«ماجدی» سرپرست فدراسیون فوتبال ممنوع المعامله شدماجدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مطابق مقررات سازمان امور مالیاتی کشور، افرادی که ممنوع‌المعامله می‌شوند، همان طور که از نامش پیدا است، نمی‌توانند معاملات مالی انجام دهند و معامله‌ای را در محضر ثبت کنند.

به گزارش ایران ورزشی، ماجدی که در سال‌های ۷۰ و ۷۱ بازیکن استقلال بود و با آبی‌پوشان پایتخت به قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا ۹۱-۱۹۹۰ رسید، ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ از سوی علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل وقت آبی‌پوشان به‌عنوان سرپرست تیم فوتبال استقلال معرفی شد. او ۶ سال بعد و در هشتم بهمن ۱۳۹۷ به همراه اسماعیل خلیل‌زاده، کامران منزوی و احمد سعادتمند به‌عنوان اعضای جدید هیأت مدیره استقلال انتخاب شدند تا در کنار امیرحسین فتحی مدیرعامل این باشگاه، تشکیل‌دهنده هیأت مدیره وقت استقلال باشند؛ سعادتمند به‌عنوان رئیس و خلیل‌زاده هم نایب‌رئیس هیأت‌مدیره شدند. ماجدی که در آن مقطع رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال بود، یکی از اعضای عادی هیأت‌مدیره بود که حق امضا هم نداشت و در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۸ هم از سمت خود استعفا کرد. با این حال، پرداخت نشدن بدهی مالیاتی باشگاه استقلال در آن سال‌ها که تاکنون باقی مانده و افزایش یافته است، گریبان مدیران سابق این باشگاه را گرفته که ماجدی هم یکی از آنها است. باشگاه استقلال، طبق سفته‌هایی به ارزش حدود ۵۰ میلیارد تومان که برای ضمانت پرداخت بدهی‌های مالیاتی‌اش به سازمان امور مالیاتی کشور داده بود، تا ۲۸ خرداد سال‌جاری فرصت داشت که تسویه حساب کند اما این مهلت ۹ روز است به پایان رسیده و همین موضوع باعث شده تا مدیران سابق استقلال که ماجدی هم جزو آنها است، ممنوع المعامله شوند. این اتفاق درشرایطی افتاده که ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال است و طبیعتاً به خود فرد محدود نمی‌شود و می‌تواند گریبان فوتبال ملی‌مان را هم بگیرد.

 

بدهی مالیاتی استقلال چقدر است؟

مطابق مقررات سازمان امور مالیاتی کشور، افرادی که ممنوع‌المعامله می‌شوند، همان طور که از نامش پیدا است، نمی‌توانند معاملات مالی انجام دهند و معامله‌ای را در محضر ثبت کنند. اگر این روند پرداخت نشدن بدهی ادامه پیدا کند، در مرحله بعد ممنوع‌الخروج می‌شوند و پس از آن هم حکم توقیف اموال‌شان صادر می‌شود. باشگاه استقلال در گذشته باید مبلغی حدود ۱۱۲ میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کرده که به علت پرداخت نشدن آن، حدود ۱۱۲ میلیارد تومان هم به‌عنوان جریمه روی آن آمده و در حال حاضر این باشگاه مبلغ ۲۲۴ میلیارد و ۹۶۲ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۷۴۱ تومان بدهی مالیاتی دارد که باید آن را بپردازد. البته این مشکل تنها برای باشگاه استقلال و مدیران سابق و فعلی آن نیست. بلکه پرسپولیسی‌ها نیز باید بدهی‌های مالیاتی‌شان را بپردازند اما در حال حاضر ماجدی به‌دلیل اینکه مسئولیت سرپرستی فدراسیون فوتبال را برعهده دارد، پرداخت نشدن بدهی مالیاتی، ابعاد بیشتری پیدا می‌کند و ممکن است مسائل مالی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال را دچار اخلال کند؛ موضوعی که ممکن است تبعات آن دامنگیر تیم ملی نیز شود و باید دید ماجدی، فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال چه تمهیداتی را برای حل این مسأله می‌اندیشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------