شوک سازمان لیگ به بازیکنان/ سقف افزایش قراردادها ۲۵ درصد خواهد بود؛ بی اعتبار شدن قراردادهای جدیدنقل و انتقالات فوتبال ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
با اعلام سازمان لیگ فوتبال تمام قراردادهای جدید بازیکنان بی‌اعتبار است و سقف قرارداد ۸ میلیاردی اعمال و میزان تمام قراردادها نیز نهایتا افزایش ۲۵ درصدی خواهد داشت.

به گزارش ورزش سه، در شرایطی ‌که بحث ها و جنجال ها در خصوص مبلغ قرارداد بازیکنان لیگ برتری به اوج خود رسیده و مدیران باشگاه ها هم به این مسئله اعتراض دادند، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ اعلام کرد به جز ملی‌پوشان، دیگر بازیکنان فقط می‌توانند ۲۵ درصد افزایش داشته باشند.

 

صادق درودگر توضیح داد: اگر بازیکنی برای فصل جدید مسابقات بالاتر از رقم تعیین شده قرارداد ببندد، کارت بازی برایش صادر نمی‌شود تا این رقم را کاهش بدهد. بازیکنانی هم که سال قبل قرارداد بسته‌اند می‌توانند ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشند.

 

وی افزود: برای بازیکنان ملی‌پوش هنوز سقفی مشخص نشده و سازمان لیگ در حال کار کارشناسی است.

 

تمام قراردادهای جدید بازیکنان بی‌اعتبار است و سقف قرارداد ۸ میلیاردی اعمال خواهد شد.

 

 آیا قراردادهای لیگ برتری که طی چند وقت اخیر بسته شده، فاقد اعتبار است؟

فوتبالی نوشت: 12 سال قبل بود که مدیران وقت سازمان لیگ تصمیم گرفتند قانون سقف قراردادهای بازیکنان لیگ برتری را برای اولین بار وارد فوتبال ایران کنند. قانونی که بر اساس آن، سقف قرارداد بازیکنان لیگ برتری، 385 میلیون تومان بود و بازیکنان ملی‌پوش می‌توانستند نهایتا 400 میلیون تومان از باشگاهشان دریافتی داشته باشند.

 

حالا و در روزهایی که صحبت از قراردادهای 10 تا 20 میلیاردی در فصل نقل و انتقالات است، سازمان لیگ به دنبال نظام‌مند کردن ارقام قراردادی بازیکنان است و به عبارت ساده، قرار است دوباره قانون سقف قرارداد در لیگ برتر، اجرایی شود.

 

درباره سقف قراردادهای لیگ بیست و دوم این خبر به گوش می‌رسد که نهایت پرداختی یک باشگاه به بازیکنانش، 8 میلیارد تومان برای یک فصل خواهد بود. موضوعی که عضو هیات رئیسه سازمان لیگ آن را تائید نکرده و گفته تنها چیزی که تا امروز مشخص شده، این بوده که بازیکنانی که سال قبل قرارداد بسته‌اند می‌توانند 25 درصد افزایش قیمت داشته باشند.

 

نکته بسیار مهم اینکه به گفته درودگر، اگر بازیکنی برای فصل جدید مسابقات بالاتر از رقم تعیین شده قرارداد ببندد، کارت بازی برایش صادر نمی‌شود. این بدان معناست که تمام قراردادهایی که تا امروز بسته شد، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و قراردادهایی که رقمشان بالاتر از سقف قرارداد بوده، بدون اعتیار خواهند شد.

 

قطعا این موضوع اعتراض بازیکنانی که قراردادهای بالا بسته‌اند را به دنبال خواهد داشت اما با توجه به اینکه پای برخی نهادهای نظارتی هم به این ماجرا باز خواهد شد، ماجرا ابعاد دیگری پیدا خواهد کرد و بازیکنانی که تا کنون قرارداد بسته اند، باید در قراردادهایشان بازنگری شود. البته ممکن است پس از این دستور، شاید پدیده های زیرمیزی، گرفتن خودرو، حواله فولاد و میلگرد و ویلا و آپارتمان باشیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------