قلعه‌نویی: استقلالی‌ها از من ناراحت نباشند/ واکنش فلاحت‌زاده به حواشی دیدار استقلال و گل گهرقلعه‌نویی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی گل گهر سیرجان توضیحاتی را درباره اتفاقات دیدار با استقلال و بازتاب مصاحبه اش در پایان مسابقه ارائه کرد.

به گزارش ورزش سه، بعد از شکست گل گهر مقابل استقلال امیر قلعه نویی سرمربی سیرجانی ها که بسیار از عملکرد داور بازی عصبانی بود، حرف های تندی را در گفت و گوی تلویزیونی و بعد در نشست خبری بر زبان آورد که بازتاب گسترده ای در فضای مجازی در بین دوست داران فوتبال داشت.

 

قلعه نویی حالا که ساعت ها از شکست تیمش گذشته و کمی آرام تر شده، صحبت های جدیدی را در ذهن دارد. او در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به مسائل پیش آمده در مسابقه دیروز گفت: شاید یکسال دیگر کسی یادش نیاید که دیروز چه اتفاقاتی افتاد و اصلا داور بازی چه کسی بود و چه بلایی سر تیم ما آورد؛ اما ما واقعا دلخور هستیم و نمی دانیم باید چه کنیم. متاسفانه اشتباهات داوری دو بار سهمیه آسیایی را از ما گرفته است؛ در بازی با نساجی در لیگ برتر دو پنالتی به گفته کارشناسان برای ما گرفته نشده و اینجا مقابل استقلال هم این اتفاقات رقم خورد تا دستمان از کسب سهمیه آسیایی کوتاه بماند.

 

وی در ادامه گفت:حرفهای من فوتبالی بود و  از ظلمی که به تیم گل گهر و مردم سیرجان شده حرف زدم. مگر شعار انتخاباتی آنها برای رسیدن به راس فوتبال مبارزه با ظلم و فساد نبود؟ آن زمان ایراد نداشت اما حرف من مشکل ساز است؟

 

وقتی ناراحتی هواداران استقلال از صحبت های روز گذشته قلعه نویی را به او یادآوری کردیم، او اینطور واکنش نشان داد: به هر حال من به گل گهر و مردم خوب سیرجان تعهد دارم و هواداران استقلال و فوتبال نباید از من ناراحت باشند. من وقتی از باخت غیرمنصفانه تیمم صحبت می کنم، منظورم مقابل تیم خاصی نیست. از بد حادثه دیروز این اتفاقات مقابل استقلال برای ما رقم خورد. که البته در دو فصل اخیر هر چهار بار با ناداوری همراه بود منتهی ما در بازی های دیگر هم مشکل داشتیم.

 

وی ادامه داد: مگر مقابل پرسپولیس کم از داوری ضربه خوردیم؟ مگر در آن بازی پنالتی ما را نادیده نگرفتند؟ مگر هواداران پرسپولیس علیه من موضع نگرفتند. بحث من استقلال نیست، موضوع ناعدالتی علیه تیم خودم است.

 

سرمربی گل گهر با اشاره به قضاوت وحید کاظمی در مسابقه با استقلال تاکید کرد: من شب گذشته کارشناسی ها را مطالعه کردم و دیدم که همه گفته بودند پنالتی اشتباه بوده است. فقط برایم عجیب است که ضربه پنالتی را به ضربه کاشته ما که منجر به گل شده یکسان می بینند. از نظر فوتبالی این مقایسه غلط است. ممکن است داور در ضربات کاشته بیرون از محوطه جریمه اشتباه کند و در همین بازی هم شاید در زمین ما نیز اشتباه کرده باشد و کاشته به تیم حریف داده باشد. ضمن اینکه کاشته ای که ما زدیم روی رفت و برگشت به گل تبدیل شد و ارزش این موضوع اصلا با پنالتی در فوتبال قابل مقایسه نیست.

 

قلعه نویی با اشاره به صعود استقلال به فینال حذفی تاکید کرد: من بازهم تاکید می کنم که هواداران استقلال نباید ناراحت باشند. اتفاقا من وقتی موفقیت های استقلال را می بینم خوشحال هم می شوم اما دوست دارم این موفقیت ها با قدرت اتفاق بیفتد و نیازی به رخ دادن مسائل کناری زمین نباشد. در بازی دیروز اما این اتفاقات رخ داد. وقتی بازیکن ما در ثانیه 20 کارت زرد می گیرد و خودم در دقیقه ۱ مسابقه کارت میگیرم، ما مدام منتظریم اتفاقات بعدی از سوی داور رخ بدهد و دیروز هم باوجود اینکه تیم برتر زمین بودیم اینطور شد و همه دیدند که نتیجه مسابقه چگونه تغییر کرد. اگرچه اعتقاد دارم ما آنقدر باید قدرتمند باشیم که داور هم حریف مان نشود.

 

 

سرمربی گل گهر درباره بازتاب صحبت های تند خودش در فضای مجازی و واکنش های مختلف به این اظهار نظر که ۴۰ سال است فقط مورد ظلم واقع می‌شویم، خاطرنشان کرد:

 

مساله ای که به من مربوط می شود، درباره اتفافات فوتبال است. من درباره حوزه خودم فوتبال صحبت می‌کنم. دیروز هم اتفاقاتی که در سال های گذشته در تیم های خودم و حتی دوران بازیگری ام رخ داده را بیان کردم. جالب است وقتی از ظلم به تیمم صحبت کردم، یک بحث مطرح شد که وحید کاظمی داور بازی دیروز به ما نزدیک است و به سود من سوت می زند. تا جایی که یادم است این چندمین باری است که آقای کاظمی طوری برای تیمم سوت می زند که یک جام از دست ما برود. یکبار در بازی ماشین سازی و تراکتور آن اشتباهات را کرد، بازی سپاهان و پرسپولیس و اخراج ایرانپوریان را مرور کنید و دیروز هم با اشتباه فاحش برای استقلال آن پنالتی را گرفت و اشتباهات سنگینی داشت.

