کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و فولاد/ گل پرسپولیس سالم بودکارشناس داوری دیدار پرسپولیس و فولاد،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دو کارشناس مطرح داوری به بررسی صحنه های مشکوک دیدار امشب پرسپولیس و فولاد پرداختند.

به گزارش ایمنا، پرسپولیس از ساعت ۱۸ امروز شنبه_ ۲ بهمن ماه _ میزبان فولاد خوزستان بود که در نهایت با یک گل از سد حریف خوزستانی خود گذشت. این مسابقه حساس را حسین اکرمی سوت زد و قضاوتش چند صحنه بحث برانگیز را به دنبال داشت. 

 

صحنه های بحث برانگیز و مشکوک داوری این مسابقه توسط نوذر رودنیل، حیدر سلیمانی در گفتگو با ما بررسی شده که در ادامه می خوانید:

 

برخورد توپ به دست مدافع فولاد

دقیقه ۴۷ ارسال ترابی به درون محوطه و ضربه سر پهلوان به نظر میرسید به دست بازیکن فولاد خورده باشد ولی داور دستور به ادامه بازي داد.

 

رودنیل: پنالتی (Penalty kick) حتمی بود اما جاگیری اکرمی درست نبود و به همین دلیل نتوانست تشخیص دهد. البته قبل از این صحنه خطایی روی بازیکن فولاد بود که داور آنرا نگرفت.

 

سلیمانی: مدافع فولاد کاملاً با دست باز توپ را کنترل می کند و هند واضحی اتفاق افتاد که داور نتوانست تشخیص دهد و یک پنالتی به سود پرسپولیس گرفته نشد.

 

گل تیم پرسپولیس

ضد حمله پرسپولیسی ها با حرکت سریع ترابی همراه بود اما توپ از پاهایش در شلوغی محوطه جدا شد تا عبدی توپ را با شوتی سرکش وارد دروازه فولاد کند. با این وجود فولادی ها معتقد بودند توپ در شرایط آفساید به عبدی رسیده است.

 

رودنیل: سالم بود.

 

سلیمانی: به نظرم کاملاً درست بود. با توجه به صحنه های باز پخش شده دیدیم که عبدی دو گامی از آخرین مدافع حریف عقبتر قرار داشت.

 

عملکرد کلی تیم داوری

رودنیل: در نیمه اول مشکل خاصی نداشتیم و همه چیز خوب بود. دقیقه ۱۸ کمک داور دوم اشتباهی فاحش کرد چرا‌که مدافع رگاهانه به دروازبان پاس داد و مطابق قانون جدید، آفساید نسیت که اکرمی بدرستی دست کمک داور را خواباند. در یک صحنه باید خطا پرتاب اوت ترابی را اعلام می کرد. اخطارهایی که در این بازی داده شد، همگی درست بود.

 

سلیمانی: به نظرم اکرمی در دقیقه ۱۸ تصمیم خیلی خوبی گرفت که به طور جدّي می گویم اگر این توپ وارد دروازه فولاد می شد، می توانستیم بگوییم شاهکار تصمیم گیری بود. زمانی که کمک داور در این صحنه اعلام آفساید می کند، اکرمی با تصمیم درست تر دستور به ادامه بازی می دهد چرا که کمک داور دوم به میانه میدان مسلط نبود و نمی دانست توپ به پا کدام بازیکن خورده و به مهاجم پرسپولیس رسیده است. مدافعین فولاد با پرچم کمک داور چند ثانیه ای مکث کردند ولی بازیکنان ایرانی باید بدانند بازی با سوت داور و نه پرچم کمک داور متوقف می شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------