نیکفر: رقم قرارداد 10 میلیاردی قلعه نویی کذب است/ سازمان لیگ آماده باش داداخبار,اخبار ورزشی,نیکفر
منوچهر نیکفر می‌گوید به صورت غیررسمی به باشگاه سپاهان برای شروع مسابقات لیگ برتر آماده باش داده شده است.

به گزارش ورزش سه، منوچهر نیکفر سرپرست مدیرعاملی سپاهان در رابطه با آخرین شرایط تیم فوتبال سپاهان و اینکه آیا پیامی برای آماده سازی تیم داده شده یا خیر، اینطور حرف هایش را آغاز کرد: « بله آنطور که ما شنیدیم، می خواهند از نیمه اردیبهشت برای تمرینات اعلام آمادگی کنند. خب قطعا قبل از شروع بازی ها سه هفته وقت لازم داریم. این هم سختی خودش را دارد. البته به صورت رسمی اعلام نکرده اند ولی اینطور که ما شنیدیم به اصطلاح از دو هفته دیگر مجوز شروع تمرینات داده شود.»

 

سرپرست سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع از طرف منبع موثقی به باشگاه سپاهان به صورت غیر رسمی ابلاغ شده است، افزود: « بله از طرف آقای مهدی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) اعلام شده است ولی رسما چیزی گفته نشده است. دوستان ولی گفته اند که سازمان لیگ قصد دارد بازی ها را شروع کند.»

 

 نیکفر در رابطه با  از سر گیری بازی های لیگ برتر فوتبال ایران  گفت: « من قبلا هم گفته ام به نظرم من اگر شروع بازی ها برای سلامتی ورزشکاران خطرناک باشد، بهتر است آغاز نشود. هیچ اولویتی بالاتر از سلامتی ورزشکاران نیست ولی اگر بحران کرونا رفع شود، قطعا شروع بازی ها می تواند یک شور و نشاطی در جامعه ورزش کشور و همینطور میان مردم ایجاد کند.»

 

نیکفر سپس ادامه داد:  « البته مسئولین بهداشتی باید اظهارنظر کنند؛ با این شرایط اما به نظر می رسد، شاید تعطیلی لیگ بهتر باشد. از طرفی بازیکنان و مربیان خارجی ما رفته اند. تا این ها برگردند و آماده سازی شود و بازیکنان آماده شوند، زمان می برد. بازی ها هم به روزهای گرم سال می خورد و شاید ادامه این لیگ، لیگ بعدی را هم دچار مشکل کند. به هر حال اما هر تصمیمی مسئولین سازمان لیگ بگیرند، ما هم تابع هستیم.»

 

سپاهان یکی از تیم های تاثیرگذار و کلیدی لیگ است؛ آیا اگر مسئولین سازمان لیگ به دنبال گرفتن پیشنهادی از سوی باشگاه سپاهان باشند، شما در این زمینه بسته پیشنهادی خاصی دارید. نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان به این سوال اینگونه پاسخ داد:« خب با توجه به مشکلاتی که وجود دارد و بازیکنان نیاز به آمادگی جسمانی و تمرین دارند، ترجیح می دهیم که لیگ تعطیل شود. دو پیشنهاد برای این کار داریم. یکی فصل 99-98 را تعطیل کنند و فصل جدید را با همین ترکیب شروع کنند. عده ای هم این نظر را دارند که 9 بازی باقی مانده لیگ را به لیگ بعدی و فصل ی فوتبال وصل کنند و فصل بعد را زودتر شروع کنند. این ها دو پیشنهاد است ولی به نظر من بهترین روش شاید این باشد که فصل بعد را نادیده بگیرند و از اول شروع کنند.»

 

سرپرست سپاهان در واکنش به آخرین وضعیت سعید آقایی  بیان کرد: « نیم فصل آقای آقایی قصد داشتند جدا شوند ولی نظر باشگاه این بود که ایشان به کارشان ادامه دهند. مذاکرات نهایی با توجه به شرایطی که پیش آمد با ایشان نداشتیم ولی طی صحبتی که خودم با آقایی داشتم، برای تمدید ابراز علاقه کردند ولی در حال حاضر تمدید قراردادی صورت نگرفته است ولی ایشان آمادگی دارد و باشگاه هم تمایل دارد که حتی بلند مدت با ایشان قرارداد ببندد.»

