زبیدی دو فرصت خوب داشت و اگر خوب سانتر می‌کرد به هدف خود می‌رسیدیم. شک نکنید برای کاری که انجام می‌دهیم ساعت‌ها فکر می‌کنیم. برای بازی هفته بعد در بوشهر برنامه‌ متفاوتی داریم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم تا آرامش به تیم بیاید.

 

فارس

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------