 

قلعه نویی در بخش دیگری از صحبت هایش افزود: من جام هایم را در این فوتبال گرفته ام و قدرت تحملم زیاد است اما برای تیمی که سرمایه گذاری شده و برای مردمی که انتظار دارند در سال دوم حضورشان موفقیت کسب شود، باید از حق دفاع کنم و این صحبت ها را بیان کنم.

 

وی همچنین گفت: در دو مسابقه پشت سر هم سهمیه آسیایی را از دادیم و این سوت های داور تاثیر اصلی در از بین رفتن زحمات یک فصل برای ما دارد. در جایی که باید نتیجه می گرفتیم، در تیمی که سال دوم حضورش در لیگ برتر می خواستیم یک هدیه به مردم سیرجان بدهیم اما متاسفانه در دو مسابقه متوالی داوران مانع از این امر شدند. الان ما باید چه کار کنیم؟ ما طلبکار نیستیم، دنبال تظلم خواهی هستیم؛ شما بگویید باید چه کنیم؟

 

***

 

فلاحت‌زاده: مجیدی می‌خواهد ناکامی احتمالی‌اش را گردن مدیریت بیندازد

فرشاد فلاحت‌زاده به حواشی دیدار استقلال و گل گهر واکنش نشان داد.

 
فرشاد فلاحت‌زاده در گفت‌وگو با میزان در رابطه با جام حذفی استقلال و گل گهر اظهار داشت: استقلال در طول ۹۰ دقیقه بازی خوبی ارائه داد و توانست با دو گل به پیروزی برسد. البته پنالتی نخست با اشتباه داوری گرفته شد. اگر چه زاویه دید داور هم خوب بود؛ اما در فوتبال این مسائل پیش می‌آید. به هر حال جام حذفی بازی بسته‌ای است و معمولا به وقت اضافه و پنالتی کشیده می‌شود.  اگر پنالتی اول برای ما گرفته نمی‌شد بازی به وقت اضافه و پنالتی کشیده می‌شد.

 

وی با اشاره به اینکه عملکرد مجیدی به لحاظ فنی خوب بود گفت: بازیکنان نسبت به دیدار قبل بهتر و باهوش‌تر عمبل کردند. اما استقلال همچنان در دفاع مشکل دارد. موقعیت آنچنانی برای دو تیم ایجاد نشد. فقط دقایق پایانی بازی، چند موقعیت از استقلال دیدیدم. به هر حال روز خوب حسینی بود و من خوشحالم که این دیدار به نفع استقلال به پایان رسید.

 

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در رابطه با اظهارات سرمربی تیم فوتبال گل گهر عنوان کرد: مجیدی و قلعه نویی از قدیم این کری را با هم داشتند. به هر حال سرمربی گل گهر از این اتفاق ناراحت بود. فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری بعد از بازی باز هم به مشکلات مدیریتی اشاره کرد. علی رغم اینکه بار‌ها گفته شده در رابطه با این مسئله صحبتی نداشته باشد.

 

فلاحت‌زاده تصریح کرد: مجیدی این صحبت‌ها را می‌کند که اگر در جام‌حذفی موفق نشد مشکلات را بر گردن مدیریت بیندازد و اگر هم برد که حاصل تلاش خود بداند. این کار زیبنده و شایسته یک مربی حرفه‌ای نیست. مربی که خوب باشد و کار درست خود را انجام دهد. نباید از کار خود تعریف کند.

 

وی با اشاره به اینکه دیدار استقلال و فولاد سخت خواهد شد افزود: فولاد تیم سخت‌کوشی و جواد نکونام فردی باهوش و کاربلد است. او مدعی سرمربیگری تیم استقلال است و از این جهت تقابل مجیدی و نکونام دیدار سخت و جذابی خواهد شد. هر دو مربی جوان و استقلالی هستند که می‌خواهند خود را ثابت کنند. این دیدار قطعا برای استقلال سخت خواهد شد. چون با حواشی ایجاد شده در دیدار گل گهر، داوری سخت می‌شود. تیم داوری با اشتباهی که داشته اکنون استقلال را سخت تحت نظر دارد و اگر ۵۰ ۵۰ هم باشد به نفع استقلال نخواهد گرفت.

 

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پایان در رابطه با رد شکایش از باشگاه ماشین‌سازی گفت: یک قرارداد ۲۴۰ میلیون تومانی با ماشین سازی داشتم که ۱۰۰ میلیون تومان از آن باقی مانده بود که من آن زمان پیگری نکردم. به پیشنهاد یکی از دوستانم چند وقت پیش پیگیری کردم، گویا شامل مرور زمان شده و قابل قبول نبود. حدود ۲۰ روز پیش نیز از تیم گل ریحان البرز شکایت کردم. سال گذشته بابت مدیر فنی و سرمربی‌گری ۳۵ تومان دریافت کردم که ۱۰۰ میلیون آن باقی مانده است. بیشتر بخوانید: زمان دقیق فینال جام حذفی مشخص شد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی