آخرین اخبار ورزشی


روزنامه های ورزشی

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 99.04.24/ تکرار می کنیم !

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 99.04.24 را در زیر مشاهده کنید. روزنامه خبرورزشی روزنامه ایران ورزشی روزنامه ابرار…


لیگ برتر فوتبال قطعا هفته اول تیرماه آغاز می‌شود/ جهانپور: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل مشکلی ندارداخبار,اخبار ورزشی,لیگ برتر فوتبال
دبیرکل فدراسیون فوتبال از شروع لیگ برتر از هفته اول تیرماه خبر داد.

به گزارش فارس، پیش از این اعلام شده بود که با شروع تمرینات باشگاه‌ها، مسابقات لیگ برتر فوتبال از هفته پایانی خردادماه آغاز می‌شود.

 

مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال امروز از شروع لیگ از هفته اول تیرماه خبر داد. وی در این باره اظهار داشت: پیشنهاد ما این بود که مسابقات از هفته اول تیرماه آغاز شود تا باشگاه‌ها زمان بیشتری را برای شروع لیگ داشته باشند.

 

جهانپور: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل مشکلی ندارد/ احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی‌داریم

کیانوش جهانپور درباره آمار ویروس کرونا و اینکه می‌توان گفت موج دوم در ایران اتفاق افتاده، اظهار داشت: خیر اینطور نیست. ما همچنان در موج اول هستیم و در هفته‌ای اخیر در نمودار روی افول قرار داریم. با توجه به اینکه اعداد خام است تحلیل‌هایی وجود دارد. شاید امروز 85 درصد موارد خفیف و حتی بدون علائم را هم شناسایی کنیم بنابراین خیز بیماری را شاهد نیستیم.

 

سخنگوی وزارت بهداشت درباره اینکه در دنیا برای فعالیت‌های ورزشی سردرگمی وجود دارد و به نظر می‌رسد هنوز جمع‌بندی لازم صورت نگرفته، عنوان کرد: این بیماری جدید است و تجربه بشر هم محدود به همین دلیل نسخه واحدی در دنیا برای بازگشایی وجود ندارد اما آنچه اتفاق افتاده اینکه ما جزو نخستین کشورهایی هستیم که پروتکل بهداشتی را برای بازگشایی تهیه و ابلاغ کرده‌ایم.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: استنباط ما این است که می‌توان این روند را انجام داد اما هر گاه احساس شود خطراتی متوجه ورزشکاران یا مقامات برگزاری است یک قدم بازگشت به عقب خواهیم داشت. پروتکل‌های بهداشتی موجود است اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد برای بازگشایی سالن‌ها در مناطق سفید و در همه رشته‌ها مشکلی نخواهیم داشت.

 

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد درباره برگزاری لیگ فوتبال، عنوان کرد: برای شروع لیگ برتر از اول خرداد مجوز برگزاری بدون حضور تماشاگر داده شده اما این نکته را باید در نظر گرفت که دسته‌ بندی‌های مختلفی برای رشته‌های ورزشی وجود دارد. در رشته‌های بدنسازی اگر شرایط مورد تایید باشد با رعایت پروتکل منعی برای بازگشایی وجود ندارد. از طرفی همه کارکنان باید قبل از بازگشایی تست PCR بدهند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: براساس ارزیابی در مناطق مختلف، در مناطق سفید محدودیتی نخواهیم داشت. شروع فعالیت در رشته‌های پربرخورد در شهرهای قرمز امکان‌پذیر نیست. اگر وضعیت ارزیابی تا پایان خرداد مشکلی نداشته باشد شروع مسابقات بدون مشکل است.

 

وی با اشاره به همکاری وزارت ورزش عنوان کرد: همکاری خوبی با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی داشته‌ایم. دغدغه ما سلامت است و دوستان ان را درک کنند. 

 

جهانپور درباره اینکه با این شرایط مشکلی برای برگزاری لیگ فوتبال نیست، گفت: طبق روال فعلی از هفته پایانی خرداد با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگر امکان برگزاری لیگ هست اما هر جا احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی‌داریم و آنجا توقف خواهیم کرد. کشورهای توسعه یافته هم همین روند را داشته‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------