 

 سرپرست باشگاه سپاهان در رابطه  با جلسه کمیته استیناف  عنوان کرد: « ما مستنداتی که در اختیارمان بود ارائه دادیم. بازی سپاهان و پرسپولیس حساسیت زیادی دارد. شانس ما بازی ما با پرسپولیس اولین روزی بود که بازی ها بدون تماشاگر باید برگزار می شد و این یک شائبه را برای هواداران سپاهان ایجاد کرد که شاید می خواهند حق میزبانی را از باشگاه سپاهان بگیرند. چون به هر حال حساسیت ویروس کرونا در جامعه مطرح نبود و این شائبه برای برخی ها ایجاد شد. مسائلی پیش آمد و از ورود تیم به ورزشگاه و خروجش از هتل ممانعت کردند و این باعث شد با تاخیر به استادیوم برسیم. زمانی هم که به ورزشگاه آمدیم و وقتی آماده شدیم که به زمین برویم، در شرایطی که تیم هم از نظر روحی و روانی به هم ریخته بود،  از آنطرف پرسپولیس از زمین خارج شده بود. این ها همه دست به دست هم داد تا بازی برگزار نشود و کمیته انضباطی رای را به ضرر ما داد. ما هم به کمیته استیناف اعتراض کردیم و خواستیم تجدید نظر کنند. خواهش کردیم که این بازی حتی اگر شده در یک زمین بی طرف برگزار شود.»

 

نیکفرادامه داد:« این بازی حساسیت خاصی دارد و تیم های بالای جدول اختلاف امتیاز کمی دارند و این باعث می شود وقتی خارج از زمین بازی یک نتیجه تعیین می شود، حق تیم های دیگر هم علاوه بر سپاهان شایع شود. ما بیشتر ترجیح می دهیم که نتایج بازی ها در زمین مسابقه تعیین شود؛ حالا با هر شرایطی که رخ داد  و آن روز بازی نکردیم، در خواست ما از کمیته استیناف این است که اجازه بدهند این بازی برگزار شود. به هر حال هوادارهای دو تیم هم زیاد هستند تا مردم لذت ببرند. یعنی این اجازه داده شود که در هر محل دیگری این بازی برگزار شود.»

 

نیکفر در پاسخ به حواشی این بازی و درگیری ای که میان قلعه نویی و پیروانی ایجاد شد، اینطور واکنش نشان داد:« ببینید من فکر می کنم جامعه ورزش فقط نباید به بعد قهرمانی بپردازد و در حوزه اخلاقی هم باید الگوی جامعه باشند. خواهشم از دوستان این است که اصول اخلاقی رعایت شود و حرمت پیشکسوتان نگه داشته شود؛ برای همه افراد تا این موارد پیش نیاید و حساسیت بازی ها باعث نشود تا روح جوانمردی ورزش کنار گذاشته نشود.»

 

نیکفر در رابطه با رقم قرارداد امیرقلعه نویی که افشین پیروانی در مورد آن صحبت کرده بود و رقم قرارداد سرمربی سپاهان را چیزی حدود 10 میلیارد با آپشن های مختلف اعلام کرده بود، تاکید کرد: » چنین رقمی وجود ندارد. این ها حدسیاتی است که گفته می شود ولی مستندات قراردادهای ما در سازمان لیگ موجود است و من هم این رقم را تکذیب می کنم.»

 

سرپرست سپاهان درباره همکاری با امیرقلعه نویی گفت:« ببینید اظهارنظر در مورد این موضوع زود است. اولا اینکه آقای قلعه نویی از مربیان بزرگ هستند و در کار خودشان ورزیده به شمار می روند و از سوی دیگر هر قراردادی دو طرف وجود دارند؛ بالاخره هم آقای قلعه نویی و هم باشگاه سپاهان باید بخواهند که این همکاری ادامه پیدا کند و به نظر من الان در این موقعیت اظهارنظر در این زمینه خیلی زود است. اگر لیگ ادامه پیدا کند، باید صبر کنیم تا بازی ها انجام شود و در موعد مناسب در این مورد تعیین تکلیف شود که آیا باشگاه سپاهان و امیرقلعه نویی می خواهند با هم همکاری کنند یا خیر.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------