آخرین اخبار ورزشی

دیدار والیبال ایران و لهستان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

هنرنمایی ملی پوشان والیبال در خاک لهستان/ پیروزی بزرگ برای شاگردان عطایی

تیم ملی والیبال لهستان با حضور تماشاگران خود از پس والیبال ایران برنیامد و با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم…

کارشناسی داوری دیدار مس رفسنجان و استقلال/ پنالی استقلال گرفته نشدکارشناسی داوری دیدار مس رفسنجان و استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارشناس داوری فوتبال گفت: داور مسابقه خطای پنالتی روی مهاجم استقلال را به اشتباه‌ شبیه‌سازی این بازیکن اعلام کرد.

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با فارس در مورد  نحوه قضاوت احمد محمدی در بازی مس رفسنجان و استقلال اظهار داشت: این اولین بازی پخش زنده محمدی بود و هرچند استقلال قهرمان شده بود اما این مسابقه برای آنها که می‌خواستند بدون شکست باشند حائز اهمیت بود و مس رفسنجان هم این بازی برایش مهم بود. محمدی تلاش کرد قضاوت خوبی ا نجام بدهد و اکثر کارت‌ةای زردی که نشان داد، درست بود

 

وی افزود:‌ اما اخراج دانشگر با کارت زرد دوم سخت‌گیرانه به نظر می‌رسید. دانشگر یک کارت زرد هم وقتی روی نیمکت نشسته بود گرفت. محمدی اگر می‌خواهد فصل آینده در لیگ برتر قضاوت کند باید جدی‌تر باشد و استارت‌های بهتری را در زمین بازی بزند و در جای‌گیری‌هایش هم دقت بیشتری داشته باشد. یکی از اشکالات برخی از داوران ما این است که در زمین جلوتر از توپ می‌دوند و همین مسئله باعث می‌شود در جریان بازی توپ به داور برخورد کند.

 

کارشناس داوری فوتبال در مورد خطای مشکوک پنالتی که در محوطه جریمه مس رفسنجان رخ داد، گفت: در آن صحنه من تصور می‌کنم مدافع مس رفسنجان روی آرمان رمضانی مرتکب خطای پنالتی شد اما داور این خطا را ندیده و به مهاجم استقلال کارت زرد نشان داد. در دقیقه 90+2 نیز دروازه‌بان استقلال بیرون از محوطه جریمه مرتکب خطای هند شد که داور این خطا را  هم ندید. او باید برای فصل آینده روی فیزیک بدنی‌اش و استارت‌هایی که می‌زند بیشتر کار کند.

 

حیدر سلیمانی کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد احمدی، داور این دیدار اظهار کرد: آقای احمدی با وجود این که اولین قضاوت پخش زنده‌اش بود، قضاوت خوبی داشت. من آمادگی جسمانی او را بررسی کردم، خوب بود و در همه صحنه‌ها در دو متری آن حضور داشت.

 

او افزود: در نیمه اول صحنه خاصی وجود نداشت. در نیمه دوم، اولین صحنه مهم در دقیقه ۵۳ رخ داد که آرمان رمضانی در داخل محوطه جریمه سرنگون شد. او می‌خواست زیرکی کند و به نوعی شبیه‌سازی انجام داد. درست است که مدافع مس در آن صحنه تکل زد اما برخوردی با رمضانی نداشت. کارتی که داور به رمضانی داد، درست بود.

 

این کارشناس داوری درباره اخراج محمد دانشگر در دقیقه ۸۰ گفت: اخراج آقای دانشگر درست بود. او یک کارتش روی نیمکت بود که دلیلش را نمی‌دانیم. دانشگر در دقیقه ۸۰ موقعیت حریف را با گرفتن دست مهاجم مس، سلب کرد و کارت زرد برای این صحنه درست بود. در نتیجه به درستی از بازی اخراج شد.

 

سلیمانی در پایان درباره صحنه‌ای که مهدی مهدی‌پور از داور بازی کارت زرد دریافت کرد، بیان کرد: داور در آن صحنه اشتباه کرد. مهدی‌پور خطایی روی مهاجم مس انجام نداد بلکه مهاجم مس، خودش روی زمین بود و حالت چهار دست و پا داشت. اگر قرار بود خطایی اعلام شود، باید خطای مهاجم مس اعلام می‌شد که خودش را در معرض خطا قرار داده بود.

 

او افزود: لحظه‌ای بعد از این صحنه، حسینی دروازه‌بان استقلال از دروازه خارج می‌شود و با دست و سینه توپ را به بیرون محوطه جریمه می‌آورد. کمک داور در این صحنه می‌توانست کمک کند که او در بیرون از محوطه جریمه، با دست لمس توپ داشته یا نه. به نظر می‌رسید که حسینی در بیرون از محوطه جریمه هم با دست توپ را لمس کرده و باید خطا اعلام می‌شد. البته در این صحنه نیازی به دادن کارت زرد نبود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------