آخرین اخبار ورزشی


کریم باقری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پاسخ کریم باقری به شایعات پایان کار در تیم ملی و حضور در پرسپولیس

مربی پرسپولیس با اشاره به اینکه اولویت او در حال حاضر با توجه به قراردادش، پرسپولیس است. به گزارش ورزش سه، کریم باقری با…

صدری: در حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا خودی‌ها ضربه زدند/ خوشحالی اولیایی از حذف سرخابی‌هامجید صدری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا ضربه خودی‌ها بود.

به گزارش ایرنا، «مجید صدری» دوشنبه شب در گفت و گویی تلویزیونی در خصوص اسناد و بندهای منتشر شده در مورد حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: هیچکدام از این بندها از سوی AFC اعلام نشده است. این بندها در سایت ها پخش شد و ما برای همه این موارد جواب داریم. ما عین ۱۷ بند را معرفی کردیم. یک کسی بیاید بگوید که کجا به ما گفتند این مدارک جعلی است. ما به دنبال منبع این خبر هستیم و شاکی هستیم.   

 

وی ادامه داد: ضربه اصلی را برای حذف دو تیم از داخل خوردیم. کسانی که مصاحبه کردند و آمارها را منتشر کردند. قطعا کمیته بدوی این مدارک را دارد. امروز که همه به دنبال حل مشکل هستیم، باید این مدارک منتشر شود، این چه نیتی است؟ یک نفر ما را صدا زده تا این اشکالات را به ما بگوید ما تمام مدارک را از ایمیل رسمی باشگاه می فرستیم.

 

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که اگر کمیته بدوی تیم ها را تایید می کرد، استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان می رفتند یا خیر، تصریح کرد: صد در صد این اتفاق رخ می داد. وقتی کاظم اولیایی قبل از این که به ما پیامی بدهد، مصاحبه می کند و می گوید این دو تیم رد شده اند، معلوم است AFC این کار را انجام می دهد. وزیر ورزش که زحمات زیادی در این خصوص کشیده است، اقدامی برای مالکیت این دو تیم کرد اما اولیایی می آید و می گوید این کار صوری است. شما جای کنفدراسیون فوتبال آسیا باشید، چه تصمیمی می گیرید؟ 

 

صدری افزود: وقتی خودمان، خودمان را می زنیم، چه انتظاری از بقیه داریم. مگر اولیایی سخنگوی فدراسیون است؟ ۹۸ درصد از مدارک ما تایید شده است. مابقی مشکل هم مدارک آن را فرستادیم. ما عین مدارک را که از ما خواستند را دادیم و فتوشاپ بودن آن فرار رو به جلو است. هر مسوولی که می خواهد، بیاید آن را ببیند. ما تا پای جان پیگیر کارها هستیم اما امروز به ما تهمت می زنند اما نکته ای که وجود دارد، همین موارد سیگنال منفی برای AFC است. چرا این اتفاق ها رخ می دهد؟ 

 

وی در خصوص اینکه گفته شده سال های قبل AFC را پیچاندند، گفت: خب امسال هم می پیچاندند. چه تکلیفی داشتند که بر اساس آن عمل کنند؟ مگر نمی گویند سال های پیش هم این کار را می کردند. دلخوشی مردم همین فوتبال است. امسال هم این کار را می کردند و به ما هر روز فشار می آوردند که اقدامات لازم را انجام دهیم. 

 

 ***

 

اولیایی: از حذف استقلال و پرسپولیس توسط AFC خوشحال هستم

عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در خصوص حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا توضیحاتی را بیان کرد.

 

کاظم اولیایی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس به دلیل نداشتن صدور مجوز حرفه‌ای از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.

 

کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در این باره گفت: صدری برای اینکه حکم مدیرعاملی بگیرد، باید روی حرفایمان چشم پوشی کنیم و معایب را نگوییم. کسی که نه کمیته و نه دپارتمان را می‌شناسد، نباید حرف‌های دروغ بزند. ما باید بر اساس اطلاعات صحبت کنیم. فولاد، سپاهان، استقلال و پرسپولیس با سهیل مهدی درباره این موضوع صحبت کردند. در دوره قبل به خاطر همین پنهان کاری باشگاه ها، AFC فدراسیون فوتبال را ۱۲۰ هزار دلار جریمه کرد. آن‌ها امسال هم ما را جریمه خواهند کرد. سهیل مهدی به این ۲ باشگاه تذکر داد که مجوز حرفه ایتان، مشکل دارد و باید نقص‌های آن را بر طرف کنید. صدری مشکلش با من چیست که فقط تهمت می‌زند؟ من عضو یکی از ۵ کمیته استیناف هستم. آل اسحاق گزارشات مجوز حرفه‌ای را به دست سهیل مهدی رسانده است. ما جلسات زیادی با مدیران سرخابی‌ها گذاشتیم. بعضی‌ها یا بی‌اطلاع هستند یا خودشان را به بی‌اطلاعی می‌زنند.

 

او ادامه داد: این‌ها چه ارتباطی به ما دارد؟ مگر کمیته‌های فدراسیون با باشگاه مکاتبه می‌کنند؟ دپارتمان و سهیل مهدی تصمیم گیرنده بودند و گفتند مدارک ناقص است. آن‌ها تذکرات را به سرخابی‌ها داده بودند. کنفدراسیون فوتبال آسیا، شرایط تیم‌ها و باشگاه‌های ما را می‌داند. هواداران پرسپولیس متوجه این‌ها هستند، اما اینکه بیایم هوچیگری کنیم، گذشته است. باید همه چیز را طبق قانون پیش ببریم. مردم می فهمند که دروغ می‌گویید، این کار‌ها زشت است. اگر تیم هایمان می‌رفتند و مقامی می‌آوردند و بعد از آن آبرویمان می‌رفت، این بهتر بود یا اینکه با حذف این ۲ تیم، بتوانیم نواقص با برطرف کنیم. با افتخار می‌گویم از تصمیم گرفته شده، خوشحال هستم. صندلی چه ارزشی دارد که به خاطر آن دروغ بگوییم.

 

من وظیفه دارم صحبت کنم، چون سخنگوی کمیته استیناف هستم

او اشاره کرد: من سخنگوی کمیته استیناف هستم و وظیفه دارم حرف بزنم. پدیده ۲.۵ سال است علیه پرسپولیس کمیته انضباطی دارد، چطور باید با این شرایط، مجوز حرفه‌ای صادر می‌شد. افتخار می‌کنم که حقایق را به ملت ایران گفتم. نمی‌توانم دروغ بگویم. با چنین شرایطی اگر ۱۰ بار دیگر هم نظر من را برای مجوز حرفه‌ای بخواهند، نظرم منفی است. هر ۳ باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر، به دپارتمان آمدند و با سهیل مهدی حرف زدند، اما، چون مدارک ناقص بود مجوزی برایشان در نظر گرفته نشد. قوانین را کمیته استیناف تعیین می‌کند و به است AFC هم می‌رسد.  چند روزی از زمان مجوز حرفه‌ای گل گهر گذشته بود برای همین AFC، آن را نپذیرفت.

 

اولیایی در ادامه تصریح کرد: صدری باید حرفای دروغی که به هوادارنش گفته است را شفاف سازی کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------